נא להמתין...

מה יותר נפלא מלחוות את הטיול בחו"ל עם האנשים שאתם הכי אוהבים? בפורום טיולי משפחות תוכלו למצוא את כל המידע שחשוב לכם לגבי טיול עם הילדים - באירופה, בארצות הברית ובעולם כולו. מנהלת: יונית
1.שאלה צפונית (מקומית)
בסוף השבוע הקרוב אנחנו אמורים לבלות בצפון (סוף שבוע נטול ילדים)
החלטנו השנה לחזור לאקסית המיתולוגית שלנו -אמירים כמובן
הצימר הוזמן זה מכבר (הבית של שירי למי שמתעניין)
גם בנושא מסעדות אנחנו מכירים ודווקא לא מסעדות גורמה מהן יש לנו באיזורינו רבות אלא צמד מסעדות ערביות אוטנטיות משובחות בכפר רמה אל אסיל ועזבה שצירפתי את הקישורים שלהן.
ועכשיו לשאלה- תכננו ביום שישי לטייל באחד הנחלים (נחל עמוד או נחל מירון) אבל דני רופ צופה גשמים במשך היום.
האם יש בצפון מקום בו ניתן לטייל בגשם דמוי קניון ליכטנשטיין האוסטרי? אם כן נשמח לקבל רעיונות כאלה או אחרים (את הרעיונות לצורות בילוי בצימר אנחנו מכירים לבד...).

ליאור
2.שאלה צפונית (מקומית) תגובה ל - 1
היי ליאור
צפת.אפשרית גם בגשם.
בקישור המצורף סתכל בתגובה 2 ומשם לאשכול טיול בשישי בבוקר בצפת.
רובע האמנים,בתי הכנסת ומחלבות המאירי - ימלאו לכם את היום.אמנם זה לא נחל אבל קניונים כמו באלפים אין הרבה בארץ.

בכיף
ג'מוס
נ.ב.
אני קצת חולה בבית ונירית בחופשה אז היא בטח תוסיף עלי ואם יש מקומות כאלו - היא תדע...

הודעה סגורה
3.שאלה צפונית (מקומית) תגובה ל - 1
היי ליאור
איזה כיף לכם
גם אני אוהבת צימר, זוגי, בחורף, בגליל.
אני לא מכירה קניון ליכטנשטיין גלילי, אבל בחופשת החורף האחרונה שלנו באזור ניצלנו הפוגה קצרה בגשם וקפצנו לשביל הפסגה בהר מירון. זה טיול קצר וקליל יותר מנחל מירון (הנפלא) אבל יכול להתאים לימים שבהם כולנו שומעים בקולו של דני רופ.
ובאשר למה לעשות בצימר עצמו אני בטוחה שאתם לא זקוקים להמלצות אבל אם יתחשק לכם להוציא את האף לקצת מוסיקה אז קבל שתי הצעות.
תבלו יפה!
יעל
הודעה סגורה
4.שאלה צפונית (מקומית) תגובה ל - 3
ואני בכלל התלבטתי האם לשאול?? אחלה המלצות
ג'מוס-האם מאז יצא לך להיות במוזיאון המאירי ?? לסיור במחלבה צריך להזמין מקום??
יעל-את מיקה ומיקי אני תמיד רוצה לראות אבל שמגיעה השעה אין לנו כח לצאת, היית פעם ?? שווה ?? על חמדת הימים לא שמעתי אפשר הרחבה?? מה מומלץ שם בית הקפה או ההופעות?? ואם כבר יש לי שותפה לאמירים בצימר שלנו הביית של שירי היית כבר??
הודעה סגורה
5.לליאור מאורן: עוד כמה רעיונות תגובה ל - 4
אהלן ליאור

קודם כל, תהנו!! עוררת בי נשכחות... לגבי טיולים זוגיים וצימרים, אבל לא לגבי הצפון האהוב עלינו מאוד... Cool

לגבי המסעדות: אנסח בעדינות רבה את דבריי ואומר שמנסיוננו האישי (הרב) עם אל אסיל, יש מגמה שלילית בשנים האחרונות ואצלנו היא נמחקה סופית מהרשימה של מסעדות מומלצות באזור בעקבות שני ביקורים לא מוצלחים (ואני עדין בניסוח). לכן, אם היית שם זה עתה ונהנית, תמשיך ליהנות Confused .. אם היית מזמן ואתה מתרפק על זכרונות וטעמי העבר, אולי כדאי להמשיך ולהתרפק... Rolling Eyes Razz Rolling Eyes :)יש מסעדות לא רעות בכלל במע'אר (מ'רר) ולכיוון השני, יותר למעלה, בג'יש (גוש חלב). יש גם במעילייה אבל זה כבר רחוק מדי.. אני צריך להיזכר בשמות.

לא הייתי בקניון ליכטנשטיין ולכן, לא יודע למה אתה מתכוון...
אבל בכל מקרה יש דרך נוף יפה ביער ביריה ואפשר לשלב שם נסיעה ברכב ביער וירידה למסלולי הליכה קצרים. דרך נוף די ארוכה ומאוד נעימה בתוך יערות ועם אוויר ונוף יפה מסביב. הדרך משולטת היטב ומתוחזקת. כיף לנהוג בשבילים היפים והמשופעים, עם כל החורש שמסביב, להתעכב ליד חלק מקברי הצדיקים והחפירות הארכיאולוגיות של בית הכנסת בנבוריה. יש המון חניונים, מצפורים ונקודות עצירה לפיקניקים. כאמור, ניתן לעשות גם טיולים רגליים, אם כי אנו בחרנו רק לנסוע ולעצור ליד חלק מהאתרים השזורים לאורך דרך. ואז גם תוכלו לאכול בחוות בת יער או בג'יש.

יש לי רעיון אחר עבורך: מה יותר יפה מטיול כנסיות ביום שישי סביב הכנרת? לא כזה רחוק. יופי של נופים וכנסיות ומסלול מקסים וקל, המשלב ביקור בכנסיות עתיקות, מטופחות ומרשימות - על מבניהן וגניהן היפים - יחד עם תצפיות נוף מרשימות (בכנסיית הר האושר), כנסיות יפות (כפר נחום), כנסיית הלחם והדגים עם רצפת הפסיפס העתיקה בטבחה. יש גם טיילת יפה מכפר נחום עד לטבחה. אנחנו מאוד אוהבים לבקר שם במפל הנסתר והקסום של עין איוב, ממש בפינה מעבר לטבחה, על מי הכנרת. זה ממש ללכת על המים ואם קצת מטפטף זה בכלל סוריאליסטי ומקסים (מנסיון). כל האתרים קרובים זה לזה. בחלקם ניתן רק לבקר ולהתרשם ובאחרים ניתן לשלב פיקניק קרוב כל כך לכנרת. מומלץ מאוד לתכנן את הביקור באתרים השונים בהתאם לשעות הכניסה אליהם, מאחר ובכנסיות מקפידים על כך. כנסיית הר האושר, למשל, סגורה למבקרים בצהריים. למיטב ידעתי, כולן פתוחות בשישי. אז גם האפשרויות הקולינריות שלכם רחבות הרבה יותר

באזור בית ג'ן יש תצפיות יפות מאזור הר הלל והר שמאי ותמיד נעים לבקר שם, גם בכפר עצמו, אם כי ביום גשום אולי קצת פחות. היינו שם כמה פעמים, גם ביום שוק והיה מאוד נחמד ואפילו קנינו גם כמה בגדים מקוריים ויפים, שבו להרבה מחמאות אחר כך בגזרת השפלה האופנתית.

אפשר לטייל בחלק העליון של נחל צלמון (מפלי פרוד, שלמרות שלא תמיד יש שם מים, עדיין יפה שם) או בחלקו הקטן, בין הבריכות.

תמיד יש את צפת העתיקה. כתבתי כאן כבר פעם שיש איזה שהוא קסם בשיטוט בסמטאות, בין בתי הכנסת, עולים ויורדים במדרגות ומבקרים בגלריות הבודדות שעדיין נותרו פתוחות ומביטים מעבר, לנוף הגלילי שנשקף מסביב. אפשר להעביר שם בכיף מספר שעות, להתברבר בין הרחובות הקטנים ולספוג את האווירה והאוויר אבל די חבל על ההזנחה של האזור. יש פוטנציאל ויש אווירה והדר אבל בפועל, כשרואים את הלכלוך וההזנחה, בייחוד אם מבקרים במקום מספר פעמים לאורך השנים, כואב הלב. בכל זאת, כדאי לבקר ולשוטט בסמטאות העיר העתיקה של צפת. בפעם האחרונה היינו לפני מספר שנים, נדמה לי שלוש או ארבע, לא יודע מה המצב שם היום..

שביל הפסגה בהר מירון מאוד מאוד אהוב עלינו, בתדירות של פעם בשנתיים לערך.. לדעתי, גם ביום עם טפטוף אפשר לטייל שם בכיף, במיוחד אם אתם בלי הילדים.. ואח"כ לא לשכוח לאכול בסמבוסק הארזים בחורפיש.

למרות שהמסלול של נחל עמוד העליון עם הבוסתנים והבריכות קסום ויפה, ביום גשום עם כל המדרגות עלול להיות קצת חלק ובעייתי באמת..

מה רע ביום טיול בפקיעין והאזור? יכול להיות מתאים ליום גשם ותקנחו במאפיה של רימונה במושב חוסן, אחלה לחמים ואשה חמה ונחמדה. לא יודע איך היא בשישי ואיך יתר המאכלים שלה, אבל בגזרת הלחמים (שיהיה משהו לנשנש בצימר) היא עושה פלאים..

בכרמיאל יש את פארק הגליל היפה: יופי של פארק עירוני, מטופח, מרווח, יפה ושמור היטב. מקום מצוין לטייל בין פינותיו ולהעביר מספר שעות על הדשא אם נמצאים באיזור. בפארק המון פינות יפות, כולל בריכת מים יפה עם פרחי מים ומפלים ומצפור לסביבה. אהבנו את השילוט וההסברים מתחת לסוגי העצים השונים בפארק. יש המון צל, הרבה ירוק, שקט פסטורלי (למרות מיקומו מול עיריית כרמיאל), פינת מתקני ילדים מסודרת וחדשה וגם משטח מקורה למשחקי כדור. הפארק מגודר עם שומר בשער ואכן, הפארק נקי ומסודר ונטול מנגלים. מה עוד צריך שיהיה בפארק עירוני? וגם זוגות של חתנים וכלות (והיו כמה כאלה שראינו), שבאים להצטלם בבגדי הכלולות על רקע הפינות היפות שבפארק. זה נכון לפעם האחרונה שהיינו שם, לפני שנתיים..

טוב, מספיק לבינתיים.. יש את מצפה בית נטופה ואזור ברעם ונחל דישון, אבל לשישי זוגי ביום גשום, הייתי מוותר עליהם...יש מקומות מקסימים כמו טיילת עמי על הירדן ליד כפר בלום, אבל זה כבר מחוץ לגזרה שלך נראה לי... יפה ופסטורלי שם והירדן זורם ויש דשא וטיילת. מקסים שם.
ובינינו, גם מסלולי הטיול (המוכרים והלא מוכרים) בצימר יכולים להיות מעניינים, יפים ומהנים מאוד Rolling Eyes Razz Cool Laughing Laughing

אורן
נכתב ב-14/12/2009 12:29[עודכן ב-:14/12/2009 12:37]
הודעה סגורה
6.לליאור מאורן: עוד כמה רעיונות תגובה ל - 5
בחיי, אני קוראת אתכם, מחזיקה מכם בדרך כלל אנשים חכמים, אהובים אפילו, אבל הפעם?

ליאור! צימר באמירים ואתה מחפש את קניון ליכטנשטיין? הלו? ג'מוס, צפת? הלו כפול. על מגילת העצמאות של אורן אני אפילו לא מדברת. זה תוכנית חומש ולא סופ"ש. רק יעלי הייתה בכיוון לפני שקפצה לאיזה שביל במירון.

בקבוק יין וסלולארי מכובה. זהו.

כן, בטח, תכף יבואו כל אוהבי הצפון ויסקלו אותי. אבל באמת, תחשבו קצת. מתי פעם אחרונה הזדמן לכם להעביר יום שלם בלי להשמיע "אל תרביץ לה, אל תציקי לו, תראו איזה ציפור, יואו שפן, וואי פרח, ילדים אולי תלכו לצייר משהו, רבעק, תנו קצת שקט!".

באמת, לא מבינה.

אלונה
הודעה סגורה
7.לליאור מאורן: עוד כמה רעיונות תגובה ל - 6
שלום ליאור,
כבר אין הרבה מה להוסיף, בייחוד אחרי אורן.
ובכל זאת, אם ממש גשום, לא הייתי נוסעת בדרך הנוף של ביריה. הדרך צרה ולמרות שהיא מתוחזקת חלקים ממנה עלולים להיות לא נעימים. מה גם שאם מעורפל-גם אין תצפית לנוף (והיא אהובה עלינו מאד מאד, ויש בה עכשיו עדיין קצת חלמוניות, גם ..).

מוסיפה עוד המלצה. אם בכל זאת בא לכם ללכת קצת בטבע, אבל במקום שיהיה קצת יותר מוגן ופחות בוצי-אפשר לעשות טיול קצר וקליל בפארק הסלעים בכסרא. חביב ביותר.
מצטרפת להמלצה על נחל ומפל פרוד, אבל רק לאחר שתבררו בצימר אם אכן יש כבר זרימה. המסלול בגשם עלול להיות חלק ובוצי, בייחוד ליד המפלים, וחבל להגיע לשם אם הם יבשים.

אם בא לכם נסיעה קצת יותר רארוכה (אולי בשבת??), אפשר לקפוץ לאגמון החולה או לשמורה. בדרך כלל בעמק יורד פחות גשם, והוא רק מוסיף לקסם.
הטיול סביב הכינרת נהדר, גם!!!

תהנו!!

ואיחולי החלמה מהירה לג'מוס!!
נכתב ב-14/12/2009 13:02[עודכן ב-:14/12/2009 13:03]
הודעה סגורה
8.לליאור מיעל עוד משהו קטן תגובה ל - 6
שלום חברים
חוזרת מסידורים וזה מה שאני מגלה כאן?
אורן את מגילת העצמאות הזו (יפה, אלונה) אני מתייקת ושומרת. זה יתן לנו תעסוקה לחמש החופשות הגליליות הקרובות.
ליאור
את ההופעה של מיקי ומיקה הצלחנו לצערי להחמיץ כבר שלוש פעמים. פעם לא היה כוח, פעם היה גשם ופעם לא היתה הופעה. אבל לאמירים עוד נגיע ואת ההופעה עוד נראה. לא רק בגלל המוסיקה אלא גם בשל הלוקיישן הייחודי.

חמדת ימים:
עקרונית, אני משתדלת לתכנן חופשות זוגיות בסביבה בהתאם ללוח ההופעות שלהם. כי בשלב כלשהו, אחרי שלב כיבוי הסלולרי ותדלוק הזוגיות יש לנו חשק לצאת לפעמים ולא להרחיק. מושב שפר נמצא ממש מול אמירים.
האוכל בחמדת ימים - סביר, לא זו הסיבה להגיע לשם.
ראיתי שם את שלומי שבן הגאון (ישתבח שמו), וכל מילה מיותרת. ויש משהו במקום האינטימי והמיוחד הזה (זרוקי הגליל ישבו שם בינואר בשורה הראשונה עם סנדלים ושמיכות). שתקוע כאילו בשום מקום. אתה נוסע ונוסע בתוך יער בחושך עד שאתה מגיע.

אני מבינה שהצימר הוזמן זמן רב מראש ודווקא בששי יש שם את שליחי הבלוז. אני אישית פחות בעניין קאברים אבל לדעתי זו מוסיקה שאתה אוהב.
בשבתות בבוקר יש קונצרטים קלאסיים שם אם אני לא טועה.

את הבית של שירי לא חוויתי אישית אבל באינטרנט נראה לי שווה.

ליאור יקירי
כמעט כל כל חופשה זוגית צפונית שלנו מתחילה בעצירה בבית לחם הגלילית: עוצרים ב"דרך התבלינים" ומצטיידים בנשנושים ופינוקים (לכו על הליצ'י ועל הפיסטוק המקולף Smile )וכל מיני תערובות לקחת הביתה ולתת במתנה לסבתא ולסבא ששומרים לנו על הגוזלים, כדי שיסכימו לעשות זאת גם בחורף הבא.

תעשו חיים, כבר אמרתי?

יעל
הודעה סגורה
9.קניון ליכטנשטיין !!! תגובה ל - 6
אני כבר שעה מתגלגלת מצחוק Laughing
הדבר היחיד שיכול בארץ אולי להזכיר את זה, זה ראש הנקרה.
הודעה סגורה
10.לליאור מאורן: עוד כמה רעיונות תגובה ל - 5
ותוספת קטנטנה שאורן שכח להכניס לרשימה ומתאימה ליום גשם באזור הר האושר, טבחה וכ'ו.
בית הגליל-דומוס גלילאה.
IMG_0067.JPGIMG_0060.JPG
הודעה סגורה
11.icon7.gifכמעט קניון ליכטנשטיין !!! תגובה ל - 9
היי נעמי וכולם,
אם כל "הביורוקרטיה" תסתדר בסופו של דבר, אכן יהיה בארץ שביל עץ תלוי בקניון הבניאס. ממש כמעט Razz כמו באלפים. היתרונות למטיילים ברורים.
החסרונות מנקודת מבט של שמירת טבע והגיאולוגיה של האזור-קצת פחות...

כפי שרואים בתמונות, השביל כבר בנוי למעשה, וחסרים בעיקר האישורים הרשמיים לפתיחתו..
שביל תלוי בבניאס.JPGכמעט כמו באלפים.JPG
נכתב ב-14/12/2009 13:56[עודכן ב-:14/12/2009 13:58]
הודעה סגורה
12.לליאור מיעל עוד משהו קטן תגובה ל - 8
טוב, גם אני כמו יעל יצאתי לאכול סלט וחזרתי ונהר התגובות שצף וגאה.רציתי רק לצרף שיר שנקרא שתיקה=זהב כי אין לי מה להוסיף אחרי כל ההצעות.אז צירפתי.. אך לא איש של שתיקות אני ולכן כמה התייחסויות
אורן מעבר לכל המסלולים חשובה ביותר ההערה לגבי אל עסיל כי אכן אני זוכר אותה מלפני 4 שנים ואם התקלקלה אז צריך לחפש משהו אחר.ההפניה שלך לג'יש החזירה אותי כ5-6 שנים אחורה עת התארחנו בצימר במקום מופלא בשם חוות הנמורה בשמורת נחל מירון (מצ"ב קישור מומלץ מאוד) ושם אכלנו בג'יש במסעדה שנקראת "ליאלי ביירות" היה מצויין האם לזאת התכוונת ?? אשמח באם תזכר במסעדה במע"ר.
המלצות הטיול שלך מתויקות בנילון השמור עימי בשם "טיולים בצפון" ומתי שהוא אעשה בהם שימוש באם יהיה גשום בשישי.
נירית-אגמון ושמורת החולה אירחו אותנו מספר פעמים,לגבי מפל פרוד אולי הפעם.
אלונה- אני מאמץ את המלצתך בימים חמישי (מההגעה) ושבת (עד הנסיעה) בשישי בדרך כלל אנחנו מטיליים כי חלק מהכיף כפי שהפלאת לתאר זה גם לטייל בלי הילדים.
אחרונה חביבה יעלי- נראה לי שאנחנו בראש דומה אמנם אצלנו זה כבר לא הסבא וסבתא שהתעייפו לשמור אלא רותם היוד ביתניקית אבל העצירה בבית לחם הגלילית וחופשות החורף הזוגיות מוכרות לי לגבי שליחי הבלוז ,נראה לא גיבשתי דעה.
הודעה סגורה
13.לליאור מאורן: עוד כמה רעיונות תגובה ל - 6
טוב,

אני מבין שמה שאני לא אכתוב, בסוף אושמץ כאן.. Shocked Shocked בין אם אשכול ברכות או המלצות למסלולים.. תמיד תימצא מישהי מנשות אלפא שתלכלך עליי ועל מגילותיי.. Cool Laughing Laughing Very Happy Smile

אלונה, בקבוק יין זה נהדר. אנחנו בד"כ לוקחים כמה בקבוקים וגם כמה בירות (קרות ובקירור).. הסלולרי, דרך אגב, אף פעם לא סגור.. אחרת, איך הילדים יתקשרו להפריע לך באמצע ה.. נו איך קוראים לזה? אה, מסלול.. Rolling Eyes Razz Laughing Laughing Laughing

לא הייתי אף פעם באמירים ובשפר וכנראה גם לא אהיה.. יש בי משהו מובנה נגד הקונספט אבל זה לא הזמן והמקום להסביר.. ובכל זאת, אני נורא מבין את ליאור וגם אני הייתי נוקט לדעתי כמותו.. Cool Cool

אף פעם גם לא העברתי יום שלם בהשמעת "..תראו איזה ציפור, יואו שפן, וואי פרח, ילדים אולי תלכו לצייר משהו..". מהסיבה הפשוטה, אף פעם לא שלחתי את הילדים שלי לצייר משהו וגם שפנים מזמן כבר לא נראו במחוזותינו ולגבי הציפורים, נו טוב, גם אני לא צפר גדול... דרך אגב, שלא יובן שמי מילדיי לא צייר ולא יוצר דגול, חלקם כן (איך לא??) אבל מבחירה שלהם ולא כאסטרטגיית הפעלות שלי.. Cool Laughing Laughing .. למרות שזה פתאום נראה רעיון לא רע.. מאידך, זה עלול להיגמר ברע.. Rolling Eyes Cool Laughing

לעומת זאת, בלי קשר לצפון או לדרום, אני חושב שאין דבר יותר מקסים (ורומנטי) מטיול זוגי, כן, בלי הילדים.. בשמורת התנור או בהר תבור או בחווארי מצדה, זה לא הנקודה, הכל רגוע ויפה וגם היין מצוין שם, בטבע, בזוג..וכן, גם הסלולרי עדיין פתוח.. Very Happy Smile Cool

ולכן, ליאור. אל תהסס, צא וכבוש את הגליל ומשעוליו (בשישי, כי בשבת תנוח).. Cool Laughing

רק שלא תגיעו בטעות לקניון של חצור הגלילית במקום לקניון ליכטנשטיין.. Laughing Laughing

ובכלל, רעיון מצוין הוא להגלות את הילדים לסבא וסבתא, לנעול את הדלת, להגיף את החלונות, לקנות כרטיסים לשלומי שבן (אכן, אמן אמן), להזמין מקום למסעדה טובה באזור הבית והנה ארגנתי אחלה סוף שבוע.. Cool Laughing .. מנסיון, זה עובד.. Rolling Eyes Laughing Cool

אורן
הודעה סגורה
14.לליאור מאורן: עוד כמה רעיונות תגובה ל - 10
מצטרף לאלונה.
דני רופ הבטיח חורף ? מה יותר כיף מאשר להשאר בבית/בצימר ליד האח הבוערת ? תצטיידו בשקית ערמונים ותהנו מהחורף שמשתולל בחוץ.
אם מתעקשים לצאת, בגוש חלב יש בכניסה את ג'יסקאלה - פעם היתה טובה במיוחד המאכלים הלבנונים שלה, היום לא יודע. על הכביש הראשי לכפר כעבור 100 מטר ישנה עוד מסעדה טובה בפינה בצד ימין, לא זוכר את שמה.

תהנו,
יורם
הודעה סגורה
15.שכחנו את הדבר הכי הכי חשוב!!!!! תגובה ל - 14
ליאור היקר,

ומה שכחנו???

שתמיד קורה ההיפך מהתחזית.. לכן, קח בחשבון שיום שישי יהיה שמשי, אל תשכח בגד ים ומשקפי שמש... Cool
ושכח מהתוכניות לאינטימיות חמימה בצימר... Shocked.. כשהכל קפוא וקר וסוער בחוץ.. Cool Rolling Eyes .. תהיה שמש ויהיה לכם חם והמיזוג יעבוד ושוב תרצה להסתובב בצימר עם השורטס הלא מחמיאים לך.. איפה דני רופ וההבטחות שלו? לך תבנה על משהו במדינה הזאת?? Laughing Laughing

אורן

נכתב ב-14/12/2009 14:35[עודכן ב-:14/12/2009 14:35]
הודעה סגורה
16.שכחנו את הדבר הכי הכי חשוב!!!!! תגובה ל - 15
אורן מהפה שלך לאלוהים
לא ענית לי לגבי המסעדה בג'יש זה "ליאלי ביירות " ? ומה עם זאת של מעאר ??

ליאור
הודעה סגורה
17.ועוד בעניני אוכל תגובה ל - 16
לפני שנים אכלנו על הגג אצל משפחת ניקולא בואדי צלמון - אוכל ערבי ביתי טעים וטרי מוגש מכל הלב.

גם כאן -אני לא יודעת מה המצב היום.

תבלו.
הודעה סגורה
18.ועוד בעניני אוכל תגובה ל - 17
אוכל דרוזי זה ריאד בסג'ור:
http://rest.co.il/sites/Default.asp?txtRestID=987

ארוחה מתובלת בסיפורי מורשת הארץ.
הודעה סגורה
19.ועוד בעניני אוכל תגובה ל - 18
הי אורנה וג'ני
גם ניקולא וגם ריאד הודפסו והושמו אחר כבוד בנילון ההולך ומתמלא
הידוע בשם "אמירים דצמבר 2009 "
יש עדיין מקום בנילון....
תודה
ליאור
הודעה סגורה
20.ליאור, הנילונית כבר די סגורה אבל בכל זאת תגובה ל - 19
סדר קטן במסעדות שהוזכרו כאן בג'יש:
אל ליאלי בירות - אחרי הכניסה לג'יש פניה ימינה. זו מסעדה שקיבלה פעם מומלץ "מפה". שרות מהיר, נקיה, טעים, עממית יחסית. הכי טעים שם לדעתי זה המשאוושה שלהם.
יורם הזכיר כאן את ג'סקאלה - מיד בכניסה לג'יש מצד שמאל. מתמחה יותר באוכל הערבי - תבשילי עשבים וכו'. לפני שנתיים היה לי טעים.

ראש הנקרה בחורף - ממליצה מנסיון. היינו בשבת מאד סוערת וגשומה. קמנו בבוקר, חטפנו קריזת טיול מהסוג שאורן תאר כאן לא מזמן ביום הולדתו Cool Laughing ונסענו.
חוייה נהדרת - הגלים שנשברים בעוצמה בתוך הנקרות. ריק מאדם, אין תור לרכבל... נפלא עם או בלי ילדים וללא קשר לליכטנשטיין.
יעל
הודעה סגורה
21.קל'ב תגובה ל - 20
חמדת ימים:מסעדה עם נוף.
http://www.2eat.co.il/restaurant_criticism.aspx?restid=14339
חמדת ימים:
כל שישי בערב (לפעמים גם בימי חמישי ושבת) מופעי מוסיקה קסומים. הופעת אומן אורח מהארץ ומחו"ל, שילוב של מוסיקה טובה , אווירה ונוף נהדר. מידי שישי מול אמירים, כ 2 קילומטר מאמירים על ראש ההר.
המופעים מתחילים ב 22.00, אפשר לאכול במקום ארוחת ערב לפני המופע. .
מיטב האומנים בסגנונות שונים.
טלפון להזמנות: 04-6989423

קונצרטים קלאסיים בחמדת ימים:
כל שבת ב 11.30 קונצרט מוסיקה קלאסית, בפסנתר, כולל כיבוד קל.

הודעה סגורה
22.מיקה ומיקי תגובה ל - 19
הי ליאור,

מקווה שיש עוד מקום לדף אחד בניילונית....

היינו באביב הקודם אצל מיקה ומיקי והיה נהדר.
מדובר בקונצרט של שניהם + ארוחת ערב בעליית הגג של ביתם.
ממליצה בחום, ואם מחליטים ללכת על זה - ממש כדאי להזמין מקום מראש.

תהנו ותבלו,
אורה
הודעה סגורה
23.קל'ב תגובה ל - 21
הי ליאור,
התחלתי לקרוא בבוקר עד שסיימתי את אורן וחשבתי מה לכתוב בא יורם(sancho),הקדים אותי עם הארמונים. Laughing גם אני בדעה של אלונה ויורם.תוספת קטנה ,מהנה, ממני-יין טוב או שמפניה טובה,שתי כוסות רצוי מהבית(תארוז היטב)שוקולד איכותי,סלסלת תותים יפים ושמן עיסוי,רצוי פצ'יולי או ילנג-ילנג(כמה טיפות) על בסיס שמן שקדים.לא צריך יותר.כתבת שמסעדות טובות יש לכם קרוב לבית? בכל זאת לאכול צריך אז אפשר ביום שיש באמת לצאת.
שלא תבין לא נכון,אהבתי את ההצעות של אורן,אורי ובעצם של כולם.רק מה? כמעט בכל הטיולים/סופשים שלנו אני מנסה לדחוס כמה שיותר.לראות,לחוש,לסייר בעוד מקומות ואז בקושי נשאר זמן להכי חשוב:לנוח יחד,סתם לשבת לכוס קפה/תה צמחים אפילו בצימר/מרפסת מלון,טיול על החוף ועוד......
זה רק סופ'ש,תהנו מהביחד.
אמה
*טוב שזה בסופ'ש הזה,המחירים עדיין שפויים,בסופ'ש של 31.12 הם נפלו על הראש. Mad
הודעה סגורה
24.לליאור מאורן: המסעדות, לא שכחתי אותך... :-) תגובה ל - 23
אהלן ליאור,

לא שכחתי אותך... Smile

תיקון קטנטן ליעל Smile ... אין מסעדה שנקראת "אל-ליאלי ביירות". יש מסעדה על כביש ג'יש-סאסא שנקראת "ליאלי ביירות". יש מסעדה בכניסה לכפר מצד שמאל שנקראת "ג'סקלה" וכשקצת עוברים אותה, סמוך לפניה ימינה שם יש את "אל-ליאלי"... איחדת שתי מסעדות לאחת.. Cool Rolling Eyes Smile שלושתן נחשבות לטובות

המסעדה שבה אכלנו בג'יש (גוש חלב) נקראת אל-ליאלי. אכלנו שם שלוש פעמים ותמיד היה טוב מאוד אבל הפעם האחרונה הייתה למיטב זכרוני לפני שנתיים-שלוש... אכן, כמו שיעל כתבה, מסעדה עממית ונקיה עם שירות מהיר ואוכל טעים. אכלנו שם כמובן את המשאוושה הטעימה וכמובן כל מיני סלטים מקומים עונתיים, בצקים ממולאים, עלי גפן ומחלוטה טעימה וגם בשרים טובים מאוד (בעיקר שיפודים למיניהם). מבחינתנו, המנות הביתיות השונות, הממולאים והסלטים היו מצוינים ומשכו את תשומת לבנו הקולינריות.. הבשרים אחלה אבל החגיגה לדעתנו במנות האחרות.

המסעדה שבה אכלנו בכפר מגאר (מראר) נקראת "אל-ראזי", אוכל דרוזי טעים וביתי. המסעדה נמצאת בכניסה לכפר לכיוון טבריה. כלומר, אם אתה בא מכיוון אמירים, צומת חלפתא, הר חזון וענבר, צריך לרדת בכביש הראשי הארוך שחוצה את הכפר ומתעקל מלמעלה ללמטה ואז לקחת בכיכר הגדולה למטה שמאלה לכיוון היציאה לטבריה. המסעדה מצד שמאל של הכביש. הסתייגות: אכלנו שם פעמיים והיה מצוין אבל הפעם האחרונה היתה לפני ארבע שנים לערך, כך שיש לקחת זאת בחשבון. דברים משתנים עם השנים אבל בפעמיים שאכלנו שם (שנה אחרי שנה) היה מצוין.

ועוד משהו לגבי מגאר (מראר): כשנוסעים בכביש הראשי באמצע הכפר, בחלקו העליון, יש מצד ימין קונדיטוריה מדהימה עם מאפים ומתוקים שונים וכנאפה מצוינת. לא זוכר את השם אבל עצרנו שם לא פעם לתדלוק מתוק בטיולים בסביבה ותמיד היה מצוין..

דרך אגב, כידוע במסעדות האלה, יש חשיבות לעונה בשנה וליום בשבוע ולפעמים גם המשפט "יום עאסל, יום באסל" תופס בחלקן, לאו דווקא בהקשר לאל-ליאלי או לאל ראזי.. Cool

אה, נזכרתי בעוד מקום, אפילו קרוב לאמירים. בכפר הדרוזי עין אל אסד יש מלונית שנקראת מלונית הבוסתן (מומלץ בחום). למלונית יש גם חדר אוכל/מסעדה "מסעדת הבוסתן" והם מגישים ארוחות גם לסועדים חיצוניים. אכלנו שם, כאורחי מלונית הבוסתן והמסעדה הינה חדר האוכל של אורחי המלונית ובשבת פתוחה גם לאורחים מבחוץ, שתי ארוחות בוקר ושתי ארוחות ערב בסוף שבוע וכל הארוחות היו מצוינות ומגוונות. אוכל ביתי, טרי וטעים מאוד, המבוסס על מאכלי המטבח הדרוזי. לצד תבשילים ומאכלים דרוזים למנות עיקריות ומנות ביניים, מוגשים לשולחן גם סלטי ירקות טריים למיניהם וסלטים על בסיס ירקות מבושלים כגון חצילים או קישואים, סלט חומוס ביתי, פיתות שונות ועוד. לקינוח, פירות העונה, דברי מאפה מתוקים וקפה או תה. השירות והיחס של בני משפחת עלי מעולים. שווה לבדוק. שוב, אל תצפו למסעדה מפוארת עם תפריט מפוצץ. מדובר יותר בחדר אוכל של המלונית עם תפריט די קבוע אבל האוכל, חבל על הזמן והמחיר – מצוין. יוסוף עלי: 04-6980651, 052-2840287

עוד מסעדות ומקומות אוכל למקרה שתצפינו קצת יותר:
אם תגיעו לחורפיש (אם תטיילו באזור פסגת הר מירון, בשביל הפסגה), לא לוותר על סמבוסק הארזים: סמבוסק טעים מאוד, זול מאוד, משביע, המקום נקי, שירות אדיב וחייכני. מנות מאוד טעימות, בייחוד סמבוסק כבש. אפשר לאכול במקום, יש מספר שולחנות פלסטיק והמקום מקורה, או לקחת ולאכול בדרך. איכות וטעם המנות מחפה על כך שהמגוון מוגבל יחסית. אכלנו שם שש או שבע פעמים בשנים האחרונות ולזכותם יאמר, שלמרות הפופולריות, רמת המחירים נשארת זולה ויציבה ויותר חשוב, הטעם והשירות נשארו מעולים אשתקד בדיוק כפי שחווינו לפני שנתיים ושלוש והלאה. נקודת עצירה שווה בהחלט, אם נמצאים באזור חורפיש.

אם מסיבה זו או אחרת תצפינו קצת לכיוון מעלות והמונפורט או פקיעין ותגיעו לאזור מעיליא, יש שם מסעדה מצוינת בשם "המנגל והשיפוד" (בכניסה ליישוב, מאחורי תחנת הדלק, לא רחוק מהכביש הראשי): אכלנו שם 6 פעמים בשנים האחרונות (פעם אחרונה, פסח אשתקד) ותמיד יצאנו שבעים ומרוצים מאוד. האוכל מצוין, סינייה אחת מהטובות שאכלנו בארץ (ואכלנו בהמון מקומות). סלטים טריים וטעימים מאוד, נעשים במקום, בזמן אמיתי. בשרים טובים: פרגיות מצויינות ועסיסיות, שיפודי כבש טעימים מאוד וכנ"ל גם צלעות הכבש והקבב שהזמנו. אוכל פשוט, לא מתחכם, אבל הכי חשוב: אוכל טוב וטעים מאוד! מחירים סבירים בהחלט. לפעמים ישבנו בגן הגדול שבחצר האחורית ולפעמים בפנים. בכל הפעמים שהיינו, המקום היה די מלא ורוב הסועדים היו בני המקום ולא מטיילים ודווקא אהבנו את זה.

לפני שנה, באותו פסח אשתקד, סעדנו גם במסעדת מרמור במעיליא: מסעדת דגים ופירות ים שהיתה אז חדשה ורק נפתחה, על הכביש בין מעלות למעיליא. היינו שתי משפחות עם ילדים, הזמנו מנות דגים ופירות ים, פסטות עם פירות ים ומנת בשר. הדגש על דגים ופירות ים ופחות על בשר. כל המנות שהוזמנו היו טעימות ומוצלחות. אין כאן אולי בשורה וחדשנות קולינרית, אך האוכל בהחלט טוב וטעים, כולל שילוב הרטבים והתוספות למנות. השירות היה טוב ומקצועי. המחיר סביר, בדומה למסעדות דומות במרכז. עיצוב פנים מושקע. המסעדה צמודה לחנות הדגים שלה. אני נותן את ההמלצה כאן בהסתייגות ובערבון מוגבל מאחר ואכלנו שם רק פעם אחת, לפני שנה וחצי. זה יותר בקטע של הגיוון, אם בא לכם דגים ופירות ים שם...

טוב, מספיק. נכון? Cool
אורן
נכתב ב-15/12/2009 14:03[עודכן ב-:15/12/2009 14:05]
הודעה סגורה
25.לליאור מאורן: המסעדות, לא שכחתי אותך... :-) תגובה ל - 24
אמה אורה אורי-תודה הכנסתי הכל לנילונית
ולך אורן מרום היקר
אולי תסדר שלא יהיה שם כל כך קר ??
הרבה תודה על ההשקעה
ליאור
הודעה סגורה
26.חברים יש רק באגד תגובה ל - 25
סבא זליג לימד אותי את הביטוי שחברים יש רק באגד והוא צדק.110 מ"ר גשם בימים חמישי ושישיירדו באמירים,ערפילים שזקני הגליל לא זוכרים ואף אחד לא דרש בשלומי ??
אז חזרנו לא מזמן היה שונה והזוי במקצת אבל שווה ביותר.
רק ארמוז שכמו ההוא שהלך לחפש אתונות ומצא מלוכה גם אני הלכתי לחפש את קניון ליכטנשטין האוסטרי בגליל ומצאתי משהו אחר מאוסטריה
המשך בוא יבוא
לילה טוב
ליאור
הודעה סגורה
27.חברים יש רק באגד תגובה ל - 26
ליאור ליאור
עיין בהמלצה הראשונית שלי ותראה שהייתי היחידה שניסתה לכוון אותך לאפשרות של גשם בסופ"ש.

שיהיה בוקר נפלא,

אלונה
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | מזג אוויר למטיילים

About Lametayel ; דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני ; צור קשר

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו