נא להמתין...

מה יותר נפלא מלחוות את הטיול בחו"ל עם האנשים שאתם הכי אוהבים? בפורום טיולי משפחות תוכלו למצוא את כל המידע שחשוב לכם לגבי טיול עם הילדים - באירופה, בארצות הברית ובעולם כולו. מנהלת: יונית
1.טיטליס/פילטוס/שילטהורן/יונגרפראו/מיורן/פירסט וכו -
אולי שאלה דבילית

וכבר ניסיתי לקבל הסבר מכמה חברים כאן שהשתדלו אך עדיין אני צריך מישהו שפשוט יבוא ויעשה לי "סדר" כי הזמן נגמר לי ואני מבולבל עדיין

יש לי מלא שמות של הרים/פסגות שמטפסים אליהם; בחלק מטיילים; בחלק מתצפתים; בחלק יש רכבל או רכבת מיוחדים שעולים בהם; בחלק יש שלג בחלק קרחון ובחלק אין; מה אני עושה עם כל זה? לא יודע

בקיצור, בכ 6 ימי שוויץ שלנו, אשמח לסדר באופן הבא -

א. ראשית - עבור משפחה שמטיילת באזור - מה החלוקה לקטגוריות / סוגים של אותם הרים/פסגות שמניתי לעיל (ועוד הרים/פסגות אטרקטיביים באזור אינטרלאקן ששכחתי או בכלל לא ידעתי על קיומן); חלוקה קטגורית לפי סוגים - בלי שמות ספציפיים עדיין

ב. איזה הר/פסגה מהשמות לעיל נופל תחת איזו קטגוריה

ג. איזה מהם חובה לעשות כדי שנדע שטעמנו באופן סביר באותם 6 ימים מכל סוג של אטרקציה חשובה/מומלצת מסוג זה

מקווה שמצליח להסביר עצמי

ואשמח לעזרה
2.טיטליס/פילטוס/שילטהורן/יונגרפראו/מיורן/פירסט וכו - תגובה ל - 1
הי
כדאי לעלות לטיטליס: 3 רכבלים, מערת קרח בסופה.
מחיר סביר. נמצאת ליד העיירה אינגלברג, אין דרך אחרת.

לגבי פילטוס - נמצאת בלוצרן, תצפית מסתובבת.

לגבי היוגנפרו /שילטהרון - מאוד מאוד מאוד יקר. לא כדאי למשפחה.

ההתלבטות שלך צריכה להיות בין טיטליס לבין פילטוס בלבד.
אנחנו היינו בטיטליס ומאוד מאוד נהנו.

בהצלחה\
סיגל
הודעה סגורה
3.טיטליס/פילטוס/שילטהורן/יונגרפראו/מיורן/פירסט וכו - תגובה ל - 2
היי,

אני לא מסכימה כמעט עם כל מה שסיגל אמרה, וזאת למרות שהיא מנוסה ואני לא.
נתחיל בזה שהרוב המכריע של המשפחות עולות לטיטליס, בהחלט מהסיבות שסיגל ציינה וגם בזכות פארק הגלישה המוצלח שלו, ולכן אין צורך להתלבט בין טיטליס לפילטוס. אם יש משהו מוסכם הוא הטיטליס (וכמובן, לא חייבים).

העניין של "שווה" או "לא שווה" הוא אינדווידואלי. העובדה שמשהו יקר עדיין אינה פוסלת אותו. יש משפחות שמוציאות המון כסף על פארקי שעשועים ויש גם כאלה שמטיילות מפארק לפארק.
כמו כן, לא הבנתי את עניין ה"לא משתלם למשפחות". זוג יעלה ליונגפראו ב-320 פר"ש וגם משפחה כמו של אלון, עם שלושה ילדים מתחת לגיל 16, תעלה לשם באותו מחיר, כי הילדים עולים בחינם (בעזרת כרטיס הג'וניור, כמובן).

ולזה יש להוסיף שהשמות האחרים ברשימה של אלון נחשבים לאטרקטיביים מאוד. וכמו כן, לא ידוע לי על תצפית מסתובבת בפילטוס. יש כזאת דווקא בשילטהורן, אבל אולי חסר לי ידע.

לדעתי, החלוקה לאזורים תורמת להבנת השיקולים:
אזור אגם לוצרן וכל מה שסביבו - העיר לוצרן ופסגות הטיטליס והפילטוס, נקרא "מרכז שוויץ".
יונגפראו, פירסט (ולהם אפשר להוסיף את מנליכן), שילטהורן ומורן - כל המקומות האלה נמצאים באלפים הברניים, Bernese Oberland.

ולמה זה חשוב? אזור מרכז שוויץ נמוך יותר מאזור האלפים הברניים, שהוא דרמטי יותר. הטיטליס שגבהו רק קצת יותר משלושת אלפים מטר הוא הפסגה הבוהה באזור. באלפים הברניים הפסגות גבוהות יותר, למעלה מארבעת אלפים מטרים. מכאן, גם אם מוותרים על הפסגות היקרות, יונגפראו ושילטהורן, ומסתפקים בגובה של אלפיים מטר, קצת יותר או קצת פחות, מסביב רואים פסגות מאוד גבוהות, וגם תופעות הטבע השונות, כמו קרחונים ומפלים, יותר עצמתיות.
לא כך למשל בפילטוס. המסע לפילטוס נחשב לאטרקטיבי למשפחות מפני שהוא משלב בין שייט באניה, עלייה להר ברכבת תלולה וקצת מפחידה וירידה ברכבל. מלבד תצפית ומסלולי הליכה יש בתחנות השונות הרבה תעסוקה לילדים: מגלשות הרים ופארק חבלים.

אני יכולה לתאר את השיקולים שלנו. היות שאנו לנים באלפים הברניים בלבד, והיות שלכל מה שהר פילטוס מציע יש תחליפים במקומות אחרים, אנחנו לא נעלה להר הזה. כמו כן, ויתרנו על הפסגות הגבוהות ביותר משיקולי תקציב. נשארו לנו כל האפשרויות האחרות והמבחר עצום. בשביל הטיטליס נעשה פעם אחת מאמץ ונגיע אליו מרחוק.

כדאי לציין גם ששילטהורן בכל זאת זול יותר מיונגפראו. חשבתי שאולי נעלה אליו, אבל מאז שהבת הגדולה הודיעה שהיא מצטרפת אלינו, ביחד עם השמחה קבענו גם מגבלות בתקציב. לשילטהורן עולים ממיורן (מורן). ומיורן יושבת על מצוק מעל עמק לאוטרברונן, שבמרכזו נמצאים מפלי טרומבלך.
נכתב ב-30/06/2009 15:13[עודכן ב-:30/06/2009 15:21]
הודעה סגורה
4.טיטליס/פילטוס/שילטהורן/יונגרפראו/מיורן/פירסט וכו - תגובה ל - 3

יש לי רעיון לכל מי שמסתבך עם הרכבלים, הרכבות והפסגות למינהן. כנסו ל-"סוויס פנורמה", שימו אזניות וכנסו לסרטי הוידיו על היעדים השונים. אני חושבת שמופיעים שם רק יעדי האלפים הברניים (כבר מזמן לא "טיילתי" שם), אבל זה עושה סדר בין כל השמות של האזור הזה.

http://www.swisspanorama.com/

בהנאה,
זיוה
הודעה סגורה
5.טיטליס/פילטוס/שילטהורן/יונגרפראו/מיורן/פירסט וכו - תגובה ל - 3
קצת עובדות: מחיר העליה באמת לפי הגובה:
1. הכי זול Pilatus הגובה 2132 מ'.
2. Schilthorn גובה 2970 מ', מחיר העליה מ-Mürren למבוגר 71.40 פר"ש
3. TITLIS גובה 3238 מ',1907 מחיר 82 פר"ש מ-ENGELBERG.
4. הכי יקר Jungfraujoch גובה 3454 מ', המחיר תלוי בנקודת ההתחלה.

אני ממליץ על PILATUS ו-SCHILTHORN שבה ביום בהיר הנוף מרהיב מהמסעדה המסתובבת PIZ GLORIA.

לחסכנים אני מציעה לעלות מ-Mürren בפוניקולר ל-Allmendhubel גובה
1907 מ', במחיר 12 פר"ש הלוך-חזור. גם משם נוף יפה לכוון הרי ה-JUNGFRAU.
PizGloria.jpg
הודעה סגורה
6.טיטליס/פילטוס/שילטהורן/יונגרפראו/מיורן/פירסט וכו - תגובה ל - 4
תודה לסיגל וכמובן לזיוה שאין עליה

זיוה -

בשורה התחתונה, טיטליס כולם מסכימים וכך גם תיכננו - ונעשה

בהנחה ששיקול הכסף לא קיים (עצרו עצרו, לא להתנפל - רק "בהנחה" שכך) - השאלה היא האם בכמעט שבוע שיש לנו כדאי "לבזבז" זמן של חצי יום ויותר על הר נוסף

אם התשובה חיובית הרי שאני עד כה חשבתי שהפילטוס הוא הנבחר ואני שואל האם דעתך שונה (שוב - בהנחה שאין שיקולי תקציב)

תודה

הודעה סגורה
7.טיטליס/פילטוס/שילטהורן/יונגרפראו/מיורן/פירסט וכו - תגובה ל - 6
אלון בוקר טוב,

ומה תעשה בשאר הימים? איך אפשר להתייחס ל"טיטליס ופילטוס"? אני גם לא יודעת איפה אתם לנים, שזה דבר משמעותי. כל בחירה היא טובה. עובדה שכל כך הרבה משפחות עולות לטיטליס ופילטוס. מי אני שאגיד שזה לא טוב?

הדבר היחיד שאני יכולה להזכיר הוא בדיוק את מה שאתה התחלת בו, שגם עלייה למורן או לפירסט או למסלול הגמדים זה עלייה לגובה לנקודות תצפית ולא רק מה שבפורום קוראים לו "הרים", אבחנה משונה בעיני. אני לא מצליחה להבין את ההבחנה בין טיטליס, שילטהורן, פילטוס ויונגפראו לכל השאר (תמיד שואלים לאיזה הר מהארבעה האלה לעלות).

בכל אופן, זה לא תקדים לעלות לטיטליס ופילטוס. גם אני עומדת להשאיר לא מעט כסף בשוויץ על רכבלים ורכבות. אני חושבת שכדאי לטייל גם באזור אחד שהוא יותר דרמטי (האלפים הברניים, קנטון ואליס, גראובינדן - מה שתבחרו. הרוב בוחרים לטיול ראשון באלפים הברניים). הפילטוס הוא הפסגה הגבוהה באזור שלו, ואף שעדיין לא הייתי בשוויץ אני מניחה שיש מקומות שהם מרשימים אפילו יותר. אבל פילטוס כאמור מתאים מאוד לילדים.
הודעה סגורה
8.טיטליס/פילטוס/שילטהורן/יונגרפראו/מיורן/פירסט וכו - תגובה ל - 3
לזיוה היקרה,
את כל כך לא מסכימה עם מה שאמרתי....
שבסופו של דבר הגעת לאותם המסקנות כמוני!!!!
שהכי טוב זה לטיטליס והיוגנפרו זה יקר למשפחות.
(הוספתי את אופציית הפילטוס כי אנשים עושים אותו בגלל שיחסית הוא זול).
אז מה הקטע...
אני פשוט כתבתי את הכל בקיצור ואת הרחבת.
סיגל
הודעה סגורה
9.טיטליס/פילטוס/שילטהורן/יונגרפראו/מיורן/פירסט וכו - תגובה ל - 8
סיגל,
אני בכל זאת עומדת על כך שלומר "לא שווה" זה גורף ומטעה אנשים. כל אחד צריך לעשות את הבחירות שלו, תוך מודעות להבדלים. אני מתכוננת לטיול די הרבה זמן ועד לאחרונה היונגפראו היה בתוך התכניות שלנו. כשראינו שהוצאות הטיול מתנפחות, עדיין השילטהורן היה רשום בסימן שאלה. אבל לאחרונה התברר שאנחנו יוצאים בהרכב של ארבעה משתתפים מעל גיל 16 (ולמעשה אפילו חמישה, אבל המצטרפת החמישית משלמת לעצמה) וזה דבר מאוד מכריע שיש לו השלכות על ההחלטות. בשביל מה אני משתפת בדייסה המשפחתית שלנו, כדי לומר לך שהמסקנות שלנו אינן זהות, אף שהשורה התחתונה יוצאת כאילו הן כאלה.

אילו הייתי מטיילת עם ילדים קטנים, אני חושבת שדווקא הייתי מנצלת את ההטבה ועולה גם לפסגה גבוהה נוספת. למשפחות עם ילדים קטנים יש יתרון עצום בשוויץ ובשבילן היא בכלל לא עד כדי כך יקרה. אני לא יודעת מה ההרכב המשפחתי שלכם. המשפחה שלי לא נקראת כלל משפחה על פי המוסכמות השוויצריות. על כל 100 פר"ש שאלון ומשפחתו ישלמו, אנחנו צריכים לשלם 200. אז השיקול הוא אחר והאמירות הגורפות לא עוזרות לתכנן טיול.

כמו כן, אנחנו אנשים שונים זה מזה גם ברצונות, גם בצרכים וגם ביכולות הכלכליות, אף שהכתיבה באינטרנט יוצרת אשלייה שכולנו אותו דבר. אני תמיד מפרגנת גם לאנשים שיוצאים לטיול עם תקציבים אחרים משלי, וכשמישהו שואל, אגיד לו שישים לב למחיר, אבל לא אסיק בשבילו את המסקנות.

אני רואה לאורך כל הדרך שמשפחות רבות בוחרות ב"גם וגם", אז למה להעמיד שני הרים זה מול זה (אולי הם יבחרו בשניהם) ואף לומר שזו ההתלבטות היחידה, כאילו שלעלייה לפירסט או למיורן אין כל חשיבות.

משמח אותי לדעת שהדעות שלנו קרובות. אני רואה חשיבות גם בדיוק.
נכתב ב-01/07/2009 08:37[עודכן ב-:01/07/2009 08:43]
הודעה סגורה
10.טיטליס/פילטוס/שילטהורן/יונגרפראו/מיורן/פירסט וכו - תגובה ל - 8
שלום סיגל,

זיוה נתנה סקירה יסודית ומענינית. אבל לשתיהן יש טעות:

העליה לשילטהורן יותר זולה מהטיטליס. ראו תגובמי הקודמת.
הודעה סגורה
11.טיטליס/פילטוס/שילטהורן/יונגרפראו/מיורן/פירסט וכו - תגובה ל - 9
תראי לי איפה כתבתי "לא שווה".
אני לא רואה.
אם מישהו כתב זה לא אני.
אני כתבתי "לא כדאי".
הודעה סגורה
12.טיטליס/פילטוס/שילטהורן/יונגרפראו/מיורן/פירסט וכו - תגובה ל - 11

את צודקת. טעיתי. מתנצלת. אבל סיגל - ברצינות, למה להחליט בשביל אחרים? יש גולשים שקוראים תשובה ועושים את הסינון שלהם, אבל יש רבים שרואים "לא כדאי" והם מבינים שזה לא כדאי.
למה לא כדאי? ולהשתולל שלושה ימים רצופים ביורודיסני זה כדאי? אני אף פעם לא הבנתי למה צריך "למצות" את הפארקים, הרי עוד לא היה מקום שטיילתי בו ומציתי אותו. אבל רבים חושבים אחרת ממני ושופכים שם המון כסף. למה אני נותנת את הדוגמה של דיסני. את יודעת כמה עולה כניסה לשם בקיץ? כניסה ליום אחד עולה יותר מאשר עלייה ליונגפראו כשמשתמשים ב"swiss half fare card", ובכל זאת אנשים קונים כרטיס ליומיים ויש כאלה שגם לשלושה.
מה יוצא מאמירות כאלה? כולם עושים אותו מסלול.
הודעה סגורה
13.טיטליס/פילטוס/שילטהורן/יונגרפראו/מיורן/פירסט וכו - תגובה ל - 10

ibd,
אולי יש הבדל זעום לטובת שילטהורן. אם תוסיף את העלייה למיורן (הרי גם לשם צריך להגיע איכשהו), אני חושבת שזה כבר לא מדויק (אבל אולי אני טועה). חוץ מזה, ראיתי שלפילטוס יש המון סוגי כרטיסים - תלוי איך עולים ואיך יורדים, אם הכרטיס כולל גם שייט או לא וכו'. העניין הוא אחר. ההחלטות הן שיקלול של כל מיני משתנים: מחיר, מה עושים על ההר? מה מקבלים בתמורה למחיר? מה מתאים לצרכים של כל המשתתפים?

שמחה שהצטרפת לפורום המשפחות. ראיתי בטיפים את ההסבר המלומד של על דרכי ההגעה משדות התעופה לפריז וחשבתי כמה חבל שאנשים לא קוראים לפני שהם משגרים שאלה בפורום.
הודעה סגורה
14.טיטליס/פילטוס/שילטהורן/יונגרפראו/מיורן/פירסט וכו - תגובה ל - 12
הי זיוה
מקבלת את התנצלותך.
אך הפורום הזה נועד לתת עצות/דעות גם מניסיון והבנה וזו דעתי.
יש הבדל גדול בין לשלם ליורודיסני שהיא נחשבת לאטרקציה גדולה מאוד לבין לעלות על היוגנפרו. מכיון שאם את עולה לטיטליס או ליוגנפרו זה בעצם אותו הדבר, רק שאחד מהם הוא גבוה יותר. ואם בעצם זה אותו הדבר, אז עדיף לשלם לזול יותר ולהינות ולא לשלם יקר יותר ובעצם לקבל כמעט את אותו הדבר.
לגבי היורודיסני - כאשר אנשים נוסעים לפארקי שעשועים הם יודעים שהם הולכים לפארק שעשועים מראש והכרטיס עולה כך וכך ואין אפשרות אחרת /פארק אחר שבו הם יכולים לקבל את מה שהם מבקשים מהיורודיסני.
ולכן אי אפשר להשוות בין יורודיסני לבין עלייה להר בשוויץ.

אני לא מדברת עלאנשים שיש ביכולתם לעשות הכל מבחינה כספית, אני מדברת על משפחה ממוצעת.
וזו דעתי

יום טוב
סיגל
הודעה סגורה
15.טיטליס/פילטוס/שילטהורן/יונגרפראו/מיורן/פירסט וכו - תגובה ל - 14
סיגל, כל אחת תישאר בדעתה. אבל לשתי הנחות אני לא יכולה להסכים.

ראשית, ההשוואה לפארקי השעשועים יותר ממתבקשת בעיני כי היא מעידה על סדר העדיפויות של אנשים, וגם התשובה שלך מעידה על כך. אני לא חושבת שפארק שעשועים זה משהו קדוש. אני לא בהכרח חושבת שלעמוד בתורים זו חוויה יותר מוצלחת מאשר עלייה ליונגפראו (לא ניסיתי, אבל תוהה). אפשר "קצת" פאק שעשועים ואפשר "הרבה" פארק שעשועים, בדיוק כמו שיש מי שמסתפק בטיטליס ויש מי שחושב שהר אחד אינו ממצה את שוויץ.
דרך אגב, היה לנו דו-שיח מתמשך בבית בדיוק בסוגיה הזאת. נכון, הבת הקטנה שלי נורא רצתה ללכת לפארק אירופה. גם בעלי תמך בה. אני ניסיתי לשכנע שאולי שווה לוותר על הפארק שכבר היינו בו פעם אחת בשביל לגייס עוד קצת תקציב לחוויית היונגפראו. זו ממש דילמה שהתמודדנו איתה והדעות בבית היו חלוקות. דעתי גם התקבלה באיזשהו שלב, אבל כאמור - הכל השתנה כשהבת הגדולה החליטה להצטרף.

שנית, אם לא עלית ליונגפראו, איך את יכולה לומר שזה אותו דבר. עד כאן. זאת בדיוק ההטעיה. לא כל קורא שם לב לאותיות הקטנות ולכך שכשאת אומרת משהו לא בהכרח התנסית בו. אני תמיד מדגישה, "כאן לא הייתי". לפעמים יש לי דעה, ואולי בגינה בחרתי גם שלא לבקר באותו מקום, אבל תמיד אדגיש שאני בחרתי בכך וכך אבל לא הייתי.
גם אני מוותרת על יונגפראו ועושה את זה בלב שלם וללא תחושת החמצה, אבל לעולם לא אגיד למישהו שזה אותו דבר עד שאתנסה בזה.
נכתב ב-01/07/2009 09:24[עודכן ב-:01/07/2009 09:29]
הודעה סגורה
16.טיטליס/פילטוס/שילטהורן/יונגרפראו/מיורן/פירסט וכו - תגובה ל - 3
ראיתי בתגובה התייחסות לכרטיס ג'וניור. אשמח לדעת עוד פרטים עליו - מה נותן, איפה משיגים, מתי כדאי...

תודה,
שי
הודעה סגורה
17.טיטליס/פילטוס/שילטהורן/יונגרפראו/מיורן/פירסט וכו - תגובה ל - 13
זיוה שלום,

תודה על המחמאות. אני מנסה לבסס את המלצותי על עובדות עדכניות.
לגבי פילטוס אני הסכמתי שהכי זול ונותן תמורה מלאה לכסף במיוחד למשפחות עם ילדים. כולם מסכימים שהעליה ליונגפראו יקר, ולפי דעתי לא מצדיק את המחיר.

דבר היחיד שהדגשתי, שהעליה לשילטרון יותר זולה מטיטליס. את צודקת שצריך להגיע למירן. גם המלצתי על אלטרנטיבה זולה: עליה בפוניקולר ממירן לאלמנדהובל.

אגב, אם כבר הזכרת את ההמלצות בקשר לשדי התעופה בפריס, ב-"1001 טיפים" ערכתי מדריכי תחבורה מפורטים לגבי : לונדון, פריס ובודפשט.
אם משתתפי הפורום היו מעינים בהם, אפשר היה לחסוך הרבה שאלות מיותרות.
הודעה סגורה
18.טיטליס/פילטוס/שילטהורן/יונגרפראו/מיורן/פירסט וכו - תגובה ל - 1
היי
לך על הטיטליס. ולא צריך הר נוסף בשבוע בשוויץ. ביציאה מהרכבל בפסגה בקר במערת הקרח. בקומה העליונה ניתן להצטלם עם בגדים של פעם למזכרת. ביציאה מהמרפסת העליונה - פוגשים שלג (לבוש חם ונעלים). 60 מטר הליכה לררכבל "אייס פלייר" שהוא לאזור שעשועי שלג עם אבובים -מומלץ לילדים. משך העליה ברכבל (3 סוגים) - 45 דקות לכיוון.
צהריים אפשר לאכול במסעדה על ההר.
בדרך למטה כדאי לדעת שמהתחנת רכבל התחתונה יש אפשרות לרדת, לעלות על קורקינט ולהגיע למטה דרך יער קסום. (צריך להזמין קוקקינט כשקונים כרטיסים). יש גם שביל הליכה מרכבל תחתון עד העיירה.

בעיירה עצמה - אנגלברג - מדרחוב קטן חביב להפסקת קפה. במזנר במקום יש חנות גבינות המדגימה איך חלב הופך לגבינה. נחמד.
עוד בעיירה- אפשרות לטיול רומנטי ואיטי עם כרכרת סוסים.
מרחק הנסיעה טיטליס לוצרן כ- 40 דקות.

בהצלחה

פיני הויקינגי
הודעה סגורה
19.טיטליס/פילטוס/שילטהורן/יונגרפראו/מיורן/פירסט וכו - תגובה ל - 18
פיני,
לטיטליס כולם הולכים. אבל זהו? שבוע בשוויץ ובזאת מתמצית חוויית האלפים? או שהייתם במקומות נמוכים כמו קניון הארה, האגמים וכו'. ולמה אתה קורא הר? לעלות למגיסאלפ, לתחילת מסלול הגמדים בגובה 1800 מטר - זה לא נקרא הר? לעלות לפירסט וללכת לאגם בחלפ בגובה כמו זה של פילטוס, זה לא נקרא הר? זה לא תמורה למשפחה? משפחה צריכה רק את התזזית של פארק החבלים והמגלשות?

אני עדיין חושבת (גם בתשובה ל-Ibd), ככל הנראה בניגוד לדעה הרווחת כאן או לדעות המובעות כאן, שיש הרבה חוויות אלפיניות שיכולות לתת תמורה למשפחות, ובכלל - מה ההבדל בין משפחה למטיילים אחרים? זה עניין של ציפיות, של התאמה למסלול, של מרחק ביחס למקום הלינה. אין נוסחה!

הודעה סגורה
20.טיטליס/פילטוס/שילטהורן/יונגרפראו/מיורן/פירסט וכו - תגובה ל - 1
השאלה אינה דבילית!
שנית אתייחס להרים עצמם ולא לעלות של העליה אליהם כי יש שוני הנובע מהרכבי משפחה שונים וכרטיסים שונים.

יש לדעתי לעשות הפרדה בין:
הרים עם שלג, קרח,מערות קרח וכו
הרים ללא.

במסגרת הרי השלג שני המרכזיים הם טיטליס ויונגפראו שלכל אחד יתרונות וחסרונות משלו(וגם חסרון כיס הוא חסרון במקרה זה) וכן דרכי הגעה מורכבות או פשוטות יותר(טיטליס למשל נגיש יותר).

במסגרת ההרים "ללא" שלג נכללים יתר ההרים ומכאן השאלה לאיזה צורך מעפילים להר- האם כדי לעלות לתצפית ולרדת?
האם רוצים לעשות מסלול הליכה בהר(פירסט למשל ),או בירידה ממנו?
האם מחפשים אטרקציות אחרות בהר(ואז פילטוס טוב עם המגלשות מחד ופארק חבלים מאידך או פיץ גלוריה המסתובב לאחרים-כל אחד והעדפותיו)

השאלה הבאה היא מהו מתווה הטיול הכללי?
כמה ימי טיול יש?
מהו מרכזו של הטיול?(אם הוא ממוקד באזור מסוים? או מתגלגל)

והעיקר שאין תשובה אחת לשאלה שלך -אבל רחוקה מאד מלהיות דבילית.

ובעניין המלצות לאיזה הר ,או כמה הרים? אין תשובת בית ספר. כל משפחה וההעדפות שלה. רק כדאי להזהר גם בקריאת ההמלצות כי מה שמתאים לחיים יוסף לא בהכרח יתאים לך.

העיקר שתיסע ותחזור עם תמונות קרירות-יעזור לכולנו בחמסין שלנו.
הודעה סגורה
21.יונית, זיוה, פיני וסיגל - תודה! - אלון תגובה ל - 20
הודעה ללא תוכן
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | ויזה ושגרירויות | מזג אוויר למטיילים

דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו