נא להמתין...

מה יותר נפלא מלחוות את הטיול בחו"ל עם האנשים שאתם הכי אוהבים? בפורום טיולי משפחות תוכלו למצוא את כל המידע שחשוב לכם לגבי טיול עם הילדים - באירופה, בארצות הברית ובעולם כולו. מנהלת: יונית
1.טיול ליוון
שלום, אנחנו מעוניינים לנסוע בחופשת הפסח עם שני ילדים - 11 ו-9 ליוון, לטיול שישלב כמה ימים בטן-גב בחוף יפה, עדיף בבקתה/צימר ולא מלון, וגם טיולי נוף מיוחדים. גם פנים הארץ וגם אי או שניים. זה אפשרי?
ליזה
2.טיול ליוון תגובה ל - 1
ערב טוב,

אפשר לשאול שאלה בחזרה?

האם בישראל בסוף מרץ-תחילת אפריל ניתן לעשות בטן-גב?

זה עניין של מזל, בדרך כלל זו עדיין לא ממש העונה בשביל הפעילות הזאת, קל וחומר באי יווני שחשוף לרוחות הים מכל עבריו.

עוד לא הייתי ביוון, אהיה במאי השנה, ולכן אני קצת בעניין עכשיו. כך רק ההיגיון הבריא שלי אומר לי, בתקווה שהוא אכן בריא ולא חלוד.

למיטב ידיעתי ניתן לשלב בכרתים בין הרצונות שלכם; אפשר גם גם ביוון היבשתית, לדוגמה - בחצי האי פליון; לדעתי אפשר לשלב גם בין חבל זגוריה לקורפו, אבל היעד כבר קצת רחוק מאתונה וכרוך בנסיעה ארוכה; אפשר בוודאי לשלב בין יעדים אטרקטיביים בסביבת אתונה, למשל בצפון הפלופונז, לשייט אל איים פופולריים שיוצאים מנמל פיראוס.

היות שבקיץ חם ביוון, פחות מתאים לטייל ברגל, אבל מספר המשפחות שדווחו על טיוליהן במערכת הטיפים של האתר מעיד על כך שניתן להגיע ליעדים של נוף יפה ולהשתכשך בברכות או לטייל קצת בפסגות הגבוהות. מהסיבה הזאת אנחנו נוסעים בחודש מאי, אוספים את ימי החופש של שבועות ושל שני סופי השבוע שמלפניו ומאחוריו.

אני לא יודעת אם אתם מודעים לכך ששבוע בכפר נופש בהולנד או ביעדים אחרים שבהם יש כפרי נופש טובים יתנו לכם חופשה טובה שמשלבת את הציפיות שלכם, לא בטוח שבהפרש מחיר גדול. למען הדיוק אני חושבת שיש עדיין איזשהו הפרש לטובת יוון, מעצם העובדה שהטיסות לשם קצרות וקצת יותר זולות מאשר ליעדים אחרים, אבל לא בטוח שההפרש משמעותי.

בכל מקרה, היות שפסח קרוב וממילא טיסות במועד הזה אינן זולות במיוחד, ובהנחה שאתם רוצים ליהנות ממנוחה ונופש ולא רק לכבוש יעדים - שווה לדחות לאביב המאוחר או לקיץ ובינתיים לקרוא, ללמוד ולהתמקד.

שיהיה בהצלחה ותשאלו כל דבר שבא לכם, בסוף תמצאו משהו Smile
נכתב ב-30/01/2010 21:48[עודכן ב-:30/01/2010 21:53]
הודעה סגורה
3.ממליץ לכם על כריתים תגובה ל - 1
המשפחה שלנו מאוד אוהבת את האי הזה.
כמשפחה גם אנחנו מעדיפים לשכור וילה. ישנן וילות ליד הים, ישנן בהרים, כל אחד יכול לבחור לפי טעמו.

פסח השנה יוצא בסוף מרץ תחילת אפריל וזו עדיין לא עונת התיירות (לא רק בכרתים). לכן חלק מהאטרקציות בטח יהיו סגורות ותצטרכו לבדוק. אני מצרף לינקים כדי לסבר את העין.
בנוסף באפריל חל חג הפסחא ואני לא יודע מה המשמעות ביוון (או כרתים).

בטן גב תלוי, אתמול עד אחה"צ היה אחלה בתל אביב, ביום חמישי יהיה בלתי אפשרי.
כנ"ל בכל יוון, למרות שצפוי שמרץ/אפריל הסיכויים טובים יותר מאשר ינואר.
בכל מקרה המים בים יהיו קרים.

לגבי שאר הרצונות שלכם אני חושב שכרתים יותר מיתאים.
גם מאפשר טיולי נוף, גם אנשים נהדרים, קולינריה נהדרת, תרבות ועתיקות, וכמובן כל היתרונות של אי.
הודעה סגורה
4.ממליץ לכם על כריתים תגובה ל - 3
יש אתר ישראלי על איי יוון שמספק הרבה מידע. ולפי האתר יש איים, דווקא בקרבת אתונה, שמזג האוויר בהם נוח מאוד גם בחודש מרץ. אני לא בטוחה שהכוונה לרחצה בים אבל נעים לטיול ולמנוחה. כמו כן, בעונה הזאת הם ממליצים על צפון הפלופונז. חוץ מזה יש המלצה על נופש באזור קלמבקה (בקרבת מטאורה). שם לדעתי זה יותר לטיולים ופחות לסגנון של נופש, אבל האזור ככל הנראה מדהים ועשוי לתת מענה יפה של "חווית חו"ל" ולא רק חווית נופש. אחרי הכול אפשר גם לטייל בנחת ולא לרוץ.

הנה הקישור:
http://www.greece-islands.co.il/pages/passover_greece.html

נדמה לי שזה האתר שהכרתי בחסות ליאור. אז הזכויות שמורות Smile

גם אני משכילה לאט-לאט. עם ההכנות לטיול הקרוב, מגיע תיאבון גם להכיר איים יווניים טיפוסיים.

איך שלא יהיה, תחליטו כך או אחרת, נעים לקבל משוב כלשהו על תשובות. מקווה שאתם על הקו.
נכתב ב-31/01/2010 13:23[עודכן ב-:31/01/2010 13:25]
הודעה סגורה
5.ממליץ לכם על כריתים תגובה ל - 3
תמיר הי
אנחנו היינו לפני כמה שנים ומאוד מאוד נהננו
השנה כריתיים בעדיפות שניה אבל לא לגמרי ירדה מהפרק
יש לך המלצות על וילות שהיית בהן האזורים המעודפים עלינו הם חאניה,רתימנו או גיאורגיופוליס

תודה

ליאור
הודעה סגורה
6.ממליץ לכם על כריתים תגובה ל - 5
הי ליאור,

אין לי וילה ספציפית בשבילך, אלא המלצה כללית לדאוג שהוליה תהיה קרובה לאורך תחבורה ראשי - קרי כביש E75 העובר לאורך החוף הצפוני של האי- שכן כמו שאתה אולי יודע, הכבישים הצדיים צרים ואיטיים.

בספטמבר האחרון עשינו טעות כאשר לקחנו וילה בכפר פלאקה בחצי האי אפוקורונוס. הוילה עצמה היתה בסדר גמור, אבל הדרך לכפר שעל המפה נראתה קצרה התגלתה כמיעגת ביותר: כל פעם היה צריך לעבור חמישה כפרים בדרך, ארבעה טנדרים החוסמים כביש חד סיטרי, שלוש זקנות תורניות בשחור באמצע הרחוב, שתי קבוצות של אנגליים אדומים מזיעים וגשר צר מאוד אחד....

בדיעבד נראה לי שאזור גיאורגיופוליס יכלה להיות בחירה הרבה יותר מוצלחת.

אני מצרפת לך קישור למפה טובה של כרתים (לחיצה והיא נפתחת בקנה מידה מאוד מפורט).

רוב הוילות בכרתים מושכרים בדי אנגליים שקנו אותן כבתי קיט, ואכן שני האתרים שמצאתי בהם את היצע הוילות הגדול ביותר, הם אתרים אנגליים.

אם כן תיסעו, יש לי מסעדת כבש מעולה וזולה בשבילכם מעל אגם קורנס...
הודעה סגורה
7.ממליץ לכם על כריתים תגובה ל - 4
תודה לכל העונים והעוזרים,
כיוון שלא נוכל לדחות את הטיול לקיץ נראה לי שנלך על טיול בעיקר ביוון היבשתית. וקצת איים, בתקווה שזה לא ויתור גדול מדי...
הודעה סגורה
8.ממליץ לכם על כריתים תגובה ל - 6
ג'ני תמיר וכולם הי
היינו לפני 8 שנים שהילדה הייתה בת 3 ואחיה טרם נולד
התאכסנו באיזור חאניה במלון והחופשה זכורה לי כקסומה.הרבה חופים,חאניה,קורנס,פלאסרנה,אלפוני סי והרבה כפרים יוונים

האם הייתם עם ילדים קצת יותר גדולים ואם כן מה מעבר לים יש לחוות עם ילדים בגילאים של 11 ו-7 ?

פשוט קיבלתי היום לינק של וילה שהציתה את דמיוני אז חזרתי להרהר באופציה הזאת לקייץ הקרוב (כרגע רק בגדר אופציה ב למקרה שקרואטיה תרד מהפרק)

ליאור
נכתב ב-31/01/2010 20:08[עודכן ב-:31/01/2010 20:10]
הודעה סגורה
9.ממליץ לכם על כריתים תגובה ל - 8
הי לכולם
היינו שבוע בכרתים עם שני ילדים קטנים.
שילבנו טיול ברכב והרבה חופי ים . היה מאוד מהנה.
בלי ילדים הייתי בסנטוריני ואיוס.
סנטוריני אי יפיפה ומיוחד מאוד.
כרתים אי גדול מאוד, ולכן יש הרבה מה לראות ולעשות בו.
הודעה סגורה
10.ממליץ לכם על כריתים תגובה ל - 9
שירלי הי
השאלה שנשאלה זה מה יש לעשות עם ילדים בכריתיים
תןכלי לפרט למה את מתכוונת

ליאור
הודעה סגורה
11.הייתי עם ילדים בגילאים דומים לגלאי הילדים שלך תגובה ל - 8
פעמיים, והם רוצים מאוד פעם שלישית.
מדובר על ילדים שראו עולם, אירופה אמריקה ואפילו תאילנד.

השאלה היא מהי מטרת החופשה.
כרתים מבחינתנו חופשה רגועה יחסית לעומת היעדים האחרים.

אנחנו מאוד אהבנו את ערי הנמל (רתימנו חאניה), החלק העתיק עם הנמל הישן.
המבוגרים נהנו מהנוף הסמטאות וקניות קטנות (חגורות וכאלה), הילדים נהנו מהשיטוט, טיפוס על שובר הגלים לכיוון מגדלור, גלידה וצעצועים מטופשים (עכבישים קופצים וכד').
כולנו נהננו מאוד מהאוכל, אנחנו מאוד קולינרים.
מזרחית יותר נסענו לעמק לסיתי. יש שם תחנות רוח עובדות (לתיירים) שמראות איך שואבים מים + מוזיאון פתוח קטן (יחסית) וחמוד (בכל קנה מידה) על התפתחות האדם.
משם המשך טיפוס למערת זיאוס, מערת נטיפים יפה.
בין לבין עוצרים בטברנות לארוחה קלה או עיקרית וסיפורים מתאימים לילדים (איך זאוס ניצל מכרונוס למשל).
טיול באיזי, לא רצים.
באותו איזור נמצא האקווריום של כרתים, אנחנו שומרים אותו לפעם אחרת אבל הבנו ששווה ביקור.
אם אתם בכל זאת במצב רוח לנסיעות אפשר להמשיך מזרחה לאיזור איוס ניקולאוס והאי ספינלונגה. אני ממליץ להשאר כפול מהזמן התיירותי (שעתיים במקום שעה) ובטיול באי אפשר לראות איך חיו המצורעים ומה עשו שם הונציאנים.
המטלה של הפלגה לאי יכולה להיות בזבוז זמן מבחינתך אבל מבחינת הילדים מדובר בחוויה נוספת.

הייתי בטוח שהילדים יסבלו בארמון של מינוס אבל לפני כן הכנו שיעורי בית שכללו גם מיתולוגיה וגם מי היה מינוס באמת והם דווקא נהנו שם.
באיזור שאתה מדבר עליו כמקום לינה ישנו אגם מים מתוקים. אני דווקא לא אהבתי אותו אבל הוא מוצף בתיירים (שכן אהבו אותו) ואולי אתם גם כן תאהבו אותו.
מסתבר שאותו איזור גם מאוד פופולרי לטיולי אופניים (גם למשפחות). שווה לכם לבדוק.

אלו הן אטרקציות שאני שולף כך מוחי הקודח, בטוח שיש עוד כי אני לא מומחה לכרתים.
התקופה שאתם נוסעים היא מחוץ לעונה, העלויות הרבה יותר זולות אבל חלק מהאטרקציות סגורות. למשל אנחנו מאוד אהבנו את ערב הפולקלור (כולל הילדים) אבל לא בטוח שמתקיים בתקופה הזו וצריך לבדוק.
כמובן שלאי יש הרבה יותר מה להציע מאשר אטרקציות שבהן "יש מה לעשות". אם נוסעים מערבה יש נוף מדהים ומסעדה (על הנוף המדהים) שבה מגישים את הקלמארי הכי טוב שאכלתי בימי חיי.
נסיעה לכיוון דרום (הים הלובי) גם כן היתה מאוד חוויתית, יכול להיות שבסוף החורף היא תהיה מרשימה הרבה יותר.
בכפוף למשפחתיות שלכם אתם צריכים למנן את ימי הטיול שלכם.
הודעה סגורה
12.הייתי עם ילדים בגילאים דומים לגלאי הילדים שלך תגובה ל - 11

ולאחרונה ראיתי שערוץ סמאריה בכרתים הוא הפופולרי והבמבוקר ביותר בין הערוצים הגדולים של יוון, אפילו יותר מערוץ הויקוס שאליו אני נוסעת בחודש מאי. אם הוא זוכה לכזה מספר גדול של מבקרים, אז הוא בוודאי בדרגת קושי עממית. השאלה אם אפשר לטייל שם בחום של הקיץ. אני חושבת שכן. ראיתי כמה תמונות והוא נראה עם קירות אבן גדולים המצלים על המטיילים. אבל צריך לבדוק יותר לעומק. אם יש שם ברכות לשכשוך, אז זו בכלל מציאה גדולה. צריך לבדוק את כל האספקטים.
הודעה סגורה
13.הייתי עם ילדים בגילאים דומים לגלאי הילדים שלך תגובה ל - 12
הי לכולם
יש מה לעשות עם ילדים בכרתים.
ערוץ סמריה הוא למיטיבי לכת.
יש כמה פארקי מים בכרתים, למי שאוהב, אגם קורנס מקסים! ירוק טורקיז בין הרים ירוקים. יש בו ברווזים ואפשר לשוט בו בסירת פדלים.
המון חופי ים יפים, טיולים בכפרים ועיירות יפות, סיור ברכבת תיירים, סדנת קרמיקה בכפר קדרים קטן, ועוד.
הודעה סגורה
14.אני חושב שהסמאריה לא רלוונטי לתאריכים שלו תגובה ל - 12
אני חושב שבפסח (סוף מרץ תחילת אפריל) עוד סגור ומסוכן, אבל כמו שהמלצתי - כדאי לבדוק.

אם פתוח מה כדאי ומה לא כדאי מאוד תלוי בטעם האישי.
הנה שירלי חושבת שאגם קורנס מקסים ואני ממש לא אהבתי אותו.
הודעה סגורה
15.אני חושב שהסמאריה לא רלוונטי לתאריכים שלו תגובה ל - 14
אני מאוד מסכימה עם תמיר שכרתים פחות משופעת "אטרקציות קלאסיות" לילדים, אבל עדיין יכולה להציע חופשה נעימה וקרובה.

הבנים שלי (שהם יותר גדולים מהילדים שלך) מאוד שמחו לבקר באקווריום, וגם מצאו עניין באתר קנוסוס (את שניהם ביקרנו ביום האחרון באי, תוך כדי נסיעה מזרחה לכיוון שדה התעופה לטיסת ערב).

אנחנו כן אהבנו את השיט בסירת פדלים באגם קורנוס - לא מדהים אבל בהחלט נחמד. גם הצלחנו לאחר מאמצים למצוא את מערת קורנוס, מערת נטיפים יפה ולא מתוירת, שהכניסה אליה היא דרך מכסת ברזל הקבועה תוך פיר בטון באמצע חורשה, כמו הכניסה לסיק.

אחד מפארקי המים (לא היינו) נמצא קרוב לחניה.

זיוה- ערוץ סמריה (16 ק"מ) בפירוש מתאים רק למיטבי לכת. יש עוד ערוצים פחות ארוכים, דוגמת קניון IMBROS
( 8 ק"מ) שהיה בתכנון אצלנו, אבל בסוף לא הגענו אליו. כן עשינו מסלול נחמד, קצר יותר בחצי האי אקרוטירי למנזר נטוש מרשים מהמאה ה- 11 החבוי בתוך עמק.

ועם כל זה, לטעמי האישי, קרואטיה הרבה יותר אטרקטיבית ומגוונת.
הודעה סגורה
16.אני חושב שהסמאריה לא רלוונטי לתאריכים שלו תגובה ל - 15
ערב טוב,

רק העליתי רעיון ובוודאי לא בשביל המשפחה ששאלה על טיול במרץ-אפריל. הפארק הלאומי של סמאריה נפתח רק במאי. בינתיים קראתי קצת על הקניון. נכון, זה 16 ק"מ אבל ההליכה לא קשה, וילדים מגיל 8-9 הולכים שם. זה בהחלט אתגר שלא מתאים לכל אחד.
http://www.west-crete.com/samaria-gorge.htm

ג'ני, רעיון קרואטיה בהחלט ברשימות. אני חושבת שהיבשת של יוון מעניינת. אספר כשאחזור.
הודעה סגורה
17.אני חושב שהסמאריה לא רלוונטי לתאריכים שלו תגובה ל - 16
הי כולם
חל קצת בלבול
האשכול המקורי נפתח בקשר לפסח ע"י ליזה.
ליזה כבר כתבה שתתמקד כנראה רק ביבשת
אני ניצלתי זאת כדי לשאוב מידע
עבור אופציה ביולי-אוגוסט
לכן כל התגובות המאוחרות וההשוואה לקרואטיה
זה נסיעת קייץ
ותודה על התשובות
ליאור
הודעה סגורה
18.אני חושב שהסמאריה לא רלוונטי לתאריכים שלו תגובה ל - 17
הי ליאור,

אני לפחות לא התבלבלתי והבנתי שה"התלבטות" היא בין קראוטיה או כרתים לקיץ הקרוב Smile .

אם תחליטו על כרתים , קח בחשבון שביולי- אוגוסט כמעט כל בעלי הוילות לא ישכירו לתקופה של פחות משבוע (אפילו בספטמבר לא היה קל למצוא וילה לתקופה קצרה יותר), לרוב מיום ג' ליום ג', בהתאם למועדי טיסות הצ'ארטר מלונדון לחאניה.

זיוה, גם אני קראתי די הרבה על סמאריה לפני הנסיעה שלנו, וההתרשמות שלי היתה קצת שונה: מדובר על הליכה לא קצרה בתנאים לא פשוטים, ביחוד בקיץ. ראי בטיפ המצ"ב- גם הדיווח של בעלת הטיפ וגם תגובתו של מאיר שפירא שהוא מומחה לכרתים. למי שבכושר ומסוגל , זה בטח חוויה, אבל בהחלט לא לכל אחד.
הודעה סגורה
19.לעומת זאת בקרואטיה יש את פליטוויצה תגובה ל - 18
מי שרוצה באמת לטייל את השמורה הזו אותה עושה קילומטראג' לא קטן.

גם על השמורה הזו פרסמו כל מיני אזהרות על טיול למיטיבי לכת, אנחנו עשינו את המסלול הארוך בנחת עם ילדים כשהקטן היה בן 4 שלא חשב שניה שמישהו צריך לסחוב אותו על הידיים ולא הרגשנו מאמץ מיוחד.

מה שאני מתכוון להגיד הוא שכמו שאהטרקטיביות של אגם קרונוס מאוד אישית כך גם היכולת לטייל מסלול רגלי וכל אחד מכיר את המשפחה שלו.

אנחנו עוד לא טיילנו את הסמאריה בגלל עניין אישי אחר, כדי להספיק להסעה צריך לקום מוקדם (מאוד) בבוקר מה שלא התאים לנו לאופי הרגוע של הטיול.
כל אחד וההעדפות שלו.
הודעה סגורה
20.לעומת זאת בקרואטיה יש את פליטוויצה תגובה ל - 19

היות שכולנו כאן לא היינו בסמריה, אני מסכימה עם תמיר. מבינה את מי שחושש, גם אני אשקול עשר פעמים אם אסע לכרתים וחושבת שבהרכב הנוכחי שלנו זה לא אפשרי. אם אחת הבנות הגדולות הייתה באה ומשמשת חברה וגם דוגמה לקטנה - אולי כן.

להלן מה שנכתב על הקניון, מתוך הקישור שהעליתי אתמול, בתשובה לשאלות הנוגעות למשך ההליכה ולהשתתפות של ילדים בטיול:

How long does it take and how fit do you need to be?
A walk of 16 km on flat ground should take about 3 hours if you walk at a brisk pace. This is theoretically quite easy in the gorge of Samaria as you are going down most of the time. I have crossed it in 2 hours on days where I was in a hurry. If you do not know the way and if you are not that used to walking on Cretan terrain (even if it is a very good path by Cretan standards) you will need quite a bit longer of walking time. My guess is about 4 hours although some may need a little longer, especially if you take a long time covering the first 2 km which are very steep and require a little bit of experience and strong knees to walk at a good pace.
Add to this time to rest, to look at the scenery, take photographs and you can count about 6 or 7 hours to cover the entire distance.

The walk is long and can be arduous but it is not a difficult walk. Still, every day people get into trouble or end up having an experience which is far from pleasant. The most common factors are:

• people who never do any exercise and suddenly want their body to walk 16 uneven km without protesting.
• bad shoes creating blisters and / or foot-ache.
• problems with the heat (in summer).
• knee problems that develop during the steep descent at the beginning of the walk and have no time to get better once that original strain is over.

Taking children
I have had a 5 year old child in one of my groups happily walk the whole length of the gorge but he was an exception. Most young children have no problems walking but will not hold the distance. You might end up having to carry them which is nobody's idea of fun on such a long walk. I would not recommend taking children younger than 8 or 9. From that age onwards they generally have far less problems than their parents but they tend to walk a little too quickly, jump about ...and fall. Make sure you have them in sight most of the time (or at least ensure that you know if they are in front of you or behind!) and try to get them to slow down when they get carried away.

הודעה סגורה
21.לליאור מאורן בנוגע לאטרקציות תגובה ל - 10
היי ליאור,

יש כאן קצת מידע על אטרקציות לילדים בכרתים. זה מתשובה שעניתי למישהו לפני כשלושה חודשים, כך שאולי זה יסייע לכאלה שטרם ביקרו באי. בנוסף, צריך לבדוק כמובן מועדי פתיחה.

בכרתים יש מספר אטרקציות לילדים, ובהם מספר פארקי מים, פארק שעשועים, גן חיות קטן ועוד:

פארקי מים (Water Parks):
· פארק Watercity במרכז האי, לא רחוק מהחוף הצפוני, במעלה ההר בין אנופולי (Anopoli) מדרום לבין כפר הנופש קוקיני-חאני (Kokkini-Chani) מצפון.
· פארק המים Limnoupolis, הממוקם 8 ק"מ דרומית לעיר חניה (Chania).
· פארק המים AquaPlus ליד הרסוניסוס (Hersonissos) על הכביש לקסטלי.
· פארק מים נוסף בכרתים נקרא Star Beach בהרסוניסוס.

פארק שעשועים נושאי העוסק בתרבות המינואית (Minoan) העתיקה שהתפתחה בעבר בכרתים. הפארק נקרא Capsis Minoan Amusement Park והוא מתאים על פי המידע באתר שלהם לילדים בגילאי 4 עד 14. יש בו מבוכים, קירות טיפוס, מגרש משחקים, קרוסלות, בתים על עצים ועוד מתקנים לילדים בעיצוב נושאי היסטורי העוסק במיתוס המינואי

בכרתים יש גם אקווריום גדול, הנקרא CretAquarium וממוקם בקומפלקס הבידור והטכנולוגיהThalassocosmos הנמצא סמוך לכביש החוף הצפוני, כ- 15 ק"מ מזרחית לעיר ולשדה התעופה הבינלאומי הרליקון.

ליד העיר חניה יש גן חיות קטן ובו חיות האופייניות לאזור.

ברחבי האי יש גם מבצרים ושרידי ארמונות, כמו גם המון חופי רחצה יפים ומערות. גם מקומות וחופים אלה יכולים להוות אטרקציות מעניינות לילדים.

עוד משהו קטן בהקשר לכרתים, לא קשור אומנם לאטרקציות אבל אולי עשוי לעניין משפחות המבקשות לנפוש באי וסוגיית הכשרות חשובה להן. זה גם משהו שנשאלתי לפני מספר חודשים ואולי זה יוכל לסייע למי שהנושא חשוב לו: בכרתים אין מסעדות כשרות (לפחות נכון לקיץ האחרון). בעיר חניה שבאי ניתן למצוא את בית הכנסת העתיק "עץ החיים", שלאחרונה הוצת בזדון. באתר האינטרנט של בית הכנסת (http://www.etz-hayyim-hania.org/welcome.html ) ניתן למצוא רשימת מוצרי מזון כשרים שייתכן וניתן יהיה למוצאם בעיר חניה או בכרתים. בנוסף, באתר האינטרנט של "חב"ד ביוון" (http://www.chabad.gr)ניתן למצוא רשימה מעודכנת יותר של מוצרי מזון כשרים ביוון. ניתן לפנות אליהם גם במייל ולהתייעץ עמם בסוגיית מזון כשר בכרתים. כך, מי שסוגיית הכשרות חשובה לו, יוכל לרכוש רכיבי ומוצרי מזון כשרים בחנויות המכולת או בסופרמרקטים שבאי. מומלץ לשים לב לרשימת הדגים הכשרים ברשימה

מקווה שסייעתי Smile
אורן
נכתב ב-03/02/2010 17:58[עודכן ב-:03/02/2010 17:59]
הודעה סגורה
22.2 במחיר 1 גם תודה וכנראה גם סליחה תגובה ל - 21
אורן היקר
בשמי ובשם המלאכיות (הגדרה שלך) תודה מקרב לב על התשובה הזאת וגם על התשובה בקשר לנגב.
ובשולי הדברים ארמוז שאם מה שאני מסיק מהרמז שלך נכון
אז: א- סליחה מקרב לב זכרתי רק את השאלה השניה
ב- כנראה שהסקלרוזה מתחילה בגילאי הארבעים + בימינו

סליחה ותודה על הכל

ליאור

ואל תשכח אתה גם הקמע שלא יהיה גשם בשבתראשון
הודעה סגורה
23.לליאור: בפרשת האי היווני שלך, אין סליחה ומחילה :-) תגובה ל - 22
אהלן ליאור,

קודם כל, רק עכשיו ראיתי שכן ראית את התשובה בנושא הנגב. מקודם, עניתי לך שם שוב וחשבתי שטרם ראית (שכחתי לסמן כאן את קבלת התראה במייל על הודעות חדשות ורק עכשיו נכנסתי לכאן וראיתי את תגובתך).

כשקראתי את תגובתך בנושר הרמיזות, לקח לי שניה להבין על מה אתה מדבר Smile , אז יקירי, למען הסר ספק: באמת ובתמים שלא התכוונתי לרמוז כלום חלילה ולכן, אין צורך בסליחה בנושא האי היווני.. Smile
חד משמעית!! בכלל לא הייתי בכיוון הזה.

ואם גילית בעקבות זאת שיש לך בעיות זכרון, אז זה חשוב Rolling Eyes Laughing אבל שוב, תרגיש בנוח. ממש לא הייתה לי כוונה נסתרת או רמיזתית בכתיבת הדברים כפי שנכתבו. בתום לב לגמרי!! בקיצור, יצאת צדיק!! Very Happy

יום חמים ונעים,
אורן
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | מזג אוויר למטיילים

About Lametayel ; דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני ; צור קשר

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו