נא להמתין...

אסיה, היבשת הגדולה בעולם, הפכה מזמן להיות המקום לטיולים. מסין והודו ועד אוזבקיסטן, בעזרת הפורום הזה המזרח הרחוק מעולם לא היה קרוב יותר! ואם אתם בראש של תאילנד, הכנסו לפורום תאילנד, שמוקדש כולו למדינה הנפלאה. מנהל: תאי
1.כסף בתאילנד- כמה, למה ואיך
היי,
אני תוהה כמה כסף מומלץ לקחת לנסיעה סולידית לתאילנד- שבועיים וחצי סה"כ, בעיקר באיזור האיים (בתנאים סבירים פלוס, אטרקציות וכו'. לא טיול טרמילאים ולא למשך חצי שנה)
הבנתי שהמחאות נוסעים היא דרך בטוחה ומקובלת לידעים אלה. אשמח לקבל טיפים בנושא- כיצד זה עובד? האם רוכשים אותם בדואר על המקום או שיש צורך בהזמנתן מראש? מה הסכום המומלץ כאמור לצורך נסיעה שכזו ומה עושים עם ההמחאות שנשארו בסוף הטיול? האם דרך זו עדיפה על פני לקיחת דולרים והמרתם בשדה התעופה של בנגקוק?
תודה רבה מראש על כל טיפ בנושא!
2.כסף בתאילנד- כמה, למה ואיך תגובה ל - 1
אני חייב להתחיל מהסוף כי כתבת משהו שהדליק אותי Confused
לא ממירים את הכסף בשדה התעופה,בטח שלא את כל הכסף.. את ממירה 50 דולר שיהיה לך כסף למונית וצ'ק אין במלון.בכללי תמיד תמירי לך כסף ליומיים...

טראבל צ'ק קונים בבנק הדואר ומקבלים אותם במקום,אם נשאר בסוף הטיול אפשר להחזיר ולקבל את הכסף,אני תמיד שומר בצד לטיול הבא.

לא יודע אם את מתכוונת לטוס או לא.
לא יודע אם את מתכוונת לישון עם עוד מישהו כך שזה יחלק את עלות החדר בינכם.

בלי שני האחרונים ובתנאים שציינת הייתי ממליץ על 1600 דולר לשבועיים וחצי
הודעה סגורה
3.כסף בתאילנד- כמה, למה ואיך תגובה ל - 2
אני לא מבין את הסכומים הגדולים שנזרקים פה לאוויר 1600 דולר לשבועיים וחצי? לא נראה לך מוגזם? אני שמעתי על אנשים שחזרו מתאילנד והסתדרו גם בפחות מ 1000 דולר לחודש, אומנם הם היו שם לפני שנתיים ובטח המחירים עלו אבל לא נראה לי הגיוני שמי שרוצה לחיות סביר בתאילנד, ואני לא מדבר על התפנקויות עם מלונות פאר כל לילה ולהביא בחורה כל יום לחדר אלה בטח יוציאו יותר אבל אתה מדבר על 3000 דולר לחודש!!!!!!!! אני בטח לא מתכוון להוציא סכום כזה אני טס עוד חודש לתקופה של חודש ונראה לי ש1500 דולר מספיק בהחלט.
הודעה סגורה
4.כסף בתאילנד- כמה, למה ואיך תגובה ל - 3
קודם אני יגיד שקשה לענות על השאלה הזאת כי כל אחד והצרכים שלו,אני למשל כשאני יוצא לתאילנד אני מחשב לעצמי 100 דולר כל יום. ותמיד זה מסתכם איפשהו בסביבות ה 80

אבל אם אני מחשב מלון ברמה סבירה באיים 1200 באט ללילה וטיול יום 1200 באט לטיול אוכל נגיד 300 באט
הגעת ל 80 דולר ליום. וזה בלי לציין קניות. ובלי לציין יציאה, אלכוהול ומסיבות בלילה שזה גם הוצאה ..

אז בוא נהיה ריאליים.
וזה על קצה המזלג.

וכשאתה יוצא לטיול תצא עם יותר ממה שאתה חושב שיספיק לך לחודש כדי שישאר בסוף ולא יהיה מצב שתצטרך לחשוב על מה אתה קונה או איזה טיול אתה יוצא..

ובקשר ל 1000 דולר בחודש,איך מישהו כתב פה מלפני חצי שנה
1000 דולר לחודש יספיק לך ללחם ומים.
הודעה סגורה
5.icon10.gifהנה זה מתחיל, אני הסתדרתי עם 500$ בחצי שנה..... תגובה ל - 4
הודעה ללא תוכן
הודעה סגורה
6.בירושלים אומרים.. תגובה ל - 4
"בוקרא פיל מישמיש"
אל תאמין לאלה שאומרים שמספיק 1000 דולר לחודש.
אלוויס צודק 100%.
80-90 דולר ליום.
הודעה סגורה
7.קודם כל תודה תגובה ל - 2
לגבי בתי המלון, נראה לי שהם מקבלים אשראי, כך שלא תהיה בעיה.
לבוא רק עם כסף למונית? ממ לא יודע, נראה לי קצת מעט- לא?
הסיבה ששאלתי לגבי המרה בשדה התעופה היא משום שקראתי שבאיים עצמם הם שוחטים עם השערים.
עכשיו אני די מבולבל. להמיר בשדה התעופה בבנגקוק במקום באיים? אולי באיים מקבלים כרטיסי אשראי ואין צורך בהרבה מזומנים?
שוב תודה
הודעה סגורה
8.קודם כל תודה תגובה ל - 7
בתאילנד כל הזמן שוחטים אותך.
השחיטה היא נעימה וקלה. אז דופקים אותך ב 20 באט אז מה.
הודעה סגורה
9.icon10.gifיוסי, החבר של אביתר101 הסתדר עם 20 באט יומיים.... תגובה ל - 8
הודעה ללא תוכן
הודעה סגורה
10.קודם כל תודה תגובה ל - 7
תעזוב את שדה התעופה....זה שולי.

גם אני שמעתי שבאיים השער גבוהה מבשאר תאילנד והחלפתי איזה 1000 דולר בבנגקוק ואני חייב להגיד לך שזה שטויות במיץ עגבניות.
אותו שער בדיוק.
חוץ מזה שמכבדים כרטיסי אשראי כך שאין בעיה עם זה.

ממלית לצאת עם כרטיס אשראי שיהיה בצד לבטחון.

הודעה סגורה
11.לטעמי הכי טוב כרטיס אשראי . תגובה ל - 10
את נוסעת בסך הכל לשבועיים וחצי ... תמשכי כסף מATM או איך שנקרא הכסמפוט שם... העמלה אולי תהיה יותר גבוהה בסופו של דבר , אבל יותר נוח נראה לי למשוך כסף במקום להתברבר בציינג' כל הזמן ..

זאת דעתי ..
אני נסעתי עם טרוולים ובסופו של דבר גם משכתי מכספומט
הודעה סגורה
12.icon1.gifכרטיסי אשראי-האם זה נכון או סתם אגדה? תגובה ל - 10
שלום למסייעים

הייתי שמחה אחת ותמיד להבין - האם אפשר וכדאי להשתמש בכרטיסי אשראי מול בתי המלונות?

חוץ מזה קראתי קצת שיש עמלה שגובים בבתי המלון בגין שימוש בכרטיסי האשראי - האם זה נכון או סתם אגדה?
הודעה סגורה
13.כרטיסי אשראי-האם זה נכון או סתם אגדה? תגובה ל - 12
לא זכורה לי עמלה שנלקחה בגלל שימוש בכרטיס אשראי ...
וגם אין בעיה של אמינות מול הבתי מלון , ככה לפחות במקומות שאני ישנתי בהם .. Rolling Eyes
הודעה סגורה
14.כרטיסי אשראי-האם זה נכון או סתם אגדה? תגובה ל - 12
אני מזדהה ב100 אחוז עם מה שאלביס פרסלי כתב.

80-100 דולר וזה אפילו לא מתחיל.

מכיוון שאני פריק של החישובים האלו, אני מתנדב לפרט לך במדוייק איך כל אחד מהחברים לעיל הגיע לסכום שהוא הגיע.

לחיות בפירסט קלאס:

טיסות:

טיסה מבנגקוק לפוקט = 200 דולר הלוך חזור .

טיסה פוקט - סאמוי - בנגקוק - 250 דולר.

שינה:

20 לילות , כל לילה בממוצע 1300 באט - בערך 35.000 באט.

אוכל:

20 יום. במידה ואוכלים ברשתות כמו פיצה האט, פיצה קומפני, מקדונלדס, ושאר הרשתות- אז לא יוצאים פחות מ350 באט לבנאדם בארוחה. 3 ארוחות כאלו ביום = 1000 באט.

20,000 באט לאוכל.

שתיה:

עוד 200 באט ביום. = 4000 באט.

טיולים:

במידה ותהיו רק באיים, ורק 10 מתוך 20 הימים שתהיו שם, תרצו לטייל, ובשאר בטן גב:

כל טיול בממוצע 1500 באט. = 15.000 באט.

חיי לילה:

לא יודע איך זה עובד אצל אנשים אחרים, אבל אצלי כל לילה לא נגמר שם פחות מ2000 באט.

במידה ויצאתם רק 10 ימים ואתם מוציאים רק 1500 בלילה...אז: 15.000 באט.

התניידות:

השכרת קטנוע - 200 באט ליום. 4000 באט ל20 יום.

לסיכום: (שהות של 3 שבועות ברמת חיים ממוצעת+, של אדם בודד)

450 דולר טיסות.

93,000 באט הוצאות שונות. (100 דולר = 3100 באט בערך)

תכנון הוצאות במידה ואתם שניים, ואתם מתכלבים אחושרמו*ה:

מבנגקוק, לקחת אוטובוס לסורטאני. ומשם להתנייד איכשהו עד פוקט.. - כל זה ייסגר ב100 דולר.

לינה בפוקט:

הכלאה של גסט האוס עם מכבסה ובית זונ*ת , ב500 באט ללילה, בשילוב הרבה חיות מחמד כגון מקקים עכברושים ואורחים בלתי קרואים.

20 * 500 = 10.000 באט.

אוכל:

בית חבד בשבתות. ובשאר הימים לאכול שאריות של הצ'ונט של שבת בבית חבד. הם אוהבים לעשות טובות...וגם בצורה כזאת הם יחסכו מכם ויצילו נפשות של יהודים ממאכלים לא כשרים....והנה חסכתם עוד כמה אלפי באטים.

טיולים:

בטן גב בעיקר..ואפשר גם לעשות טיולים רגליים או להשקיף מהחוף בפוקט לעבר האיים הרחוקים.

התניידות:

כחכם במתניכם...קחו קו 11 (שני רגליים) קומו והתהלכו בארץ...

אוקי..אני פרשתי. הפעם זה יצא קצת סבטוחה...

וד"א

בפעם הראשונה שטסתי לתאילנד, גם אני האמנתי לכל אלו עם ה1000 דולר לחודש לזוג + 4.....והגעתי לפטאיה, ותוך שבוע הלכו לי 1700 דולר...כל כמה שעות ניגשתי לצ'יינג' לפרוט עוד 100 דולר...

התאילנדים דופקים אותך עם חיוך מאוזן לאוזן...

נכתב ב-02/09/2008 19:59[עודכן ב-:02/09/2008 20:08]
הודעה סגורה
15.icon8.gifקח הרבה כסף שלא תצטער !!!!!! יש מה לעשות בכסף תגובה ל - 14
הודעה ללא תוכן
הודעה סגורה
16.icon14.gifgargamel1 תגובה ל - 14
הודעה ללא תוכן
הודעה סגורה
17.icon12.gifגרגמל סחטיין על ההשקעה לקחת קשה את הנושא... תגובה ל - 14
תשאל למה הלכו לך 1700 דולר בפאטיה?
Rolling Eyes
dao pijama2.jpg
הודעה סגורה
18.גרגמל סחטיין על ההשקעה לקחת קשה את הנושא... תגובה ל - 17
תוסיף על זה את העובדה שאני אלכוהוליסט לא אנונימי..

בכל מקרה..לפחות היית מעלה תמונה נורמאלית....

חכה אני ימצא משהו הולם..

ודרך אגב..

נשבע לך שאני לא יודע איך נעלמו לי שם 1700 דולר

עם הזמן פיתחתי כמה תיאוריות קונספירציה, אבל רובן מופרכות מיסודן

"מיסטררררר...מייבי ליידי טייק יור מאניייייי? "
הודעה סגורה
19.גרגמל סחטיין על ההשקעה לקחת קשה את הנושא... תגובה ל - 18
ודרך אגב, במידה ואתם גברים בני 50+ שירדו לתאילנד בגפם עם מקלם בידם..תוסיפו עוד כמה TAXES & FEES :

pay bar = שלוש מאות באט.

pay lady = אלף באט ("אחי..לא שילמתי לה שקל..הבהרתי לה את זה מההתחלה...."- לך תחפש תחברים שלך...!)

פוד ליידי- 300 באט

ליידי'ס דרינק - זה אלוהים יודע...אין להם גבול...הם ייבשו לך את החשבון יותר מהר מניק נלסון..
הודעה סגורה
20.גרגמל סחטיין על ההשקעה לקחת קשה את הנושא... תגובה ל - 19
אתם חושבים ש 3000$ לזוג יספיקו ל 3 שבועות?
את כול כרטיסה הטיסה רכשנו מהארץ.
הודעה סגורה
21.גרגמל סחטיין על ההשקעה לקחת קשה את הנושא... תגובה ל - 20
אני חושב שה3K יספיקו לאדם אחד בוודאות.
הודעה סגורה
22.כרטיסי אשראי-האם זה נכון או סתם אגדה? תגובה ל - 12
בהרבה מקומות גובים עמלה על כרטיסי אשראי, זו העמלה שהעסק משלם לחברת האשראי ולמעשה גם בישראל גובים ממך אותה רק שאת לא יודעת.
כשנותנים לך הנחה על מזומן פשוט מורידים את העמלה.

לסכומים קטנים לא כדאי להשתמש בכרטיס אלא למשוך כל פעם סכום גדול יחסית ולהשתדל לשלם במזומן.
הודעה סגורה
23.icon6.gifחישובים מופרכים לחלוטין תגובה ל - 21
Twisted Evil
טיסות:

טיסה מבנגקוק לפוקט = 200 דולר הלוך חזור .
**** טיסה באייר אסיה בנגקוק פוקט 42$

טיסה פוקט - סאמוי - בנגקוק - 250 דולר.
***** פוקט סאמוי בנגקוק עם בנגקוק אייר 186 דולר כולל מיסים

[B]ואפשר להזיל את זה ע"י טיסה עם אייר אסיה מסוראטתאני לבנגקוק לפחות בעוד 50$[/B]

שינה:

20 לילות , כל לילה בממוצע 1300 באט - בערך 35.000 באט.
*****מחירי הלינה סבירים אבל בדרך כלל הם מתחלקים על שני אנשים

[B]אבל בבנגקוק ובצפון אפשר ויש המון מקומות טובים בין 800 ל1000 באהט ליום[/[/U]B]
http://www.hotels.chiangmai-online.com/bpcity.html

http://people.infothai.com/room-rates.html

http://www.asiarooms.com/thailand/bangkok/first_house-hotel- room.html

http://www.sawasdee-hotels.com/bangkok/bangkokinn/index.html

אוכל:

20 יום. במידה ואוכלים ברשתות כמו פיצה האט, פיצה קומפני, מקדונלדס, ושאר הרשתות- אז לא יוצאים פחות מ350 באט לבנאדם בארוחה. 3 ארוחות כאלו ביום = 1000 באט.

20,000 באט לאוכל.
***** אוכל תאילנדי והוא לטעמי לפחות, הרבה מעל ומעבר למוזכרים למעלה - עלות של כ 100 -120 באהט לארוחה של 3 מנות במסעדות מקומיות או בדוכני רחוב ששם האוכל הכי טוב
ונניח שזה 500 באהט ליום = 10000 באהט לחודש = 312$

שתיה:

עוד 200 באט ביום. = 4000 באט.
**** בקבוק מים עולה 5 באהט 5 ליטר מים לאדם 25 באהט
בקבוק בירה גדול עולה כ60-80 באהט

***לגבי ההמשך ממש לא רוצה לנתח את ההוצאות אבל הן ממש מזעריות,כי אפשר להוציא גם הרבה יותר תלוי מה מחפשים בטיול

בקיצור לדעתי אפשר להסתדר עם 75$ ליום כולל טיסות ואפילו בפחות אם ההתנידות היא באוטובוסים ורכבות ולינה זוגית, וזו אחת החוויות המענינות בתאילנד

טיולים:

במידה ותהיו רק באיים, ורק 10 מתוך 20 הימים שתהיו שם, תרצו לטייל, ובשאר בטן גב:

כל טיול בממוצע 1500 באט. = 15.000 באט.

חיי לילה:

לא יודע איך זה עובד אצל אנשים אחרים, אבל אצלי כל לילה לא נגמר שם פחות מ2000 באט.

במידה ויצאתם רק 10 ימים ואתם מוציאים רק 1500 בלילה...אז: 15.000 באט.

התניידות:

השכרת קטנוע - 200 באט ליום. 4000 באט ל20 יום.

לסיכום: (שהות של 3 שבועות ברמת חיים ממוצעת+, של אדם בודד)

450 דולר טיסות.

93,000 באט הוצאות שונות. (100 דולר = 3100 באט בערך)

תכנון הוצאות במידה ואתם שניים, ואתם מתכלבים אחושרמו*ה:

מבנגקוק, לקחת אוטובוס לסורטאני. ומשם להתנייד איכשהו עד פוקט.. - כל זה ייסגר ב100 דולר.

לינה בפוקט:

הכלאה של גסט האוס עם מכבסה ובית זונ*ת , ב500 באט ללילה, בשילוב הרבה חיות מחמד כגון מקקים עכברושים ואורחים בלתי קרואים.

20 * 500 = 10.000 באט.

אוכל:

בית חבד בשבתות. ובשאר הימים לאכול שאריות של הצ'ונט של שבת בבית חבד. הם אוהבים לעשות טובות...וגם בצורה כזאת הם יחסכו מכם ויצילו נפשות של יהודים ממאכלים לא כשרים....והנה חסכתם עוד כמה אלפי באטים.

טיולים:

בטן גב בעיקר..ואפשר גם לעשות טיולים רגליים או להשקיף מהחוף בפוקט לעבר האיים הרחוקים.

התניידות:

כחכם במתניכם...קחו קו 11 (שני רגליים) קומו והתהלכו בארץ...

אוקי..אני פרשתי. הפעם זה יצא קצת סבטוחה...

וד"א

בפעם הראשונה שטסתי לתאילנד, גם אני האמנתי לכל אלו עם ה1000 דולר לחודש לזוג + 4.....והגעתי לפטאיה, ותוך שבוע הלכו לי 1700 דולר...כל כמה שעות ניגשתי לצ'יינג' לפרוט עוד 100 דולר...

התאילנדים דופקים אותך עם חיוך מאוזן לאוזן...
הודעה סגורה
24.בקיצור : כתבת מדריך עלויות למתכלב תגובה ל - 23
אם נוציא את הטיסות זה מדריך עלויות למי שרוצה לחיות כמו כלב , אבל לומר שבילה בתאילנד בזול מאוד (בגלל אנשים כאלו ישנם שחושבים שניתן לחיות טוב ב1000$ לחודש),
"בקבוק מים עולה 5 באהט" - "120 באהט לארוחה של 3 מנות במסעדות מקומיות" טוב שלא כתבת שיש גם מים מהברז ואוכל בזבל!

הודעה סגורה
25.שלום, שלום תגובה ל - 24
AVI קצת משתעשע אבל הוא לא ממש טועה.
תיירים מזדמנים לא ממש מכירים את זה אבל בקבוק מים לא חייבים לקנות ב 7/11 ב80 באט אלא יש מתקני סינון מים כמעט בכל קרן רחוב ב 5 באט לליטר מקסימום.
ארוחה של 3 מנות זו שאלה של הגדרה. מרק משביע עולה בערך 50 באט, בשר צלוי עוד 50 ומנת אורז 5 באט.כבר חסכתי עוד 15 באט.
אני משתמש בערך ב 50 ליטר מים מסוננים לחודש וזה עולה בערך 100 באט, במים מינרלים ממותגים זה היה עולה בערך 4000 באט. מבחינת הטיב אני סומך יותר על המסוננים. גם בישראל הבדיקות הבקטריולוגיות של המינרליים לא ממש החמיאו להם.
הודעה סגורה
26.שלום, שלום תגובה ל - 25
בוא נגיד דבר כזה.

מי שרוצה להגשים את החלום התאילנדי של הרבה באק-פאקרס ישראלים מרוסטים מחוייכים ומחוששים, יכול לסמוך עצמו על החישוב הבא שנחשב כאמין דיו:

שינה = בונגלו על החוף, בכפר ההיפים שמשתרע לאורך האי טאו - 6000 באט לחודש.

מים = כמו שכתב ידידנו שלמה = 50 ליטר ב100 באט.

אוכל = 2 קילו אורז בשבוע. 8 קילו בחודש. כמה עולה קילו אורז? (שלמה..?)

בשר = כמה עולה קילו בשר זול? תעזרו לי...

והנה , הגענו כמעט לרמת חיים של תאילנדי ממוצע.

ועדיין, אני לא מבין איך אותו תאילנדי יכול לחיות ממשכורת של 4000 באט לחודש (אלא אם כן אשתו גם כן עובדת, הבנות נשלחו לפאטיה, והבנים הפכו משכירי אופנועים)
הודעה סגורה
27.שלום, שלום תגובה ל - 26
אתה לא מבין אבל גם לא קל להסביר לך. זה נושא די מסובך שהתשובה יכולה להיות פנם אל פנים, מניח שמי שחי בתרילנד יותר ממני יצליח להשבחר טוב יותר.
אני לא יודע לפענח דף חשבון שנכתב בתאית, אם זה ממש חשוב לך אבקש תרגום מהחברה שלי. גם לא יודע מה המחירים בסופר, יודע כמה עלתה לי הקניה השבועית.

ספר לנו כמה אתה משלם לחודש, לכמה נפשות, אז אשתף אותך בשימחה.
הודעה סגורה
28.טעויות כתיב אבל אני מניח שתתגבר תגובה ל - 27
הודעה ללא תוכן
הודעה סגורה
29.טעויות כתיב אבל אני מניח שתתגבר תגובה ל - 28
חוץ מהמילה "להשבחר" , כל שאר המילים עברו את הDEBUGGER כמו שצריך.

אני מתחזק שלוש נפשות , כשההוצאות על אוכל בלבד עומדות על 4000 שקל לחודש give or take. שלא לדבר על הוצאות בסיסיות כמו שכ"ד\משכנתא, מים חשמל טלפון פלאפון סיגריות רכב יציאות וכו' וכו' וכו'

ולמה שיחה בין שני ישראלים בפורום ישראלי תמיד צריכה להגיע לנקודה שבה אחד מזלזל\פוגע\ מנסה לעקוץ את השני?
הודעה סגורה
30.כי שמך הוא גרגמל ולאורך ההיסטוריה תגובה ל - 29
העלת על הטורן את כל הדרדסים החמדמדים והקטנטנים שהפשע היחידי שלהם היה זה שהם חיו להם חיי שלווה בכפר הקטן שלהם,ושלמה מרגיש צורך למחות על כך,ואני לא שולל אפשרות ששלמה הוא דרדס בעצמו ולכן הכינוי שלך פגע בו באופן אישי מה שהחזיר אליו את המראות הקשים והזכונות של חתלתול שמחפש לו קורבנות בין דרדסי הכפר.....
Rolling Eyes נו מה נסגר איתכם ח'ברה Shocked
Surprised
שיהיה לכם יום טוב ידידי, Surprised תבואו לעודד את הנבחרת בכדורסל!!! Very Happy
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | ויזה ושגרירויות | מזג אוויר למטיילים

About Lametayel ; דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני ; צור קשר

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו