נא להמתין...

צפון אמריקה הגדולה, עם הערים האדירות של ארה"ב והנופים הנפלאים של קנדה - אין טיול יותר מספק מזה. כל מה שאתם צריכים על טיול ביעד נמצא ממש כאן בפנים. מנהל: מוני
1.טיול בדרום מזרח ארה"ב - הפינה לשיפוטכם
3 זוגות מבוגרים, 3 שבועות בדרום מזרח ארה"ב (שבועיים טיול + שבוע קרוז). ספטמבר אוקטובר 2009.
אין לנו עניין בפארקי שעשועים, בדיסני כבר היינו.
מה דעתכם על המסלול, צפוף? הערות? טיפים?

24/9/09 - ניו יורק + קונקשיין לניו אורלינס. הגעה בערב לניו אורלינס. לינה בניו אורלינס
25/9/09 - ניו אורלינס
26/9/09 - ניו אורלינס השלמות + נסיעה מאומצת לכיוון ממפיס (640 ק"מ / 6 שעות הגה). לינה בממפיס.
27/9/08 – ממפיס כל הבוקר עד הצהריים. אחה"צ – נסיעה לנאשוויל (340 ק"מ / 3.5 שעות הגה). לינה בנאשוויל.
28/9/09 – נאשוויל.
29/9/09 – נאשוויל השלמות. נסיעה לצ'טנוגה (220 ק"מ / 2.3 שעות הגה). לינה בצ'טנוגה
30/9/09 - צ'טנוגה השלמות + נסיעה לגטלינבורג (250 ק"מ / 3 שעות הגה). לינה בגטלינבורג
1/10/09 – גטלינבורג – טיול בעיר. בערב נסיעה לפיגיון פורג.
2/10/09 – גטלינבורג גטלינבורג – הרי הסמוקי (מסלול הליכה)
3/10/09 - גטלינבורג - הרי הסמוקי (מסלול הליכה) המשך לצ'ירוקי (100 ק"מ / 1.5 שעות הגה)
4/10/09 – צ'ירוקי השלמות + נסיע לאורך הבלו רידג' עד אשוויל וצ'ימיני רוק (230 ק"מ / 4 שעות הגה). לינה באזור צ'ימיני רוק.
5/10/09 - מצ'ימיני רוק לצ'רלסון. יום של נסיעה מאומצת (420 ק"מ / 4 שעות הגה). לינה בצ'רלסטון.
6/10/09 - צ'רלסטון (חצי יום) -> סוואנה (שעתיים) (170 ק"מ / 2 שעות הגה). לינה בסוואנה.
7/10/09 - סוואנה -> סנט אוגוסטין (300 ק"מ / 3 שעות הגה). לינה סנט אוגוסטין.
8/10/09 - סנט אוגוסטין ->פורט לודרדייל (470 ק"מ / 4.5 שעות הגה). לינה בפורט לודרדייל
9/10/09 – קרוז
10/10/09 – קרוז
11/10/09 – קרוז
12/10/09 – קרוז
13/10/09 – קרוז
14/10/09 – קרוז
15/10/09 – קרוז. חזרה לפורט לודרדייל.
16/10/09 – טיסה ממיאמי ליניו יורק. טיסה מניו יורק לישראל.

אני יודעת שיש ימים עם נסיעה מאוד מאומצת. אנו מתנחמים בכך שאנו 6 נהגים שיכולים להתחלף בנהיגה (מנסים לשכור ואן גדול)

המון תודה,
אושרה

2.טיול בדרום מזרח ארה"ב - הפינה לשיפוטכם תגובה ל - 1
לגבי החלק של צ'טנוגה, שימו לב לא להחמיץ את Lookout Mountain ממנו יש תצפית על עיקול נהר הטנסי, ויש בו גם מערת נטיפים.

לגבי גטלינבורג/Pidgeon forge- אני לא בטוח שיש מה לעשות יום שלם שם (מחוץ לטיול לגרייט סמוקי מאונטיינס נשיונל פארק). יש את דוליווד - הפארק של דולי פארטון, אבל מעבר לזה, אני לא חושב שיש הרבה אטרקציות.
כדאי לכם לחסוך את היום הזה אח"כ לצ'רלסטון/סוואנה, למשל. חצי יום בצ'רלסטון זה ממש מעט. בסוואנה לא הייתי, אבל אני מניח ששעתיים בעיר הזו מספיקות רק כדי להציץ בה.
גם החלק של ה- 4/10 נראה לי קצת תמוה. אתם נוסעים לאשוויל (כשעה נסיעה מצ'ירוקי), אבל מדלגים על ה- Biltmore estates. ממשיכים עד לצ'ימיני רוק. יש לכם מספיק זמן לבקר שם, ולמחרת בבקר ישר לצאת לצ'רלסטון (המשך לשרלוט ועליה על כבישי אינטרסטייט משם עד לצ'רלסטון).
במקרה זה, יהיה לכם זמן להתחיל את הביקור בצ'רלסטון אחה"צ, ולהמשיך למחרת בבקר, ואז להמשיך לסוואנה ויהיה לכם יותר זמן גם שם.
הודעה סגורה
3.מה יש לעשות באשוויל וצ'רלסטון? תגובה ל - 2
אשוויל - האם אחוזת בילטמור זו אחוזה בסגנון חלף עם הרוח? כמה זמן מומלץ להקדיש לה?
צ'רלסטון - האם תוכל להמתליץ על דברים ספציפיים שם?

תודה,
אושרה
הודעה סגורה
4.מה יש לעשות באשוויל וצ'רלסטון? תגובה ל - 3
ה- Biltmore Estate הוא אחוזת בני ונדרבילט מסוף המאה ה- 19. לא מדובר ב- plantation שבו היו מועסקים עבדים.
זהו בית גדול (mansion) שמראה את הפאר של המיליונרים שמלפני 100 שנים, וכמובן יש לו גם גנים. הביקור איננו זול. אני נהניתי מהביקור.
לצערי אין לי תמונות באינטרנט מהביקור שלי, שכן השתמשתי אז עוד בפילם.
אני מצרף קישור לאתר בו תוכלו לקבל מידע ולראות תמונות מהמקום.

לגבי צ'רלסטון, מספר מקומות שאני זוכר מהביקור שם (גם הוא נערך בעשור הקודם):
1. Fort Sumter - המחנה הצבאי של צבא האיחוד שהפגזתו ב- 1861 הציתה את מלחמת האזרחים האמריקאית.

2. ה- Batery, זהו בעצם הקצה של חצי האי. יש בו גן ושורה של בתי מידות. מקום מאד יפה, לטעמי.

יש עוד מספר בתים היסטוריים. אינני ממש זוכר אלו בדיוק. יש גם בית כנסת, מהותיקים בארה"ב.
בסך הכל זוהי עיר קטנה מקסימה ובעלת חשיבות היסטורית מבחינת ארה"ב, ונהניתי מהביקור בה.

הודעה סגורה
5.מה יש לעשות באשוויל וצ'רלסטון? תגובה ל - 4
תודה. אני הולכת ללמוד את הנושא
הודעה סגורה
6.מה יש לעשות באשוויל וצ'רלסטון? תגובה ל - 5
אושרה שלום
באשוויל יש להקות נפלאות של מוזיקת קנטרי ובלוגראס. האם יכול לענין אתכם? אם כן שלחי לי מייל ואוסיף לך פרטים. מדובר על להקות מקומיות נידחות, לא על משהו מפורסם, אבל הם מנגנים נהדר וזו יכולה להיות חוויה מעניינת.
הודעה סגורה
7.מה יש לעשות באשוויל וצ'רלסטון? תגובה ל - 6
מוסיקת קאנטרי בהחלט מדברת אלינו. אני מניחה שנפגוש בה גם בנאשוויל.
בכלל, להקות מקומיות נידחות זה הלהיט אצלנו. בסוף כל הופעה אנו יוצאים עם דיסק...
כל עיצה וטיפ יתקבלו בברכה.
בכלל, על אזור זה אין הרבה מידע או המלצות כך שכל המוסיף הרי זה משובח...
הודעה סגורה
8.היי, אושרה! וזו התוספת הצנועה שלי לדיון... תגובה ל - 5
אני מצרפת לך חלקי ציטוטים של חוויותינו, בקטע שבין צ'רלסטון לסנט. אוגוסטין (אבל בכיוון ההפוך...):

"יום ג' – 17.6.08 –
...(אחה"צ)יצאנו לבקר בעיר St. Augustine. מצאנו חנייה בתשלום ליד המבצר. העיר יפהפיה! המדרחוב כייפי (כולל גלידת "טדיס" הטעימה). טיילנו במרינה ובמבצר (הגשר המפורסם בשיפוצים). וחזרנו לישון בקמפ.

יום ד' – 18.6.08 –
את הבוקר בילינו בחוף הים של שמורת הטבע ב- St. Augustine (צמוד לקמפ), אין בעיית חנייה. חוף מקסים (קיבל את הציון הגבוה ביותר), נקי ומרווח. היה כיף-כיף-כיף! בצהריים יצאנו לנסיעה ארוכה ודי משעממת ל- Savannah. העיר יפה אך לא משתווה לקודמתה, St. Augustine. ה"סיטי מרקט" מאכזב. רחוב הנהר ורחוב הבול – יפים ונעימים. אכלנו ב"בורסת הכותנה", שברחוב הנהר והיה טעים. ומשם נסענו נסיעה קצרה לאי Tybee, לקמפ שהיה מאכזב במיוחד וצפוף. לא מומלץ!

יום ה' – 19.6.08 –
התוכנית הייתה ללכת בבוקר לחוף הים של האי Tybee. אבל החוף היה מאוד לא נעים, והחלטנו לוותר. המשכנו בדרכנו צפונה ל- Beaufort. עיירה קטנה, נחמדה ומנומנמת. לא חייבים לעבור דרכה, אלא אם מתכננים עצירה למנוחה. גם על האי סנט הלנה, שהיה בתוכנית, החלטנו לוותר. המשך נסיעה עד Charleston. הפסקת צהריים שהתארכה מאוד. הגעה לקמפ, נחמד ביותר.

יום ו' – 20.6.08 –
נסיעה למרכז Charleston, ושוב חנייה ליד מרכז המבקרים. צ'רלסטון גדולה יחסית לשתי קודמותיה (סנט אוגוסטין וסאוונה), אך אין הדבר גורע מקיסמה. רחוב קינג: הרבה חניות, כמעט כמו להסתובב בניו-יורק... רחוב מרקט: צפוף מאוד (כיאה לשוק), דוכנים עם הרבה קיטש ומזכרות, אבל גם דברים נחמדים... הפארק הצפוני: על גדת הנהר, נעים מאוד להפסקת צהריים... עזבנו את Charleston, ונסענו בדרך מאוד יפה לאחוזת Middleton Place (באזור יש כמה וכמה אחוזות שפתוחות לקהל). האחוזה והגנים שלה יפים מאוד. אהבנו את הסיור המודרך בבית עצמו, ואת ההסברים היפים שקיבלנו, על שיטות העבודה של פעם, ועל איך הכושים הביאו איתם מאפריקה, שיטות שלא היו ידועות אפילו באמריקה! לקראת סוף הביקור זכינו לגשם זלעפות, שליווה אותנו עד לקמפ הבא, שבפאתי Columbia, אשר בדרום קרוליינה..."

ועוד הערות:
לגבי אחוזת מדלטון - המקום יפהפה, הסיור בבית האחוזה מעניין, הטיול בגנים, ביערות ובמשק החי של האחוזה נעים ויפה. האחוזה קרובה מאוד לצ'רלסטון, כך שלא צריך נסיעה מיוחדת. אם אתם באים מכיוון מערב יש לרדת בשלב מסויים מהכביש המהיר מס' 26, אל הכביש המקביל לו (כביש יפהפה בפני עצמו) - Ashley River Rd. האחוזה מרוחקת כ- 30 ק"מ ממרכז צ'רלסטון. יש להקדיש כשעתיים. יחד עם כל זאת, זה מסוג המקומות, שאין צורך להפוך סידרי טיול כדי להגיע אליהם בכל מחיר! אם יצא לכם - סביר שתהנו, אם לא - בוודאי תהנו ממקום אחר... Cool
מצ"ב קישור לאתר האחוזה, אולי יבוא לכם החשק (אם לא לקנות, לפחות לבקר):
http://www.middletonplace.org/

החוף בסנט. אוגוסטין, באמת היה מקסים. אם יבוא לכם חצי יום של "רגל על רגל", כהכנה לקרוז, זה המקום!

כפי שכתוב בתקציר שצרפתי, מבין 3 הערים, סוואנה הייתה הכי פחות מרשימה, לדעתנו.

אנסה להוסיף כמה תמונות,
תהנו,
ערבה.
הודעה סגורה
9.הרשימה שלך שמורה אצלי כבר מזמן במועדפים תגובה ל - 8
אבל התוספת שלך חשובה מאוד.
כבר מעתיקה אותה למקום הנכון
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | מזג אוויר למטיילים

About Lametayel ; דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני ; צור קשר

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו