נא להמתין...

אין יותר קלאסית מאירופה: הרומנטיקה של איטליה , האוכל של צרפת , האיים של יוון , הירוק של סלובניה - והכל כל כך קרוב... אירופה כולה - ממזרח ועד מערב נפרשת לפניכם בפורום הזה. מנהלת: יונית
1.נחיתה בקופנהגן וההמשך בנורבגיה-שאלות
שלום חברים,לאחר סגירת הטיסות העיקריות לנורבגיה(נחיתה בקופנהגן,המשך לנורבגיה וחזרה דרך וינה)כמה שאלות:
קראתי הרבה חומר והיו כמה אפשרויות:השכרה בקופנהגן ונהיגה דרך שבדיה לאוסלו,רכבת לאוסלו,שייט לילה(מה שעשתה ראמיה).
האם רכבת אכן אורכת 10 שעות?האם מומלץ,כלכלית לשכור הרכב בדנמרק ולקחתו על המעבורת(השכרה יותר זולה מול קנס על החזרה בארץ אחרת)?
לאחר לילה בדנמרק יציאה,כאמור,לנורבגיה-לשמונה ימים לערך באיזור הפיורדים וברגן.אח"כ כארבעה ימים בצפון צפון(בודה ולופוטן).ההתלבטות היא האם להחזיר הרכב בברגן ומשם לטוס לבודה או אפשר להגיע לטרונדהיים ושם להחזיר-או שההגעה לטרונדהיים ו"הכנסתה"לפרק שמונת הימים צפוף מדי?
ולסיום(בינתיים,לא מבטיח שסיימתי את התקרצצותי עד הנסיעה באמצע יוני,חזרה אגב בתחילת יולי-שבועיים):נחיתת ביניים בוינה לארבע שעות.
האם ניתן בזמו הזה לטעום את גני ארמון שיינבורן או קפה/עוגה בדמל?משהו פיצפון ברחובות וינה?
מתנצל על האורך.מי שיוכל לתרום קצת-אשמח ואודה מקרב לב.
יונית,את נסעת דרך שבדיה ,נכון?
יהודה,אם אני זוכר נכון מאין סוף החומר שניסיתי לעכל בשבועיים האחרונים,אתה מיצית את דרומ מערב נורבגיה בשמונה ימים גם?
שוב תודה!
2.נחיתה בקופנהגן וההמשך בנורבגיה-שאלות תגובה ל - 1
אם אתה טס באוסטריאן איירליינס, תבדוק אם אפשר להאריך את הקונקשן בוינה. בקונקשן של 4 שעות לא תספיק כלום.

איך אתה מתכוון להגיע לצפון נורבגיה (בודה-לופוטן) ולחזור משם? רק מטרונהיים לבודה זה משהו כמו 800 ק"מ...
הודעה סגורה
3.נחיתה בקופנהגן וההמשך בנורבגיה-שאלות תגובה ל - 1
הסתבכתי עם השאלות.

לגבי 4 שעות משדה התעופה וינה לעיר-לדעתי קצר מדי בשביל להגיע אליה ,לשתות קפה ולחזור.

לשאלות שלך-אין לי תשובות
ואני נחתתי והמראתי מאוסלו,בלי שוודיה .

לא הבנתי את המתווה הכללי
נחיתה בקופנהגן(הבנתי)לילה בודד
נסיעה לנורווגיה ב..... ? פה השאלה מה יותר כלכלי? מהיר?כלכלי ומהיר?-יש לי חשש שכל התשובות יהיו מהסוג שלא כלכלי ולא מהיר, האם חשבת על אופציה של טיסות מקומיות?

אם יש לך 8 ימים בפיורדים-למה אוסלו? האם לא יותר נכון להגיע לברגן ישירות ומכאן להתחיל?

ולדעתי(למרות שלא הגעתי עדיין לצפון,מחכה בתיקיית החלומות) יהיה יעיל יותר ומהיר (הרבה) יותר להגיע לבודה בטיסה מברגן.

כאשר מדובר על טיול קצר בחבלי ארץ ענקית -אני חושבת שעיקרון מנחה צריך להיות ניצול אופטימאלי של הזמן,והוא גובר על שיקולים כלכליים.
אבל -זה "כלל האצבע" שלי-לא חייב לקחת אותו.

הודעה סגורה
4.נחיתה בקופנהגן וההמשך בנורבגיה-שאלות תגובה ל - 3
יונית וניצן,תודה על התשובות.ההגעה מברגן או טרונדהיים לבודה תהיה בטיסה פנימית-או באמצעות סוכנות הנסיעות או ישירות באינטרנט מול סאס.לפי כל סיפורי המסע שקראתי-כולל שלך,יונית,ההתחלה היתה מאוסלו דרך המר,לילהאמר ועד איזורי הפיורדים וברגן.חלק עשו זאת בחמישה ימים וחלק בעשרה.אז חשבתי-שאם עומדים שבועיים ומישהו מהמטיילים מתעקש על יום יומיים בקופנהגן אז הנחיתה תהיה שם,הגעה בדרך כלשהי(נהיגה-נראה לי מטורף,רכבת או שייט)לאוסלו ומשם למערבלתקופה של בערך 7-8 ימים ואז נשארים 4 ימים ברוטו לטיסה פנימית,שכירת רכב בבודה וטיול בצפון.חזרה לארץ תהיה בטיסה פנימית מבודה לאוסלו ומשם דרך וינה לארץ.זה לא נשמע לכם הגיוני?תקנו אותי אם אני טועה.
דבר אחרון:חשבתי שהכי טוב לשכור את הרכב באוסלו,להחזיר בנקודה שממנה תהיה הטיסה הפנימית(טרונדהיים או ברגן)ולשכור שוב בבודה.
שוב תודה(אני מאוד מעריך את השקעתכם בתשובות מפורטות על חשבון זמנכם החופשי).
הודעה סגורה
5.נחיתה בקופנהגן וההמשך בנורבגיה-שאלות תגובה ל - 4
הי דנט

כמו שיונית אמרה השאלות הן כלכליות בעיקרן.
שיכרת רכב בנורבגיה יקרה מאוד.
הגעה ברכב מקופנהגן עד הצפון הרחוק - מצריכה נהיגה רבה, ימים רבים וזה שוב עלות. (ולא לשכוח קנס החזר רכב בצפון)
שבועיים לא יספיקו לכל המסלול הזה.

אם סגרת טיסות, יש כאן בעיה בלייעץ, אבל אם לא הכל סגור, הייתי מציעה לטוס לוינה (לפי האפשרות שאתה הצעת) משם לקחת טיסת לאו קוסט - נורביג'ן, למשל עד לבודה (לבדוק אם טסה לשם)
http://www.etnsearch.com/cgi-bin/hotels_car_rentals/europe_e ngland_france_italy.cgi?http://www.norwegian.no
בדרך זו תחסוך חלק ניכר בהוצאות לטובת השכרת רכב.

ואז ליסוע כיוון אחד דרומה. וכן, להוסיף זמן. אם לא אז להתרכז באזור שבין אוסלו לברגן וכל הפיורדים שבינהם.

אנחנו אגב נסענו מקופנהגן דרך גטבורג שבשבדיה צפונה. המעבורת שבין דנמרק לגטבורג היא הקצרה ביותר והזולה ביותר. יש אפשרות כמובן לעבור על הגשר אך אני מבינה שתשלום המעבר יקר יותר מן המעבורת.

רבקה
הודעה סגורה
6.מה כבר הזמנת ומה עוד נתון לשינוי? תגובה ל - 4
דבר ראשון... תבדוק עלויות של השכרת רכב בדנמרק ובנורבגיה.
קח בחשבון שנסיעת הרכב במעבורת מקופנהאגן לאוסלו היא ענין של כמה מאות יורו...

דבר שני... אפשרויות ומחירים של טיסות פנימיות בנורבגיה. אם אתה רוצה להגיע לאיי לופוטן, כדאי לטוס ישר לאיים ולא לבודה.
הודעה סגורה
7.נחיתה בקופנהגן וההמשך בנורבגיה-שאלות תגובה ל - 4
השאלה שלי-
האם הטיסה כבר סגורה?
כי הייתי בוחרת עבורך טיסות אחרות-בכלל -על בסיס טיסות "זולות" של חברות אירופאיות מכל יעד אירופאי ישירות לאיים (או בודה) או ישיר לברגן (ויש לא מעט)ולא לקופנהגן (איך היא נתקעה פה?) .
בקיצור-אם הטיסות לא ברות שינוי-אז צריך לראות מה ניתן לעשות מיטבי עם הטיסות המוזמנות.
אם הטיסות ברות שינוי- הייתי בכלל פותחת את הטיול לטיסות פנים אירופאיות מיטביות למרחקים אלו.
הודעה סגורה
8.נחיתה בקופנהגן וההמשך בנורבגיה-שאלות תגובה ל - 7
תודה על התשובות.הטיסות מישראל דרך וינה לקופנהגן וחזרה מבודה דרך אוסלו,וינה לארץ סגורות.נראה לי שהאפשרות לשכור את הרכב באוסלו תהיה-עם כל השיקלול של שכירה יקרה מול הוצאות קנס ומעבורת-עדיפה.אז בקיצור,אחרי יומיים,נגיד,של נחיתה בקופ',לינת לילה,טעימת העיר עד הערב ושייט לאוסלו(נברר)שמונה ימים שכוללים את הנסיעה מאוסלו לפיורדים וברגן ומשם טיסה פנימית(שטרם הוזמנה)או לבודה או לאיי לופוטן עצמם(חשבתי שניתן לטוס רק עד בודה ומשם מעבורת+רכב)וטיול של ארבעה ימים.אני מבין שזה מאוד לחוץ.נראה איך משפצרים.תודה בינתיים.אמשיך לקרוא ולחזור בניג'וסים נוספים.
הודעה סגורה
9.נחיתה בקופנהגן וההמשך בנורבגיה-שאלות תגובה ל - 8
עקשנית חסרת תקנה
הדרך בין קופנהגן ואוסלו בכל אמצעי תעבורה ועלות-יקר וארוך.
היות ומדובר בטיול קצר-להלן מחירי טיסות נכון להיום,הלוך וחזור!
אתה צריך רק כוון אחד ולעיתוי שאינו "היום" שווה לבדוק גם את החלופה הזו
לתשומת לבך זמן הטיסה שעה!
אפילו בSAS טיסה מקופנהגן לברגן (תאריכים אקראיים בחודש מאי) עלותה הלוך וחזור 200$ בערך לאדם.

תשווה למחירי מעבורות,וזמן(יקר) ותראה אם ההפרש כל כך משמעותי.

בכלל בפרק הזמן הקצר העומד לרשותך-לא בטוחה שאוסלו "חובה"?
הודעה סגורה
10.נחיתה בקופנהגן וההמשך בנורבגיה-שאלות תגובה ל - 1
הכל שאלה של פשרה בין הרצון להינות ובין העלות של העניין.
אני בחרתי לטוס לקופנהגן , לשכור רכב ומשם לנסוע לאוסלו, לבקר בפיורדים ולהחזיר את הרכב לשטוקהולם, אגב, ללא דמי החזר.
הודעה סגורה
11.נחיתה בקופנהגן וההמשך בנורבגיה-שאלות תגובה ל - 10
יונית,אחד הקבצים לא נפתח ובשני יש אפשרויות טיסה שלא כוללות את דנמרק,אבל את צודקת-זו אפשרות ראויה-לטוס מקופנהגן.אם את לא ממליצה על כניסה לאוסלו אז מהיכן כדאי להתחיל את הטיול הרכוב?כלומר מהיכן לשכור את הרכב?חשבתי לעשות את המסלול שהרבה סיפרו שעשו:מאוסלו דרך לילהאמר לכיוון דומבאס,וסיבוב בן כמה ימים בפיורדים,לא?
איציק,איך זה שלא שילמת "קנס" על החזרה במדינה אחרת?זו לא מדיניות של כל חברות ההשכרה?
הודעה סגורה
12.נחיתה בקופנהגן וההמשך בנורבגיה-שאלות תגובה ל - 11
אז מה אם "כולם" עשו?
מה זה מחייב אותך?
יש לך בדיוק 7 ימים
אתה רוצה למצות את הפיורדים.
אוסלו נחמדה,אבל האם היא שווה את הטירחה של 500 ק"מ בינה ובין ברגן?
הרוב או נוחת באוסלו(ולכן מתחיל שם) או מגיע משוודיה(ושוב זה הציר) אבל כלום אינו חובה ו"תורה מסיני".

אני מציעה להתחיל בברגן בכלל אליה להגיע בטיסה ,וממנה לעשות את מסלול הפיורדים (הדרך ללילהמר לא מעניינת, הדרך מדומבס גם לא) וככה אולי תצליח להגיע לטרודנהיים הצפונית? אולי להכניס את ררוס עיירת הכורים?
המיטב אלו הפיורדים ומערב נורווגיה.

ולגבי הקבצים...מצטערת, ניסיתי-אבל הכוון ברור,נכון?
לטוס לטוס ולחסוך זמן יקר וכסף גם.
הודעה סגורה
13.נחיתה בקופנהגן וההמשך בנורבגיה-שאלות תגובה ל - 12
בקיצור,יונית,את אומרת שבהסתמך על הנתונים שהצגתי את ממליצה על טיסה מקופנהגן לברגן והתחלה משם של מסלול הפיורדים,נכון?אם זה כך-יש טעם לשלב את שני המפלים שהומלצו על כביש 7-וורינגפוסן ועוד אחד שאיני זוכר כרגע,או שזה מזרחי מידי מהמסלול?
יונית,בינינו-אני זוכה לדקות מחשב רק בזכות זה שבתי אצל נוגה....
הודעה סגורה
14.נחיתה בקופנהגן וההמשך בנורבגיה-שאלות תגובה ל - 13
תעזוב את המפלים
תראה עוד 1000 לא פחות יפים.

בדיוק זה מה שאני מציעה בנתונים שהצגת.

אגב-זו רק דעתי,ודאי יהיו אחרים שיציעו לך את המסלול שהם עשו כמסלול מועדף.
למען הגילוי הנאות-זה אינו המסלול שעשיתי.אבל הייתי כפול 3 זמן ממך ומינוס חצי מדינה ממך. אז אני מתייחסת לנתונים שאתה מציג לגבי הטיולשלך.

טוב שיש נגה, חסוך שלא תחסר Razz
הודעה סגורה
15.נחיתה בקופנהגן וההמשך בנורבגיה-שאלות תגובה ל - 14
יונית תודה!סתם עוד דבר שרציתי לשתף:השגתי מפה של 1 ל250,000-מצוינת,אבל ישנם מקומות שלא מצויינים במפה!פלאם,אופהיים,מירדאל ועוד.אני לא מבין את זה.אני מנסה להתאים את המסלול שסימנתי על מפה של 1 למליון ומשהו למפה הזאת וזה לא פשוט.שאלה תהינה הבעיות בחיים...קשה,קשה.
הודעה סגורה
16.נחיתה בקופנהגן וההמשך בנורבגיה-שאלות תגובה ל - 15
מאיזה שנה המפה שלך ? המקומות שציינת מופעים על מפה 1:800000 ובטח יופיעו על מפה יותר מפורטת. כמו שיונית ציינה, על תיצמד למסלולים של אחרים. אנחנו נסענו לסקנדינביה שלוש שנים לאחר שחברים שלנו נסעו וקיבלנו המלצות מכולם. קבענו מסלול משלנו במסגרת מגבלת הימים (15) ובכמה מקומות לא נצמדנו למסלול המתוכנן ושינינו אותו בהמלצת בעלי ההיטרים. לידעתך נמקומות האלה היו מהמוצלחים בטיול ומכאן למדנו שלא חייבים להצמד למסלולים מומלצים כיוון שכל מקום בנורבגיה הוא פנינה בעצמה. התחלנו וסיימנו בשטוקהולם בגלל חצי מחיר בהשכרת רכב וטיסות ישירות של ארקיה לקופנהגן שיאפשרו טיול רק לשם. תהנו מנורבגיה היפה.
הודעה סגורה
17.נחיתה בקופנהגן וההמשך בנורבגיה-שאלות תגובה ל - 16
הי דנט, אתה מתקדם יפה!!!

נכון מאוד שלא חייבים מה שאחרים עושים, ובכל זאת יש מקומות שהם יפים שבא למות... אחד מהם זה כביש 7 מברגן לאוסלו (או ההיפך) והשני הוא rv17.

רבקה
הודעה סגורה
18.נחיתה בקופנהגן וההמשך בנורבגיה-שאלות תגובה ל - 17
רבקה ואילן תודה.במפה של 1:800,000 אכן השמות מופיעים וגם בזו של 1 למליון ומשהו.המוזר שבמפה של 1 :250,000 זה לא מופיע,או ליתר דיוק כנראה שמופיע בשמות אחרים,למשל:במקום מירדאל נכתב לאארדאל סיורי(משהו כזה,איני ליד המפה כרגע).ועוד משהו-אם כבר אנו בנושא-גם יהודה וגם מטיילים נוספים סיפרו על הכביש המפותל שעולה לכיוון סטלהיים(מהכביש שמגודוונגן פונים איפהשהו ימינה).לא מצאתי את הפניה הזו ואת שם היישוב הנ"ל במפה זו.
רבקה,סיבכת אותי:אם אני מאמץ את המלצת יונית לנחות מקופנהגן בברגן ולא אוסלו(חוזרים לאוסלו ביום האחרון בטיסה מבודה)אז לא נגיע לכביש 7 (אלא אם כן נוסעים במיוחד לאורך הכביש-הלוך חזור,לפחות בקטע ממנו).וכביש R17-נדמה לי שהוא בין אולסונד לטרונדהיים,גם לא באיזור הטיול(תקני אותי אם אני טועה).האמת שדי הושפעתי והתלהבתי מתיאורי הכותבים על איזור בודה ואיי לופוטן(קשה להישאר אדישים להתלהבותם מהאיזורים האלה),לכן ישנה הקדשה די משמעותית לאיזור,יחסית לשאר הטיול.
הודעה סגורה
19.נחיתה בקופנהגן וההמשך בנורבגיה-שאלות תגובה ל - 18
אני לא אחווה דעה על המסלול רק רציתי לספר לך שאת נורבגיה לא "ממצים", פשוט אי אפשר.
טיילתי בה פעמיים: פעם אחת כחודשיים ועוד פעם של חודש.
בפעם הראשונה ברכבות וטראקים ובפעם השניה באוטו.
מדינה קסומה ומרתקת שהייתי חוזרת אליה שוב ואולי עוד אעשה את זה.

לזמן המאד קצר שעומד לרשותך, תשקיע באיזור הפיורדים, עזוב את הצפון הרחוק, חבל לעשות עליו touch & go לאיי לופוטן לבדם מגיע לפחות שבוע.
הודעה סגורה
20.נחיתה בקופנהגן וההמשך בנורבגיה-שאלות תגובה ל - 19
עפרית,כבוגרת איסלנד והצפון אני מבין את גישתך והלוואי שניתן היה להוסיף חודשיים לטיול...אבל אם ניתן לטעום(שוב "לטעום"-אני מבין שאת לא אוהבת את ההגדרה הזו בכל הקשור לטבע העצום של הצפון...)שבוע מהפיורדים ובהתבסס על מספר כתבות גולשים נראה לי שאפשר לשלב את לופוטן עד הכפר הדרומי A -ללא שיוטים ארוכים של תצפיות ליוויתנים וכו' ועם רכב שכור+טיסות פנימיות מדנמרק לברגן,משם לבודה וחזרה לאוסלו,לא?כנראה שהמרחקים העצומים שאותם אני "רואה" כרגע רק על המפה ישפיעו יותר בשטח...
הודעה סגורה
21.MYRDAL ו-LAERDAL זה לא אותו מקום! תגובה ל - 18
הודעה ללא תוכן
הודעה סגורה
22.אבדוק בבית שוב את השם המדויק. תגובה ל - 21
הודעה ללא תוכן
הודעה סגורה
23.נחיתה בקופנהגן וההמשך בנורבגיה-שאלות תגובה ל - 18
בטח ש17R נמצא על תוואי ההתקדמות שלך צפונה לטרודנהיים(אם כמובן תגיע אליה).
קח מפה הכי הכי שאתה מסוגל למצוא.
ועוד נקודה הGPS לא תמיד מסוגל להבין את האותיות הנורדיות עם כל הנקודות למעלה ובצדדים-ולכן לא תמיד יוכל לסייע.

במקביל למפה בהכנת המסלול כדאי להשתמש באחת מתוכנות המפות המקובלות(מישלין ושות') ובמאמץ משולב מוצאים את המקומות (או שלא)
הודעה סגורה
24.נחיתה בקופנהגן וההמשך בנורבגיה-שאלות תגובה ל - 23
יונית,אני לא ליד מפה אך כמה שאני זוכר ה-RV17 ייכלל במסלול רק אם נכניס את טרונדהיים כיעד.במידה והמסלול יחזיר לברגן ומשם לצפון,אז הכביש לא ייכלל.אני מקוה שאני מדייק.שוב,המון תודה לכולכם.
הודעה סגורה
25.נחיתה בקופנהגן וההמשך בנורבגיה-שאלות תגובה ל - 24
הי דנט

מסכימה עם עופרית לגמרי. צריך להחליט מה מעניין אותך יותר מכל במסלול. אף על פי שכולם מתחילים בפיורדים בנורבגיה, אתה עשוי להחליט אחרת. אנחנו חולמים כבר שנים רבות להשלים את הצפון הרחוק אליו לא הגענו בטיול שלנו. היתה לנו טעימה קטנה מה-rv17 - יום וחצי ונשבינו בקיסמו, התרשמנו שהוא יותר טבעי ויותר פראי מהדרום. אבל שוב, אתה צריך לקרוא, לראות תמונות, לטעמי לקנות מפה מצויינת - כאן לא מספיק טובה, (תנסה בממסי ברח' הרכבת בתל-אביב) ולחרוש אותה, ואז להחליט מה אתה אוהב יותר, או מה קוסם לך יותר.

הנה טעימה קטנה:
http://www.rv17.no/index.krv?page=forside&part=&unde r=&art_id=&kat_id=&spsk_id=&lng=en&meny_ id=&section_id=&pagenum=

http://flickr.com/search/?q=rv17&w=all&s=int

רבקה
הודעה סגורה
26.אוי רבקה רבקה,את יודעת איך לשבור מתלבטים.... תגובה ל - 25
זה לא פייר מה שאת עושה.אפשר להגיד לא לכאלה תמונות?
האמת היא שראיתי את האתר הזה(אני חושב כקובץ מצורף באחת ההמלצות שלך)ותכננתי לצרף את הקטע בידיעה שהנסיעה היא עד טרונדהיים,שם מחזירים את הרכב ומשם לוקחים טיסה לבודה.אבל הבנתי שעדיף בפרק זמן כה קצר לטוס מברגן ולא מטרונדהיים.נמשיך להתלבט...תודה.
הודעה סגורה
27.אוי רבקה רבקה,את יודעת איך לשבור מתלבטים.... תגובה ל - 26
דווקא אני מצטרפת לרבקה ,ולמה לא להמשיך עד טרודנהיים ומשם לטוס?
אחד החלקים שבדיעבד הצטערתי מאד שפספסתי אותו.
הודעה סגורה
28.לגבי rv 17 ווטרודנהיים תגובה ל - 27
שלום לכולם,
אנחנו הגענו עד טרודנהיים. אני חושבת שאם לא מתכוונים להצפין משם, לפחות כמו רבקה, למשך יום-יום וחצי, זה די מיותר. העיר עצמה לא משהו מיוחד לטעמנו, ויש דרכים הרבה יותר מלהיבות מהדרך עד טרודנהיים בנורבגיה, כולל כביש 7 ברגן-אוסלו.
ה17 rv היפהפיה מתחילה בעצם צפונית לטרונהיים, בSteinkjer, ומשם למעשה מתחילים הנופים המדוברים.
אגב, לו היום היו לי 12 יום בנורבגיה בקיץ, הייתי מעדיפה לטייל דווקא בצפון, ועוזבת את המרכז ה"נגיש" יותר לטיול הבא, ולא הפוך...
אבל זו חוכמה שלאחר מעשה,
וגם אני חושבת שאת נורבגיה לא ממצים...
אין עליה!!!
הודעה סגורה
29.סתם סיפור חמוד על נורבגיה תגובה ל - 28
בסיבוב הראשון שלי בנורבגיה, ברכבת בדרך לבודו, פתאום ראינו שלט ף מו-אי-ראנה, השם נשמע לנו מסקרן וברגע האחרון זינקנו מהרכבת בתחנה.
מאחר שהיה כבר ערב, שמנו פעמנו לקמפינג המקומי וישנו בבקתונת קטנטונת, מטיילים נוספים סיפרו לנו על קרחון מעניין בסביבה.
למחרת תפסנו טרמפים (בין יתר עם טרקטור), סירה שמעבירה על פני אגמון קטן והגענו לקרחון הכי יפה שראיתי עד כה (ויש לי הרבה ניסיון בקרחונים), כל הדרך אליו היו על סלע דמוי ציפחה בצבעי חום אדום משגע.
באותו לילה ישנו בתחנת הרכבת המקומית , אבל זה סיפור אחר.
למחרת נסענו לבודו ומשם ללופוטן.
הודעה סגורה
30.סתם סיפור חמוד על נורבגיה תגובה ל - 29
סיפור באמת חמוד. אני הכי אוהבת את המקומות הספונטיים האלה...
עבורי מו אי רנה היה ציון דרך. עד לשם קיוינו להגיע. ולא הסתייע...

יש לך תמונות שאפשר לראות???

רבקה
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | ויזה ושגרירויות | מזג אוויר למטיילים

About Lametayel ; דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני ; צור קשר

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו