נא להמתין...

אוסטרליה הענקית עם הערים השוקקות והמדבריות המהפנטים, ניו זילנד עם הירוק והכבשים, וכל איי גן עדן מסביב - לא פלא שלמטיילים אף פעם לא נמאס מהאיזור הזה. צריכים עצות לטיול בדרום הפסיפיק? זה המקום בשבילכם! מנהלת: שקד
1.עזרה בתכנון טיול בניו זילנד
שלום לכולם!!

אנו זוג היוצאים בסוף ספטמבר לחודש בטיול קראוון
לאחר שחרשתי על הפורום וראיתי הצעות שונות לטיולים.

הרכבתי משהוא מאוד כללי,שנתון לשינויים עם יהיה צורך בהתאם למזג אויר.

יום 1:
הגעה בלילה באוקלנד לינה בבית מלון.

יום 2:
קבלת הקראוון,התרגלות ראשונית ולינה בפארק בצפון העיר.

יום 3:
יום מנוחה לטיולים באוקלנד (רחוב קווינס,מוזיאון ימי ועוד..)

יום 4:
נסיעה לביי אוף איילנד,לפייא ושייט לרסל.

יום 5:
נסיעה לכיוון הקורומונדל,הוט ווטר וחופים.

יום 6:
נסיעה לוייטומו,שייט במערת התולעים הזוהרות.

יום 7:
נסיעה לרוטורואה,ביקור בגייזרים ובברכות.

יום 8:נסיה לאגם טופו,יום מנוחה מסביב לאגם.

יום 9:
טרק יומי לטונגרירו,במידה ומזג האויר.

יום 10:
נסיעה לווילינגנטון,סיור באיים ובמוזיאון דה-פפה.

יום 11:
מעבורת פיקטון לינה באזור.

יום 12:
טרק יומי,קווין שרלוט.

יום 13:
אייבל טזמן,עם קייק.

יום 14:
נסיעה דרך החוף המערבי-פונקיקי.

יום 15:
קרחונים פוקס\פרנץ זוסף

יום 16:
קרחונים או האגם ליד-מתיאסון.

יום 17:
וונקה-טרק הרוב רוי.

יום 18:
אזור קווינסטון.

יום 19:
טה-נאו,נסיעה בדרך היפה של ניו-זילנד.

יום 20:
שייט למילפורד סאונד.

יום 21:
אזור הקטלינס.

יום 22:
דנידין בעיר.

יום 23:
נסיעה למאונט קוק.

יום 24:
מאונט קוק חזרה לקיוון קרייסטרייץ.

יום 25:
קייאקורה-שייט לוייתנים.

יום 26:
חזרה לקרייסטרייץ-בנקס פנינסולה.

יום 27:
ארתור פאס.

יום 28:
ארתור פאס.

יום 29:
החזרת הקראוון בקרייסטרייץ,בילויי עצמי בעיר לינה במלון.

יום 30:
טיסה חזרה מקרייסטרייץ לארץ.

אבקש הערותכם בתכנון טיול זה כולל שינויים עקב מזג האויר
והדרכים בהם אני מתכוון לנסוע כל הצעה תתכבד בשמחה ובהבנה תודה מראש לכולם וגמר חתימה טובה.
2.עזרה בתכנון טיול בניו זילנד:Re תגובה ל - 1
קודם כל, כתוב שחרשתם את הפורום, אז בוודאי שאתם מכירים את ההודעות הקודמות, ואת ה``רתיעה`` של חלק גדול מהתרמילאים מהקצב, אבל הזמן מכתיב אותו, וזה בהחלט אפשרי.

לגבי היומיים/שלושה הראשונים, אני מאמין שעדיף שתהיה במקום אחד, חבל לבזבז את הזמן על החלפת מקום לינה (זה תלוי גם בעלויות לינה, מצד שני, אפשר לנחות ישר לקראוואן פארק באיזור שדה``ת) ובסך הכל התוכנית לא לעשות פעילות מאוד אינטנסיבית מיד אחרי הטיסה מאוד הגיונית.

ואז בימים הבאים, 4+5, מדובר בנסיעות לא קצרות (הכבישים שם לא מהירים כמו האוטובאן) כך שכנראה לפאהיה תגיעו בזמן ותוכלו לעשות את השייט, אבל לגבי הקורמנדל, מדובר בטווח גדול יחסית, והרי אתם עוד מתכוונים ללכת להוט ווטר ביץ` שהרחצה בו היא בחלון זמן מוגבל עקב גהות ושפל.
לאחר מכן, גם הנסיעה לוואיטומו לא קצרה, במערות עצמן לא הייתי כך שאני לא יודע כמה זמן ואנרגיה צורך הביקור שם, שימו לב שזה כבר יום שלישי של נסיעות ארוכות+פעילות, שזה אפשרי, אבל לא פשוט.

לגבי הנסיעה לוולינגטון ביום העשירי, אני הייתי מצמצם טווחים לכיוון הטונגורירו וולינגטון ויוצא לטרק מפאקאפאפא/טאוראנגי/נאשינאל פארק, או לפחות חוזר לישון שם אחריו.
בכל מקרה, תדעו שהנסיעה לוולינגטון לא קצרה, אז אני לא יודע כמה זמן יהיה לכם בעיר.

ביום 11, זו ירידת מתח גדולה, הדבר היחיד שאתם עושים זו המעבורת (3 שעות) ופיקטון עצמה היא לא מקום גדול במיוחד, מה שאפשר לשעות כדי להגביר את הקצב ולראות עוד דברים, (במקרה שאתם לא מגיעים מאוחר) היא לקחת שייט לאחד הלודג`ים בקווין שארלוט (או למקום ליד) ולטייל קצת עוד באותו היום, כשלמחרת אתם מתחילים ללכת מתי שאתם קמים (ללא תלות בשייט) וכך תוכלו להספיק קצת יותר מהטרק, או בקצב קצת יותר רגוע (לא פחות חשוב).

עכשיו לגבי האייבל טזמן, כשיש לכם זמן כל כך קצר, אולי כדאי לכם לבחור אייבל טזמן או קווין שארלוט, כי יש קצת דימיון... למרות שקיאקים באייבל טזמן בכל מקרה נשמע מעולה.

לגבי איזור הקרחונים, זה תלוי בקצב הנסיעה ומתי אתם בדיוק מגיעים (כי זה עלול להיות לחוץ), אבל במקרה שאתם עושים את ההליכה על הקרחון ביום שבו אתם מגיעים, כנראה שלא תצתרכו 2 לילות באיזור, תקומו בבוקר, תסתכלו על האגם המקסים, ותצאו לכיוון וואנאקה דרך ההאסט פאס, שם אפשר לעשות עוד טיולים קצרים ולעצור פעמים אין ספור לצילומים (מומלץ).

לגבי הנסיעה לקייטלינז, (אני פחות או יותר חוזר על דעתי מדיונים קודמים) במגבלות הזמן אני לא בטוח שזה כדאי, אני הייתי מתלבט על נסיעה מטה אנאו, דרך מאונט קוק ומשם יורד לדנידין.

ו... אלה רוב ההערות שלי. בכל מקרה, במקרה ויש יותר זמן תמיד יש מה לעשות, קצת יותר זמן בארתורס פאס, יותר זמן בקורמנדל, אוטאגו פיננסולה (ליד דנידין), יותר זמן בקיאקורה, האנמר ספרינגס, והבאנקס פיננסולה (כל אלה לא רחוקים כל כך מכרייסצ`רץ).

אז זהו, אני חזרתי מניוזילנד לפני פחות משבוע ואני כבר מאוד מקנא:)
הודעה סגורה
3.כמה הערות קטנות תגובה ל - 1

הי שלומי,
בגדול התכנון נראה סביר אבל יש לנו כמה הערות:
קודם כל אל תהפכו את זה ל``תנ``ך`` שלכם, תשתדלו לא לוותר על הספונטניות.
מומלץ להשאיר יום-יומיים לא מתוכננים למקרה שתרצו להישאר במקום מסוים קצת יותר (אולי גם בגלל מזג אוויר לא מומלץ לנסיעה) או להוסיף מקום שפתאום תשמעו עליו בדרך ממקומיים/מטיילים אחרים.
לגבי הקרחונים אנחנו מסכימים עם ההערה של אור.
לגבי ארת`ור`ס פאס, הנסיעה קצרה יותר מכיוון החוף המערבי (100 ק``מ במקום 155 - הפנייה די קרובה אלינו) כך שאם כשאתם עוברים כאן יש מזג אוויר יפה למעלה בהרים היינו ממליצים לכם ליסוע כבר אז ל ארתור`ס ולא לחכות עד שתגיעו לכרייס` כי דווקא אז יתכן שמזג האוויר לא מאפשר זאת.

שנה טובה ולהתראות,
שושי ודורי
הודעה סגורה
4.תוספות קטנות אך משמעותיות תגובה ל - 3

בתוספת לדבריו של אור הייתי אומרת שמיותר לעשות את דנידין, קטלינס ובנקס אם הרעיון הוא לראות פינגווינים אתם יכולים להסתפק במקום אחד מהשלושה שציינתי במיוחדד אם הזמן שלכם מוגבל
כמו שאמרו לפני ואתם תגלו את זה כשתגיעו לנ``ז הרבה פעמים הספונטניות משחקת תפקיד גדול אני יכולה להעיד על עצמי שהיו מקומות שתכננתי להשאר בהם יום יומיים ובסוף נשארתי בין 4 ימים לשבוע וזאת בגלל שמאוד אהבתי את המקום מהירות ולחץ להספיק הרבה לא נכללים בלקסיקון כשאתם בנ``ז הנופים במקומות מסוימים כל כך מרשימים ונדירים שלא תרצו לעזבם כל כך מהר כפי שתכננתם
חוץ מזה מומלץ מאוד אם אתם מתכננים טרקים לנוח בין טרק לטרק גם אם הטרק יומי הוא לא פחות מתיש (אבל זה כבר תלוי ברמת הכושר שלכם) עייפות ונהיגה למשך שעות לא נראה לי כיף גדול
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | ויזה ושגרירויות | מזג אוויר למטיילים

About Lametayel ; דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני ; צור קשר

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו