נא להמתין...

אין יותר קלאסית מאירופה: הרומנטיקה של איטליה , האוכל של צרפת , האיים של יוון , הירוק של סלובניה - והכל כל כך קרוב... אירופה כולה - ממזרח ועד מערב נפרשת לפניכם בפורום הזה. מנהלת: יונית
1.תכנון טיול לרומניה הצפונית
הי
מבקשת עזרה בתכנון טיול של שישה ימים נטו. עיקר ענייני הוא בצפון רומניה מאיזור המנזרים ושמאלה על המפה. מי מוכן לעזור בשרטוט מסלול דרך ערים או מקומות יפים. כולל הגעה לבית הקברות השמח.

שאלה שניה שלי היא האם מעבר פגראש יהיה פתוח במחצית השניה של אפריל?
תודה.

נא לשלוח תשובה גם לאימייל אם זה אפשרי. לא יודעת איך זה הולך פה...

ושוב תודה. שרה
2.תכנון טיול לרומניה הצפונית תגובה ל - 1
ראשית מדובר באחד האזורים היפים ברומניה עם נוף מהמם ואוכלוסיה מיוחדת .
בצעתי את המסלול פעם אחת ממערב למזרח ופעם שניה ממזרח למערב .

ממזרח למערב בסיס היציאה פיאטרה ניאמץ ( בית הכנסת של הבעש'ט , מסעדות טובות - משמש גם בסיס יציאה למעבר הביקאז והאגם האדום אם אינך עוברת משם קודם ) מפיאטרה ניאמץ נוסעים לכיוון טרגו נמץ למנזרי הנשים אגפיה ווארטק המנזרים יפים ומיוחדים .
מטרגו נמץ ניתן לנסןע לכפר tarpesti למוזיאון האטנוגרפי של יאן פופה - המוזיאון פתוח אולם ההנאה העיקרית -אם מגיעה קבוצה גדולה של תיירים (אוטובוס) ואז מגיעים ילדי הכפר ומרביצים הופעת פולקלור בשיתוף התיירים - חוויה .
משם ממשיכים לסןצ'ובא (100 ק'מ מפיאטרה ) באזור ,כמדומני, 5 מנזרים מצוירים לטעמי מספיק ביקור באחד או שנים מהם ( אני נהניתי ב voronet ו humor . משם בדרך ארוכה על הגבול האוקראיני לצפון מזרח (ולנקודות שאמנה בכיוון הפוך ) .

ממערב למזרח אתחיל מקלוז' ( עיר יפיפיה , גן בוטאני הגדול או מהגדולים באירופה ועוד ) אני לנתי במלון באגם fantalene (כ-80 ק'מ מקלוז ) שנחשב לאחד היפים שבאגמי רומניה ( זהו אגם מלאכותי מימי צאוצ'סקו ).
משם לבאיה מארה שבמחוז מרמורש הנוף כאמור מדהים והאוכלוסיה מיוחדת יחודה של באיה מארה בשערי העץ האומנותים שבכניסה לכל בית , בתי כנסיות מעץ וכמובן הבתים עם הכלים התלוים על העצים בחוץ ( שימור המסורת שהיתה פעם כשהבתים היו זעירים ולא היה מקום במטבח ) .
אם " תפלו " במקרה על שוק איכרים אל תחמיצו את ההזדמנות .
אם יש לך ענין מיוחד תוכלי להמשיך ל satu mare ולמוזיאון אלי ויזל .
מביה מארה ממשיכים לsapanta לבית הקברות השמח - בית קברות היחיד בעולם עם מצות עץ צבעווניות המתארות את הנפטר ברוח הומוריסטית .
לא זכור לי אם בספאנטה או בכפר השכן בקרנו גם במקומות אוטנטים כמו מבשלת צ'ויקה , " מכבסת הכפר " הפועלת על מי הנהר ועוד .
מקום לינה מומלץ הכפר בוטיזה .
מבוטיזה דרך מעבר הרים פריסלופ ( נוף מהמם שווה עצירה לטיול רגלי ) עוברים ב tihuta (טיחוצה ) שאחרי וואטרה דורני לכיוון המנזרים המצוירים אם המקום מתאים לכם ללינה אני שהיתי במלון דרקולה שם הכינו לנו " מופע אימים " במערה ובה " הקבר של ולאד המשפד .
משם הדרך קצרה למנזרים המצוירים

אלו הן נקודות לביקור כאשר את המסלול השלם צריך לתכנן בכפוף לתוכניותיכם האחרות .
בהצלחה
הודעה סגורה
3.תכנון טיול לרומניה הצפונית תגובה ל - 1
שלום שרה!
אתחיל מהשאלה השניה, מעבר הטרנספאגאראש נפתח בסביבות 15 ליוני כך שהוא סגור באפריל. ניתן לעלות חלק מהדרך ולחזור.
שישה ימים נטו הם רק לצפון או מבוקרשט לבוקרשט ? המסלול שהציע גיל הוא מעל 2500 ק"מ וכמעט בלתי אפשרי לכבישי רומניה בשישה ימים. המרחק מבוקרשט לפיאטרה ניאמץ בלבד, הוא 350 ק"מ ללא יציאות לביקור באתרי תיירות שבדרך. בקיץ, כאשר היום ארוך יותר תכננו 200-225 ק"מ ליום ובאפריל גם זה נראה לי הרבה.
הודעה סגורה
4.תכנון טיול לרומניה הצפונית תגובה ל - 3
בוקר טוב
אפשר לעשות את הצפון ב 6 ימים ע' טיסת פנים אחת לבאיה מארה וחזרה עם הרכב, או ברכבת(אולי גם אפשר בלילה) לבוקרשט. אפשר גם עם טיסות בהלוך לסוצ'אבה ובחזור מבאיה מארה ולהייפך.(לא נסיתי) לדעתי הכי חשוב להיות בכפרים של מאראמורש בויקאנד ואם אפשר בחג ולבדוק מראש אירועים עממים.לכל הטיפים שכבר ניתנו, אפשר להוסיף טיול יום ברכבת הקיטור ומתחם המנזר המרהיב עם מבני העץ החדשים של בראסאנה .---אורי
R004-38.JPG
הודעה סגורה
5.תכנון טיול לרומניה הצפונית תגובה ל - 1
שישה ימים זה לא הרבה כלל לרומניה ויכולים בהחלט למלא לך שבוע נפלא רק בצפון רומניה כלומר בוקובינה ומאראמורש
[BUCOVINA AND MARAMURES].
חבל לבזבז יומיים על נסיעה ברכב הלוך ושוב עד הצפון הרחוק הריי אתם לא תסעו בלילה עם רכב Rolling Eyes וכך ישארו לכם רק 4 ימים לטיול.

כמו שגילבארדי הציעה התמקדו רק בצפון רומניה ועשו את הטיול כרצונכם ממערב למזרח או להפך Smile

כמו שאורי ציין תגיעו ישירות לצפון בדרך המהירה שזה טיסה או בדרך איטית אך לא מעייפת וגם חוסכת זמן ביקור ותשלום על לינה Very Happy בנסיעת לילה בקרון שינה ברכבת או אפשר לנסוע בנסיעת יום
בוקרשט-סוצ'אבה ברכבת INTER CITY זה 6 שעות נסיעה.
למשל כיום יוצאת רכבת מספר Tren Inter City 551 בשעה 06:00 מתחנת הרכבת GARA DE NORD בבוקרשט ומגיעה לסוצ'אבה בשעה 12:08.
או רכבת בשעות הערב מספר Tren Inter City 553 בשעה 17:00 מתחנת הרכבת GARA DE NORD A בבוקרשט ומגיעה לסוצ'אבה בשעה 23:09.

כמו שאילן ציין מעבר ההרים יהיה סגור עד להפשרת השלגים וכן המון ק"מ יהיה לכם לעבור ולכן דילוג על המעבר ונסיעה ישירה לצפון, אוליי בביקור אחר תהנו מיופיו של מעבר ההרים.

טיסות עם טארום:

בוקרשט-סוצ'אבה -

1. 15-21/04/08 הלוך ושוב עולה 321 ליי
2. 17-23/04/08 הלוך ושוב עולה 359 ליי

בוקרשט-באיה מארה -
1. 15-21/04/08 הלוך ושוב עולה 427 ליי
2. 17-23/04/08 הלוך ושוב עולה 353 ליי

טיסות עם WIZZAIR :

בוקרשט-קלוז' נאפוקה -

1. 16-21/04/08 הלוך ושוב עולה 2.04 ליי
זה נשמע כמו בדיחה אבל זו חברת LOWCOST .

2. 20-27/04/08 הלוך ושוב עולה 2.04 ליי

3. 14-20/04/08 הלוך ושוב עולה 191 ליי

4. 18-25/04/08 הלוך ושוב עולה 153 ליי

דודו
הודעה סגורה
6.תכנון טיול לרומניה הצפונית תגובה ל - 1
מפת רומניה ומסלול כללי בצפון
נכתב ב-02/04/2008 10:15[עודכן ב-:02/04/2008 10:25]
הודעה סגורה
7.מחירי נסיעה ברכבת ... תגובה ל - 1
1. בוקרשט-סוצ'אבה :

* רכבת INTER CITY הלוך ושוב 150-160 ליי מחלקה שניה ישיבה כיוון אחד 80 ליי.

* רכבת ACCELERAT הלוך ושוב קרון שינה מחלקה ראשונה 2 מיטות 203 ליי , כיוון אחד 140 ליי

* רכבת RAPID הלוך ושוב קרון שינה מחלקה ראשונה 2 מיטות 250 ליי,
כיוון אחד 165 ליי.

2. בוקרשט-באיה מארה :

* רכבת RAPID הלוך ושוב קרון שינה מחלקה ראשונה 2 מיטות 284 ליי , כיוון אחד 184 ליי.

* רכבת ACCELERAT הלוך ושוב קרון שינה מחלקה ראשונה 2 מיטות 247 ליי , כיוון אחד 163 ליי.

3. בוקרשט-קלוז' נאפוקה :

* רכבת RAPID הלוך ושוב קרון שינה מחלקה ראשונה 2 מיטות 250 ליי , כיוון אחד 165 ליי.

אפשר לשלב הלוך בוקרשט באיה מארה השכרת רכב נסיעה עד סוצ'אבה/פיאטרה ניאמץ מסירת הרכבת וחזור מסוצ'אבה/פיאטרה ניאמץ
ברכבת לבוקרשט או ההפך.

אפשר לשלב נסיעה לקלוז' נאפוקה ושם השכרת רכב ונסיעה עד לסוצ'אבה/פיאטרה ניאמץ החזרת הרכבת ונסיעה לבוקרשט ברכבת.

אפשר לשלב נסיעה לסוצ'אבה השכרת רכב שם נסיעה לקלוז' החזרת הרכב וטיסה מקלוז' לבוקרשט.
הודעה סגורה
8.לאילן תגובה ל - 3
לאילן שלום
הכותבת שואלת בפרוש "מבקשת עזרה בתכנון טיול של שישה ימים נטו. עיקר ענייני הוא בצפון רומניה מאיזור המנזרים ושמאלה על המפה. מי מוכן לעזור בשרטוט מסלול דרך ערים או מקומות יפים. כולל הגעה לבית הקברות השמח.
הבקשה לגיטמית ועל זה ניתנה , לטעמי ,תשובה די מפורטת .
כפי שכתבו ידידי אורי ודודו יש המון אופציות (רכבת טיסה לצפון וכד' ) שבהחלט סייעו , לכותבת ב תכנון .
לא הייתי מציע תכנון כזה ל6 ימים כוללים ולא נתבקשתי להתייחס לכך
אתה לעומת זאת , בוחר לפסול ולעתים בהנחות משוללות יסוד וחבל .
אתה כותב "המסלול שהציע גיל הוא מעל 2500 ק"מ וכמעט בלתי אפשרי"
המרחק מבוקרשט לסוצ'בה 440 ק'מ , המרחק משם לבאיה מארה כ-300 ק'מ
המרחק מבאיה מארה לבוקרשט הוא 600 ק'מ גם אם נניח נסיעות בכבישים אחרים, סטיות וכד' לא נגיע למספר המוגזם שנקבת .
אכן המרחק מבוקרשט לפיאטרה קרוב ל 350 ק'מ אולם מדובר בדרך משעממת ללא הרבה אתרים ( ולמתענינים ספציפים אני תמיד מציין אתר באמצע הדרך לביקור + א. צהרים ).
אין שום בעייה , למי שמחליט לנסוע ברכב , לעשות את הדרך הזו ביומו הראשון ואם ירצה תמיד ישנן האופציות המועילות והמפורטות של אורי ודודו - לידיעתך אני ממליץ על דרך זו מנסיון אישי שכלל גם עצירה ארוכה לשורשים בפוקשאן והגעה אחה'צ לפיאטרה כך שהדבר אפשרי .
באותה נשימה אתה אומר תכננו 200-225 ק"מ ליום ובאפריל גם זה נראה לי הרבה מאתים חמישים ק'מ הם כלל אצבע ידוע לכולם אולם יש צורך לבדוק מה מתוכנן לאותו יום .
אין דינה של נסיעה לפיאטרה כמו שהצעתי ( 350 ק'מ ) לנסיעה מטרגמורש לבראן כ-200 ק'מ כשבדרך רוצים לעצור בסיגשוארה , פרז'מר, חרמאן בראשוב , פואינה ומצודת רישנב .
השבוע יעצתי לאדם בן 90 היוצא עם משפחתו לטיול שורשים, האם גם לו אציע 250 ק'מ ליום ? הוא במיוחד ביקש לדעת מרחקים בין נקודות שונות על מנת לחלק המסלול בצורה נוחה של מקטעי 100-150 ק'מ . ואילו בשאלה הנוכחית אין לנו כל פרטים ולא נתבקשנו להכנס לתחשיב זה

נכתב ב-02/04/2008 14:37[עודכן ב-:02/04/2008 14:46]
הודעה סגורה
9.תכנון טיול לרומניה הצפונית תגובה ל - 5
שלום רב,

1. אני כל כך מודה לכם על המידע ועל ההיענות המהירה.
יעילות ומקצועיות - כל הכבוד!!

2. לצערי לא הצלחתי לשנות את תאריך הטיסה ולהגדיל ביום אחד.
גם לא הצלחתי למצא טיסות שיתאימו לשעת ההגעה לבוקרסט (09:40)
או לשעת ההמראה מבוקרסט (23:45). מקלוז ומיאשי מצאתי טיסות
שמגיעות בשבע חצי לבוקרסט אבל זה שוב לא מקצר לי באמת...
והיום הזה גם ככה מבוזבז על המתנות בשני שדות..אז מוטב שאסע
כבר ולפחות אהיה עצמאית בשטח גם אם נוסעת יותר... האם השיקול
שלי נכון, או שהנסיעות שם מאד קשות גם לנהגים מיומנים?

3. בחיפושי באינטרנט הבנתי שרק טארום מבצעת טיסות פנים.
האם אני טועה ויש עוד חברות?, אנא עיזרו לי.

4. מהם אירועי התרבות והפולקלור שיש בתקופה זו בצפון?,
או איך אני מגיעה למידע כזה? (מועד הטיול: 17.4-22.4.08)

5. ושוב תודה על הכל. שרה
הודעה סגורה
10.תכנון טיול לרומניה הצפונית תגובה ל - 9
שלום שרה!
אין לך להצטער שלא מצאת טיסות פנים. אני זוכר את אמירתו של אורי " TAROM היא חברה של תחמנים " כיוון שביטלו טיסה לסוציאבה אם אינני טועה. זה קרה גם לי עם חברת קרוס אייר בג'נבה ומסוכן להסתמך על זה. החלטתך בנושא רכב שכור היא לדעתי האופציה הנכונה. כדבריך את הבעל הבית על הזמן. לא קשה לנהוג ברומניה ובטח לא לנהג מיומן, רק להזהר בלילה בכבישים הראשיים מהטריילרים שנוסעים במהירות ומפחידים.
כדי להרוויח זמן היתי מזמין מראש מקומות לינה ואזי אפשר להגיע בשעות המאוחרות ולא צריך להתחיל לחפש מקום לינה. המינוס בשיטה זו שמקבלים משהזמנו ולכן מולץ לקבל המלצות לגבי המקום.
אמשיך את התכנון של גיל ומציע לך ללון בפנסיון טראין בפיאטרה ניאמץ.
מקום שני היתי מזמין באיזור המנזרים המצויירים ( אנחנו לנו בפנסיון אנדריאה, 200 מטר ממנאסטיראה הומורולוי ). מקום שלישי ללינה ליד בית הקברות העליז בסאפאנטה ( פנסיונאה אילנה, לא לנתי שם אך הזמנתי מקום לקיץ ). לאחר שהשלמת את צפון רומניה תוכלו לבחור מסלול המתאים לזמן שברשותך לכיוון בוקרסט. אני מצרף לך אתר של חברת השכרת רכב ( הזמנתי מהם שנתיים רצוף והיתי מרוצה מאוד ), את הפנסיון בסאפנטה ולינק לפסטיבלים במאראמוראש.
http://www.romanianmonasteries.org/maramures/holidays-festiv als-maramures

http://www.rent-car.ro/conditii_inchiriere.php

http://www.ruraltourism.ro/maram/pensmar/sapanta/stetca/html /stetcaro.html

מקווה שתהנו!
אילן
הודעה סגורה
11.תכנון טיול לרומניה הצפונית תגובה ל - 9
1. אין בעד מה Smile

2. "גם לא הצלחתי למצא טיסות שיתאימו לשעת ההגעה לבוקרסט (09:40)
או לשעת ההמראה מבוקרסט (23:45)"

ובכן בדקתי באתר של טארום וראיתי את הטיסות הבאות:

* הלוך בוקרשט-יאשי:

יום שלישי 17/04/08 טיסה מספר RO703 ממריאה מנמל התעופה BNEASA בשעה 11:35 ונוחתת בנמל התעופה IASI בשעה 12:40
הטיסה שלכם מישראל נוחתת בשעה 09:40 נאמר 30 דקות צ'ק אין פלוס איסוף מזוודות שעה 10:10 מונית ספיישל ל- BANEASA שנמצא 10 ק"מ דרומית לנמל התעופה OTOPENI.

* חזור יאשי-בוקרשט:

יום שלישי 24/04/08 טיסה מספר RO708 ממריאה מנמל התעופה IASI בשעה 18:45 ונוחתת בנמל התעופה BNEASA בשעה 19:50
הטיסה שלכם לישראל ממריאה בשעה 23:45 וצריך להיות בנמל 3 שעות לפני ההמראה כלומר 20:45 מונית ספיישל לנמל התעופה OTOPENI.

עכשיו אין ספק בכלל שזה חוסך לכם המון זמן נסיעה בכבישים, אם הרעיון הכללי שלכם היה טיול סובב רומניה נאמר יציאה מבוקרשט וחזרה לבוקרשט עם עצירות בבראשוב סינאיה סיגישוארה טרגו מורש ובין היתר גם קצת טעימה מהצפון אז הייתי אומר בכייף אבל ציינת כי רצונכם הוא לתור את צפון רומניה ולכן טיסה מקצרת אבל !!! זה עולה לא מעט כסף המחיר לאדם לתאריכים שמצויינים הוא 428 ליי שזה 115 יורו.

נאמר שלקחתם את הרכב ויצאתם מנמל התעופה אוטופן בשעה 10:30 אתם תהיו ביאשי בשעה 18:30 לערך.
נאמר שלקחתם טיסה אתם מחוץ לנמל התעופה IASI עם הרכב המושכר בשעה 13:20 לערך אני לא יודע בדיוק זו טיסת פנים אני מאמין שכל התאלך זריז הוא ההבדל פחות או יותר 5 שעות נסיעה על הכביש Very Happy עכשיו כל הנתונים בידים שלך וההחלטה שלך בלבד.

3. כפי שציינתי ישנה חברה נוספת שטסה טיסות פניומיות ברומניה אבל רק בין BUCHAREST ל- CLUJ NAPOCA שם החברה הוא wizzair ראי לינק של החברה מצורף.

4. אילן מסר לך את המידע Smile

5. אין בעד מה מקווה שתהנו ברומניה.

נ.ב. אני נסעתי [לרוב ההיתי הנוסע ולא הנהג] לא מעט פעמים ברומניה וזה לא אכי כייף שבעולם לנסוע שעות על גבי שעות ברכב!!! ולכן השכלתי והחלפתי זאת בנסיעה ברכבת Very Happy
הודעה סגורה
12.תכנון טיול לרומניה הצפונית תגובה ל - 10
שלום למשה, אילן, דויד וגיל
שעזרו לי לתכנן את הטיול
אז, זהו, אנו יוצאים בשבוע הבא לטיול
כשבאמתחתנו כל העצות הטובות שלכם
תודה על הכל
וחג שמח
שרה אזר
הודעה סגורה
13.תכנון טיול לרומניה הצפונית תגובה ל - 12
בהצלחה
תהני וחזרי עם הרבה חוויות ( וטיפים )
הודעה סגורה
14.תכנון טיול לרומניה הצפונית תגובה ל - 12
נסיעה טובה ותהנו!
מקווה לקבל ממך חוויות וטיפים.
חג שמח!
אילן
הודעה סגורה
15.ביצוע-טיול לרומניה הצפונית -בהצלחה תגובה ל - 11
הודעה ללא תוכן
הודעה סגורה
16.icon7.gifנסיעה טובה תחזרי לעדכן אותנו ( - : תגובה ל - 12
הודעה ללא תוכן
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | ויזה ושגרירויות | מזג אוויר למטיילים

About Lametayel ; דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני ; צור קשר

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו