נא להמתין...

אוסטרליה הענקית עם הערים השוקקות והמדבריות המהפנטים, ניו זילנד עם הירוק והכבשים, וכל איי גן עדן מסביב - לא פלא שלמטיילים אף פעם לא נמאס מהאיזור הזה. צריכים עצות לטיול בדרום הפסיפיק? זה המקום בשבילכם! מנהלת: שקד
1.מסלול 4 שבועות בניו-זילנד

הי,

אנחנו זוג שמתכנן 4 שבועות טיול בניו-זילנד מסוף אוקטובר ברכב שכור. השאיפה היא לעשות טראקים חד יומיים חוץ מהמילפורד, ולא להיות יותר מדי בלחץ של זמן...

ברור לנו שאנחנו נצטרך לוותר על חלק מהדברים בתכנון בגלל מזג האוויר, אבל אנחנו צריכים לעשות איזשהו תכנון ראשוני בשביל להזמין מקום במילפורד.

נשמח מאד להערות על המסלול ותוספות של דברים שאולי פספסנו.

הרשימה מסודרת בעקרון על פי מקומות הלינה המתוכננים:

1 - Auckland - נחיתה
2 - Auckland -
3 - Rotorua - גייזרים וכו`
4 - Lake Taupo -
5 - Lake Taupo - טראק Tongariro.
6 - Wellington - בעיר
7 - Wellington - בעיר
8 - Picton - מעבר לאי הדרומי
9 - Queen Charlotte - טיול יום אחד בטראק
10 - Kaikoara - הגעה לאיזור
11 - Greymouth - שייט לוויתנים ב-Kaikoara
12 - Greymouth - בעיר, Hokitika\ Lake Mathison
13 - Franz Josef Glacier - טיול בקרחון
14 - Wanaka - רוב רוי
15 - Queenstown - פעילויות באיזור
16 - Te Anau - טיול ב- Keysummit
17 - Milford Track
18 - Milford Track
19 - Milford Track
20 - Te Anau - סיום המילפורד
21 - Te Anau - טיולים באזור הפיורדים
22 - Catlins
23 - Dunedin
24 - Oamaru
25 - Mt. Cook
26 - Mt. Cook
27 - Christchurch
28 - Christchurch

תודה רבה,
רון ומיטל
2.מסלול 4 שבועות בניו-זילנד:Re תגובה ל - 1
אני אעבור על הנקודות הבעיתיות מבחינת מה שאני רואה על פי הפירוט שלכם:

1 - Auckland - נחיתה
2 - Auckland -
3 - Rotorua - גייזרים וכו` (צריך להגיע מוקדם לרוטרואה כדי להספיק לעבור במעיינות הפולינזים (ספא מומלץ מאד) ובגייזרים השונים, כדאי לשריין מראש את הטקס המאורי בכפר, אם כי יש אופציות קצרות וזולות יותר ללא ארוחה.

4 - Lake Taupo -
5 - Lake Taupo - טראק Tongariro. - בעייתי, מזג האוויר על ההר נטוי לשינויי מצב רוח קיצוניים, לעיתים הראות לקויה מאד או קר מאד וצריך לדעת שיתכן ותאלצו לוותר על האטרקציה, מצד שני אפשר להקדיש יום לעיר טאופו, לצניחה חופשית מומלצת ולסיורים באזור.

6 - Wellington - בעיר - הנסיעה לא קצרה, 4-5 שעות אם אני זוכר נכון, מעבר לזה - סבבה, שימו לב שנהיגה לא תתיש אתכם ותהרוס לכם את חווית הטיול.

7 - Wellington - בעיר
8 - Picton - מעבר לאי הדרומי - כדאי להזמין מקומות למעבורת עוד בארץ, במיוחד אם אתם עוברים עם רכב, לעיתים האופציה הזאת תהיה לכם זולה יותר בצורה משמעותית.

9 - Queen Charlotte - טיול יום אחד בטראק - נסו לבדוק גם אופציה לשנות לאייבל טזמן, לא פחות יפה, חוויה טובה.

10 - Kaikoara - הגעה לאיזור - עיירה קסומה, האטרקציות לעתים די מלאים, אם תרצו כשתגיעו לנ``ז לשריין צלילה עם כרישים או צפיה בלוויתנים או מסוק ללוויתנים - מה טוב.

11 - Greymouth - שייט לוויתנים ב-Kaikoara (קצת איבדתי אתכם בסעיפים 11-12, תזכרו שלפי הסיבוב שלכם גריימאוט היא עיר מעבר ומנוחה לא רעה בכלל, ותצטרכו להחליט איפה לנוח)

12 - Greymouth - בעיר, Hokitika\ Lake Mathison באגם המראה צריך להיות או מאד מוקדם בבוקר או עם השקיעה, ממליץ דווקא על שבע בבוקר, קצת קריר באזור, החוויה טובה, לא להשאיר שום דבר ברכב, יש שם לא מעט פריצות.

13 - Franz Josef Glacier - טיול בקרחון (ממליץ לשקול או את פראנץ גוז`ף או את פוקס, בכל מקרה, יום טיול שלם, חבל לפספס את העליה לקרחון שלא עושים בחצי יום טיול.

14 - Wanaka - רוב רוי
15 - Queenstown - פעילויות באיזור (ממליץ לפחות יומיים בעיר, יש מספיק מה לעשות שם, ויום אחד יהיה קצר מדי.
16 - Te Anau - טיול ב- Keysummit
17 - Milford Track (רק אם שריינתם מראש)
18 - Milford Track
19 - Milford Track
20 - Te Anau - סיום המילפורד
21 - Te Anau - טיולים באזור הפיורדים
22 - Catlins (יום נסיעות לא קצר, נסו את האכסניה בסורט ביי, מעולה מעולה מעולה, סיור על החוף הצמוד והפרטי עם אריות הים שווה כל רגע)

23 - Dunedin
24 - Oamaru
25 - Mt. Cook
26 - Mt. Cook
27 - Christchurch (תחשבו על שילוב וביקור בבנקס פנינסולה, מרחק של שעת נסיעה מכרייסטצ`רץ)
28 - Christchurch
הודעה סגורה
3.מסלול 4 שבועות בניו-זילנד:Re תגובה ל - 1
לי יש כמה הערות כללית וכמה קצת יותר פרטניות:

* לפי דעתי אתם מקדישים יחסית הרבה זמן לערים ע``ח טבע וכיו``ב: אני לא רואה סיבה להעביר יום באומארו, מעבר לפינגווינים שאפשר לראות בקייטלינז או בחצי האי אוטאגו, אין ממש מה לעשות שם. חוץ מזה, יומיים בכרייסצ`רצ`, יומיים באוקלנד ויומיים בוולינגטון בזמן כל כך קצר? לי זה נראה קצת חבל.

* לפי התכנון שלכם כדאי שתתחילו לעשות טיולי אתגר עוד בארץ לפני הנסיעה, או לפחות תתאמנו על הליכות ארוכות. לעשות את הטונגרירו קרוסינג 5 ימים אחרי שנחתתם בנ``ז זה אתגר לא קטן. מעבר למה שעמית כתב לכם על מזג האוויר.

* יש לכם ימים שכוללים הרבה מאוד נהיגה. בטיול קצר כמו שלכם אין לכם הרבה ברירה אבל כדאי לכם לקחת את זה בחשבון. בין קאיקורה לגריימאות` יש בערך 350 ק``מ, וגם זה אם נוסעים בדרך ה``קצרה`` דרך לואיס פאס ולא דרך ארת`ורס פאס. גם הנסיעה בין פרנץ ג`וזף לוואנקה היא לא מאוד קצרה, קחו בחשבון כשאתה מתכננים את הביקור בקרחון.

* לא ממש הבנתי מתי תהיו בגריימאות` ומתי בקאיקורה. אתם כותבים שתהיו בגריימאות` אבל תעשו שיט בקאיקורה.
לייק מת`יסון נמצא קרוב לעיירה פוקס, לא גריימאות`. אני לא זוכרת בדיוק אבל למיטב זכרוני יש איזה שעתיים נסיעה בין פוקס ובין גריימאות`. מה שאתם צריכים לעשות זה להמיר את הביקור באגם ליום בו תבקרו בקרחון. אם תהיו בפוקס במקום פרנץ ג`וזף תוכלו להשכים קום לאגם ואח``כ לעשות את הטיול בקרחון. גם לדעתי כדאי לקחת טיול של יום שלם כי יש איזה שעה וחצי (בפוקס לפחות) שמטפסים בבוש עד שבכלל מגיעים לקרחון. בטיול של חצי יום יש עוד איזה שעה-שעתיים על הקרחון וזהו. בטיול של יום שלם יוצאים לטייל יותר רחוק והמדריך בוחר לאן ללכת, הוא גם מכין את ה``שביל``.

* חבל לכם ``לשרוף`` יום על טיול בקי סאמיט, זה לוקח 3 שעות. שלבו את זה ביום שאתם מטיילים באזור הפיורדים. גם ככה אין לכם גישה לפיורדים עצמם. את השיט במילפורד סאונד אתם יכולים לעשות במחיר מוזל אחרי שתסיימו את הטרק.

* למאונט קוק אתם יכולים להגיע גם דרך וואנקה. יכול להיות שזה קצת יותר קרוב דרך אומארו אבל זה חוסך לכם יום (מיותר, לדעתי) בעיירה הזו.

* כמו שעמית אמר, כדאי לכם להגיע גם לחצי האי בנקס. לדעתי זה יותר שווה מאשר עוד ביקור ברחובות האנגליים של כרייסצרצ`, את זה תעשו לפני הטיסה.
עוד חצי אי שכדאי לכם להגיע אליו הוא אוטאגו. הוא מאוד יפה ויש שם מקומות שאפשר לראות בחינם בע``ח כמו פינגווינים, אריות ים ואלבטרוסים
אגב פינגווינים, הם יוצאים מהים בערב, קחו את זה בחשבון בתכנונים שלכם.

באופן כללי כדאי לכם קצת לצמצם ביקורים ולהשאיר אופציות למזג אוויר גרוע וכו`. זה לא כיף לעלות לקי סאמיט כשהכל מלא ערפל וכל הזמן יורד גשם. באמת.
הודעה סגורה
4.4 שבועות זה זמן קצר תגובה ל - 1
אבל כמו שכבר אמרו לפניי ``זה מה שיש ועם זה ננצח``

*עמית כתב שנחמד להסתובב בטאופו, והוא צודק, אבל אני חייב להנמיך ציפיות ולהגיד שכנראה לא תוכלו לעשות צניחה חופשית בטאופו (כנראה בגלל רוחות) בזמן שמזג האוויר בטונגורירו לא טוב.

*הנסיעות מאוקלנד לרוטורואה, מטאופו לוולינגטון, ומקיאקורה לגריימאות ומטה אנאו דרך הקייטלינז לדנידין (פשוט לא ברור איפה העצירה) הן נסיעות ארוכות, קחו בחשבון...

*עדיף לעשות את הרוב רוי ליד וואנאקה בבוקר, אחה``צ הוא מוצל יותר, קר יותר ויפה פחות.

*אני הייתי מתלבט אם להוריד את הקייטלינז/מאונט קוק, וכך להפוך את המסלול למסודר יותר על המפה וקצר יותר מבחינת קליומטרג`. -בסך הכל ממילא לא רואים הכל, אני הייתי 7 וחצי חודשים בניוזילנד ולא הגעתי לקיאקורה... ועקב חוסר בזמן אתם ממילא חתכתם את הקורמנדל - וכנראה בצדק (הוא מקום מדהים, אבל זה לוקח זמן שלא בטוח שיש לכם).
מה שאפשר לעשות אם באמת מתעקשים על מאונט קוק, אפשר לראות את האיזור בטיסה בהליקופטר מהקרחונים (יש הליכות בקרחונים בהם לוקחים אותך במסוק על הקרחון ועל מאונט קוק, -לא זול בכלל, אבל כשמקזזים עלויות דלק ולינה במאונט קוק ההפרשים מצטמצמים).

*לרוב זה לא קריטי, אבל כשאתם נמצאים במירוץ נגד הזמן, עדיף לשים לב לזה, לייק מת`יסון ופוקס גליישר נמצאים מדרום לפרנס ג`וזף, ע``פ המסלול אתם חוזרים על עקבותייכם... אולי כדאי לשנות את הסדר או לעשות את ענייני הקרחונים שלכם בפוקס.

*כתוב זמן בעיר גריימאות`, כשהזמן שלכם כל כך מוגבל, לדעתי באמת חבל... מצד שני, מייצרים שם אחלה בירה.

*לגבי אומארו, יכול להיות מאוד נחמד לראות שם את הפינגווינים, רק אם אתם מגיעים לשם תנסו לתזמן את זה שתגיעו לשם רק בשביל זה, אין מה להסתובב שם יום שלם, וזו בסך הכל נק` לא רעה לעצירה בדרך למאונט קוק- אז לעומת קודמיי, אולי בכל זאת שווה, גם בגלל שזה עוזר לקצר טווחים בדרך למאונט קוק.

ובמקרה שיש איזה יום לשרוף בסוף, כמו שאמרו קודמיי, חצי האי באנקס ואקארואה (גם שם אפשר לשחות עם דולפינים), או מצד שני , הטראנס-אלפיין טריין, לארתו`רס פאס וחזרה, אפשר לעשות גם ברכב. ואפשר לעשות גם מגריימאות`.

בסך הכל אפשר לרשום כל כך הרבה תגובות להודעות, אבל כדי שלא יהיה ארוך מדי עדיף שאחתוך כאן.

שיהיה המון המון בהצלחה. המסלול בסך הכל לא רע בכלל.
הודעה סגורה
5.מסלול 4 שבועות בניו-זילנד:Re תגובה ל - 1
בהתחשב בעובדה שאתם קצת בקצה העונה, תהיו מוכנים לבלת``מים תוך התחשבות בימים שלא ניתן לשנות כגון המילפורד.

לדעתי כדאי לקבוע, או מראש או לפי המצב בשטח ולהוריד כ-3 תחנות לילה בדרך, כך שיהיו ימים ארוכים יותר של נסיעה רצופה , אבל יותר ימי שהייה במקום אחד ללא נסיעה.

מועמדים לויתור:

- לילה ב-Wellington
- אומרו
- קייטלינז
- גריימאות - אפשר לחתוך את האי הדרומי ממזרח למערב עד הקרחונים ביום ארוך ומייגע דרך לואיס או ארתו פאס
- מאונט קוק - אם אתם לא מתכננים מסלול ארוך כמו מיולר האט, והגעתם במזג אוויר סביר, מספיק לילה אחד

מועמדים לפורענות מזג האוויר:

- קאייקורה - לא מפליגים בים גבוה
- טונגרירו - לא יוצאים בגשם עם ראות מוגבלת
- הקרחונים - לא יוצאים בגשם עם עננות נמוכה

- אפשר להשאיר את Kaikoara ובנקס לסוף ומקווין שארלוט לחתוך ישר לחוף המערבי ולהרוויח יומיים לקרחונים, קווינסטאון ווואנקה שעדיפה על קווינסטאון (שלדעתי לא שווה כלום מלבד היותה בסיס ליציאה לאטרקציות).

- בתור אחד שעשה את הדרך בין הקרחונים 6 פעמים, העצה לגבי לינה ליד פוקס מהשיקול של לייק מאטיסון הגיונית מאוד

- אם תקצרו בהתחלת האי הדרומי, בימים האחרונים תוכלו לתעדף בין מאונט קוק, קאייקורה, בנקס וכרייסטצ`רץ לפי מזג האוויר וה``תאבון`` שלכם לקראת סיום.

ה``דובדבן`` לסיום יכול להיות Les Bones Bay בבנקס או שחייה עם דולפינים בקאייקורה

הטיול האישי שלי היה רק 24 יום, ללא טרקים ארוכים וכלל גם:
- יום בצפון האי הצפוני, ביי אוף איילנד - ושייט
- שמורת הקאורי
- יום קייקים באייבל טזמן
- שייט כולל לילה בדאוטפול סאונד
- יום בטלה בכרייסטצ`רץ לאחר שהשייט בקאייקורה בוטל
- יום בטלה בקרחונים בגשם שוטף
- יום ``מנוחה`` בוואנקה - שוטטות מסביב לאגם, תצפית ממאונט איירון וסינמה פרדיסו
הודעה סגורה
6.טירוף!!! תגובה ל - 1

הלו``ז שלכם לחוץ מאוד אין מצב שתעשו טרקים בלי לנוח אחריהם טרק הטונגרירו למשל ידוע כקשה אני באופן אישי עשיתי בין יום ליומיים הפסקה בין טרק לטרק אך כמובן שזה תלוי בכמה אתם בכושר.
אני עשיתי את כל האי הדרומי בכמעט חודש וחצי(בלי להמרח הרבה יחסית)
אל תשכחו שמזג האויר משחק תפקיד חשוב ויכול לשבש לכם את התוכניות ככה שתצטרכו לחכות במקום אחד יום נוסף או שפשוט תצטרכו לוותר על אטרקציה שרציתם רק בגלל מזג אוויר גרוע
הודעה סגורה
7.מסלול 4 שבועות בניו-זילנד:Re תגובה ל - 1

קודם כל - תודה רבה לכל המגיבים, סייעתם מאד!

כמה תגובות/ הבהרות:
1. ברור לנו שהמזג אוויר, עשוי להיות בעייתי, ויכול להיות שנצטרך לוותר על חלק מהדברים ברשימה. בזמן כל כך קצר - יהיו פשרות. יש כמה ימים (בעיקר בערים) - שנסמן כמועמדות לביטול (למשל אם נצטרך לחכות יום לטונגרירו אולי נוריד יום בוולינגטון וכו`).

2. ברור שבגלל הזמן הקצר יהיו כמה ימים של נסיעות מאד ארוכות. לפי אתרים שמחשבים זמני נסיעה יהיה לנו נסיעות ארוכות מאד (מעל 4 שעות) ב: מ-Taupo ל-Wellington שש שעות נסיעה (לכן רצינו עוד יום ב-Wellington), מ-Kaikoara ל-Greymouth ארבע וחצי שעות, מ-FJ Glacier ל-Wanaka ארבע שעות, מ-Te Anau ל-Dunedin ארבע שעות וחצי ומ-Mt. Cook ל-Christchurch ארבע וחצי שעות. הזמנים האלו הגיוניים?

3. ברור שהמסלול עלול להיות עמוס. אבל דווקא לפי התכנון לא אמורים להיות הרבה ימים רצופים של טראקים קשים (למשל אחרי הטונגרירו יש לנו זמן מנוחה ב-Wellington)

4. זה כנראה לא היה ברור בתכנון מסלול - התכנון היה לישון ב-Kaikoara, לעשות את השיט שם בבוקר, לסוע ל-Greymouth (כאמור 4.5 שעות) ולישון שם (לכן היה רשום Greymouth ושיט)

לאור הערות, שינויים בתכנון:
1. נשקול להחליף את Queen Charlotte באייבל טזמן.

2. במקום עוד לילה ב-Greymouth, נוסיף לילה ב-Franz Josef (יותר קרוב ל- Lake Matheson וכנראה יותר מעניין).

3. נוריד לילה במסלול Catlins - Dunedin - Oamaru תמורת לילה נוסף ב-Queenstown (ביום הראשון ב-Queenstown נגיע לשם אחרי רוב רוי אז זה ממילא לא יום מלא) השאיפה היא לא להוריד את מאונט קוק, אלא אם הטיול לשם בהליקופטר באמת טוב ובמחיר סביר.

4. מ-Christchurch נעשה טיול ל-בבנקס פנינסולה (בהנחה שעדיין יהיה לנו כוחות בסוף המסלול...)

נשמח להערות נוספות,

תודה רבה ושנה טוב!
הודעה סגורה
8.קאיקורה-גריימאות` תגובה ל - 7
בין שתי הערים האלה יש 350 ק``מ, וזה בדרך ה``קצרה`` - מלואיס פאס. חלק גדול מהדרך הוא הררי. זה יקח לכם הרבה יותר מארבע וחצי שעות. אני עשיתי את הדרך הזאת, יצאתי ב-10 והגעתי בערך ב-5, כולל הפסקה של שעה בערך בהאנמר ספרינגס.
הודעה סגורה
9.כדאי שתקחו בחשבון תגובה ל - 8
אני לא זוכר כמה זמן לקח לי לסוע מטה-אנאו לדנידין, בסך הכל, יכול להיות שנסיעה רצופה לוקחת 4 וחצי שעות.

אבל אתם הרי לא סתם מגיעים לקייטלינז, ויש שם לא מעט מקומות בהם וודאי תרצו לעצור, אחרת בשביל מה לעבור שם!?

והאמת... שנראה לי שיהיה לכם מספיק זמן בשביל זה, אבל אחד הדברים שאני זוכר מהנסיעה על ההאסט פאס (בין הקרחונים לוואנאקה) אלה עצירות הצילום האינסופיות בנוף עוצר הנשימה ולעומת זאת אנשים רעבים באוטו שככל שמתארכת הנסיעה מתקצרת להם הסבלנות.

אבל בכל מקרה, יש לכם זמן קצר, וזה נתון, תנסו לעשות בו את הטוב ביותר. בסך הכל קשה לי להאמין שתתאכזבו.
הודעה סגורה
10.לגבי ההליקופטר... תגובה ל - 7
לדעתי עדיף מטוס קל מממסוק (אלא אם מדובר על ההליהייק בקרחונים שהמסוק מעלה אתכם לקרחון).

יש טיסות מאזור פוקס במטוס קל ל-5 אנשים שטס ב``שמיניות`` מעל ההרים כולל מאונט קוק, כך שלכל הנוסעים יש הזדמנות לראות נמחלון שלידם.( לא זול, מעל 200$).

אם יש תקציב, אני (כמבוגר) העדפתי תמורה לכסף ב:
- שייט כולל לילה בדאוטפול -עדיף על המילפורד כי נמצאים שם לבד במשך כ-16 שעות וליל הירח (שזכיתי לו) והדממה בזריחה היו חוויות חד פעמיות
- קיאקים באיבל טזמן - עם מדריך
- שייט בביי אוף איילנדס, כולל שחייה ``ליד`` דולפינים,תחליף לקייקואה שהחמצתי
- חוזר וממליץ על לה-בונס-ביי עם הארוחה המשותפת והשייט עם בעל האכסניה למחרת...
הודעה סגורה
11.לגבי פרנץ גוזף-לייק מתיסון תגובה ל - 10

תיקון טעות שלכם לייק מתיסון נמצא באזור פוקס גליישר ולא פרנץ גוזף ניתן להגיע מכפר פוקס ללייק מתיסון תוך נסיעה של 10 דק`
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | ויזה ושגרירויות | מזג אוויר למטיילים

About Lametayel ; דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני ; צור קשר

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו