נא להמתין...

אין יותר קלאסית מאירופה: הרומנטיקה של איטליה , האוכל של צרפת , האיים של יוון , הירוק של סלובניה - והכל כל כך קרוב... אירופה כולה - ממזרח ועד מערב נפרשת לפניכם בפורום הזה. מנהלת: יונית
1.טוסקנה או צפון איטליה?
ראשית, אני מודה לכל המשיבים.
אתם ממש עוזרים לי.
שנית, אז טוסקנה בשילוב ונציה די מתבשלות אצלי
אבל...
מה אתם אומרים מנסיונכם?
מה יותר כדאי?
צפון או טוסקנה?

אשמח לראות תמונות.

רוב תודות.
2.טוסקנה או צפון איטליה? תגובה ל - 1
מאד ענין של טעם. טוסקנה קצת גלילית לטעמי. אני מעדיפה את הירוק והאגמים של צפון איטליה.
אבל זה ממש ענין של טעם.

בכל אופן אם אין לך הרבה זמן אז ונציה לא ממש משתלבת עם טוסקנה.
הודעה סגורה
3.טוסקנה או צפון איטליה? תגובה ל - 2
היי
כנראה שאני ושולה באותו ראש.אבל אם רצונך כבודך הכל אפשרי.
ביחוד אם לא ננעלים מראש על תכנית סגורה ונעים לפי מזג האויר ואילוצי תחבורה, בלי להזמין שום מקום לינה מראש.למשל:נוחתים בורונה-נוסעים ברכבת לונציה(לא ניסיתי) מונציה טיול ברכב בדולומיטים,משם לאגמים מהאגמים דוהרים לפירנצה,מסתובבים קצת בטוסקאנה אפשר אם רוצים,להחזיר שם את הרכב ולהמשיך ברכבות.נוסעים לצ'ינקווהטרה(עוד לא הייתי) וחוזרים ממילאנו.לפי חשבון מכולת של יום וחצי לכל מקום שרשמתי.תצליחו בעשרה ימים ל"עשות" את התכנית.אם בדקה ה90 לפני הטיסה מתברר שצפויים ימי שמש בדולומיטים. לוקחים את הרכב בשדה התעופה. מתחילים באגמים ממשיכים לדולומיטים וכן הלאה ובעיקר מתעכבים ו"נתקעים" בכל מקום שמוצא חן בעייניכם על המסלול ,כי איטליה לא בורחת והטיול הכי מוצלח שם ,זה כשמספיקים מחצית מכל תכנית עם רשימת מכולת.----אורי
הודעה סגורה
4.לשולה, תגובה ל - 2
היי שולה,
אהבתי את התיאור שלך על טוסקנה ה"גלילית". Very Happy מסכימה איתך ..
רק חסרות כאן בגליל קצת עיירות ציוריות והאוצרות האומנותיים של פירנצה.
המשך ערב נעים!
הודעה סגורה
5.התכנית המתבשלת: תגובה ל - 1
סוף כל סוף יש קווים כללים. אשמח לשמוע את דעתכם:
נחיתה במילאנו. בשדה נקבל את האוטו. נסתובב במילאנו כמה שעות ונמשיך לכיוון האגמים. נטייל באגמים יומיים.
אח"כ נדרים לכיוון טוסקנה ונטייל בפירנצה, סיינה ושאר עיירות במשך שלושה ימים.
לאחר מכן נסע לונציה, נטייל שם יום אחד ונסע לורונה(החזרת האוטו). משם נמריא.

1) איך נשמע המסלול? אני הייתי מוותרת על האגמים לפעם זו, אך בן זוגי רוצה לטייל שם. כמובן שמכבדת.
2) מכל שיטוטיי בפורום לא ראיתי שמדרימים ממילאנו לטוסקנה. הדרכים נגישות? יש מה לראות בדרך? אם כן, מה?
3) לפי ביקורות על השדה בורונה נשמע שכדאי להפוך את המסלול, אך אני חוששת שלא נספיק את האגמים. מפחיד שהמצלמה יכולה להיהרס...
4) כפי ששמתם לב, דילגתי על החלק בין מילאנו לורונה, בכדי להספיק את טוסקנה. מה דעתכם על כך?
(אם הייתי בוחרת מילאנו- אגמים- ורונה-ונציה- פירנצה זה נשמע לחוץ עד מאוד...)
5) אלו אגמים אתם ממליצים בסביבות מילאנו?
6) מי מכם שהתארח בB&B, על אלו אתם ממליצים?

רוב תודות לכולם.
הודעה סגורה
6.אגב, ברשותינו 8 ימים. תגובה ל - 5
הודעה ללא תוכן
הודעה סגורה
7.טוסקנה או צפון איטליה? תגובה ל - 1
מחכה לתשובותיכם...
הודעה סגורה
8.חבר'ה, אני צריכה את עזרתכם תגובה ל - 1
הודעה ללא תוכן
הודעה סגורה
9.חבר'ה, אני צריכה את עזרתכם תגובה ל - 8
אנחנו היינו בצפון איטליה לפני כשנה.
המסלול שלנו היה כדלקמן:
נחיתה במילנו וקבלת רכב.
3 ימים באגם גרדה (ישנו בסירמיונה) שהתחלקו כך:
1 יום שלם בגרדהלנד + יום בו הקפנו את אגם גרדה וביקרנו בדרך במקומות מקסימים + יום בו נסענו ברכבת (הלוך וחזור) לונציה.
לאחר מכן נסענו לסטרזה בה ישנו 2 לילות. יום אחד ביקרנו באיים באגם מג'ורה ויום אחד העפלנו להר מוטרונה.
לאחר מכן נסענו למילנו בה טיילנו בעיר וישנו לילה אחד.
ביום למחרת חזרנו לארץ ממילנו.
הודעה סגורה
10.חבר'ה, אני צריכה את עזרתכם תגובה ל - 8
היי
אם מדובר באגמים הקרובים לשוויץ היינו קומו,לוגאנו תהיה לכם דרך ארוכה מאוד לטוסקנה. כפי שהמלצתי עדיף להתחיל מהדרום צפונה - גם בגלל שהצפון יפה יותר ויזואלית וכדאי לשמור אותו לסוף....
אם תוכלו להתחיל ברומא כמקום הנחיתה ומשם לעלות לטוסקנה לאחר מכן לונציה ולסיים בורונה עם גיחה של יום או יומיים לאגמים בסוף הטיול עדיף....
הגמוס
נכתב ב-29/01/2008 21:32[עודכן ב-:29/01/2008 21:38]
הודעה סגורה
11.התכנית המתבשלת: תגובה ל - 5
לדעתי, עדיף לנסוע ישר לאגמים של לומברדיה. אם תרצו לבקר במילאנו תעצרו בדרך דרומה.

בוודאי שיש דרכים לנסוע ממילאנו לטוסקנה (4 אוטוסטרדות ועוד כבישים משניים), ויש מה לראות, אבל לא נראה לי שיהיה לכם זמן לעצור...

הדרך מורונה למילאנו נמשכת בסביבות שעתיים. זה כלום יחסית למסלול שלכם...
הודעה סגורה
12.טוסקנה או צפון איטליה? תגובה ל - 1
צפון איטליה או טוסקנה
תלוי מה אוהבים ורוצים.
שני איפיונים שונים לגמרי של תוואי נוף

בכל מקרה ב-8 ימים קשה ובלתי מספק לעשות את שניהם.

אם צפון-אז מילאנו נכונה לטיסות הלוך וחזור, ואפשר לעשות ב-8 ימים מסלול אגמים צפוניים-מאג'ורה-קומו-דולמיטים-וו ציה-ורונה וחזרה למילאנו.
אם טוסקנה על בסיס טיסה, הייתי מציעה הלוך לרומא וחזור ממילאנו או הפוך וככה להרוויח את החלק המערבי של טוסקנה ואת החלק הדרומי(בעיניי בלבד, יותר אוטנטי ואמיתי).
ו"בדרך" מילאנו-טוסקנה כדאי(הלוך או חזור) לנסוע דרך ליגוריה,צ'ינקה טרה והאזור הצמוד לים .אווירה אחרת.
הודעה סגורה
13.לפי המסלול שהצעתי... תגובה ל - 12
אני לוקחת בחשבון שאראה קצת מזה וקצת מזה, משום שאין לי מושג מתי אטוס בפעם הבאה.
על כן נטייל בשני אגמים הקרובים למילאנו ומשם נדרים לצפון- מרכז טוסקנה. לאחר מכן נחזור לאיזור ונציה- ורונה כיום וחצי לערך לפני הטיסה. נגיע בבוקר ונמריא בלילה, כך שלרשותינו 8 ימים מלאים.
עכשיו נשמע יותר טוב? Smile
עדיין לא ענו לי על 1) המלצות ל B&B
2) מהו המרחק בין מילאנו לפירנצה?
3) אלו אגמים קורבים למילאנו מומלצים? מה המרחק בין אגם קומו למילאנו?

שוב, תודה.
הודעה סגורה
14.לפי המסלול שהצעתי... תגובה ל - 13
היי
אז כמה תשובות שיכלת למצוא לבד בקלות כאן :
http://www.viamichelin.com/viamichelin/int/tpl/hme/MaHomePag e.htm
אבל בשביל מה אנחנו כאן?
בין קומו למילנו כ 50 ק"מ.שימי לב שבין שדה התעופה מלפנסה למילנו כ 40 ק"מ!! ולכן כפי שיוסי המליץ לכם - סעו לאגמים קומו ולוגנו לכשתנחתו ולאחר יום/יומיים חזרו למילנו טיילו יום במילנו ומשם המשיכו דרומה.
בין מילנו לפירנצה כ 300 ק"מ - מומלץ להתמקם בקטע שמדרום לפירנצה אם אתם חפצים באזורים כפריים ולא בערים הגדולות. בכל זאת מקומות שלא כדאי לדלג עליהם בטוסקנה לטעמי - קיאנטי - כביש 222 והעיירות שמסביבו,סיינה - אמנם עיר אבל בעיני עיר יפה,סן ג'מיניאנו ,עיירה בשם פיינצה הנמצאת דרומית מזרחית לסיינה ובאזור שלה גם מונטפלוצ'יאנו עם חנויות הגבינה ומרתפי היין בסמטאות העיירה.
ממערב לפירנצה - לוקה - עיר מוקפת חומה שניתן לשכור בה אופניים ולדווש על חומת העיר ובסמטאותיה (תלוי במזג האויר כמובן).
כמובן שפירנצה עצמה שווה ביקור אבל ב 3 ימים בטוסקנה אי אפשר הכל....
משם סעו לפי התכנון לונציה והמשיכו לורונה וחזרה לארץ.
בהצלחה
נסי לחפש מקומות לינה במדור 1001 טיפים שבאתר זה.
אני קראתי שם טיפים טובים לגבי לינה מחוץ לונציה באחת מערי השינה הסמוכות.
תהנו
הג'מוס
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | ויזה ושגרירויות | מזג אוויר למטיילים

דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו