נא להמתין...

אין יותר קלאסית מאירופה: הרומנטיקה של איטליה , האוכל של צרפת , האיים של יוון , הירוק של סלובניה - והכל כל כך קרוב... אירופה כולה - ממזרח ועד מערב נפרשת לפניכם בפורום הזה. מנהלת: יונית
1.טיול עצמאי לרומניה

1. אנחנו, שני זוגות בגילאים 55-60, ואין אנו דוברי רומנית כלל (שולטים באנגלית, גרמנית, פולנית וקצת רוסית). 2. אנחנו מטיילים בצוותא שנים רבות ונוהגים לתכנן את המסלול בצורה כללית וכשאנחנו ``נופלים`` על מקום מעניין במיוחד אנחנו נשארים שם עוד יום או יומיים ולכן הזמנת בתי מלון מראש איננה באה בחשבון. 3. מדובר במחצית השניה של חודש מאי או יוני. 4. המסלול הכללי הוא: בוקרשט, CLUJ NAPOKA , SIBIU , BRASOV , SINAIA והמשך המסלול מ- CLUJ NAPOKA ייקבע בעת הטיול (לפי קצב ההתקדמות) - רוצה לומר: * או לכיוון TIMISOARA * או לכיוון ALBA IULIA, המשך ל- HUNEDOARA ואז לאורך קניון נהר JIU לכיוון TARGU JIU. 5. את הביקור בבוקרשט אנחנו חושבים להשאיר לימים האחרונים לפני החזרה ארצה אחרי שנחזיר את הרכב השכור שכן בעיר בירה לא נהוג להשתמש ברכב זכור. השאלות: א. האם קיימים לאורך המסלול `צימרים` ללינת לילה (עם או בלי אר` בוקר) מאחר ואין זה טיול נופש/מרפא של ישיבה במקום אחד (שאז סוג המלון והשירותים שבו מקבלים חשביות מסויימת) ואם ניקח בחשבון גם את החיסכון הכספי של לינה ב`צימרים` - אנו מעדיפים (כמו ברוב הטילים שלנו) את ה`צימרים` על פני בתי-מלון. ב. ברוב הטיולים השכרנו רכב אבל נאמר לנו שקשה יהיה לנו להתמצא ברומניה בפרט כשאין אנו דוברי רומנית. האם אכן זה כך או שב``שפת הידיים`` ועם השפות שהזכרתי, לעיל, נוכל להסתדר ג. פה ושם שמענו שמועות על שרומניה עדיין נחשבת ל``ארץ מסוכנת``. אם אין בכוונתינו לבלות את הערבים בחברת הצוענים - האם יש אמת בשמועה אני מצטער על אריכות הדברים ואודה על כל התייחסות לנקודות שהעלאתי. אשמח גם על כל טיפ נוסף שיוכל להאיר את עיניי שיהפוך את הטיול הקרוב לחוויה... שבת שלום.
2.טיול עצמאי לרומניה:Re תגובה ל - 1

גם אני חשבתי כמוך לפני שנה על טיול דומה שעדיין לא יצא אל הפועל. מחשבותי היו כמחשבותיך ולאחר תחקירים, התברר שבסופו של ענין עדיף לקחת רכב עם נהג. נכנסתי ל-1001 טיפים ויש שם נהג בשם דניאל רדיאן ואף דיברתי עימו אישית ויש עליו המון המלצות חמות. ועוד המלצות חוץ ממנו וכדאי לך ליצור קשר מבין המטיילים שהיו שם דרך האימייל (אלה שפרסמו) ולקבל חוות דעת והמלצות. יש לי אפילו את האימייל שלו אם הנך מעונין.
הודעה סגורה
3.טיול עצמאי לרומניה:Re תגובה ל - 2

שלום ותודה על תגובתך, בהנחה שהוא מדבר אנגלית (זו לא חייבת להיות אנגלית שייקספירית) והוא יכול לשמש, בנוסף לנהיגה, גם כמדריך - אשמח אם תציבי תגובה נוספת עם המייל שלו. מיקי
הודעה סגורה
4.טיול עצמאי לרומניה:Re תגובה ל - 3
מיקי - חפש את צמד המילים דודו+רומניה בראש העמוד, ותקבל חומר עשיר מעיין כמוהו. דודו הוא אנציקלופדיה בכל מה שקשור לטיולים ברומניה, ונוהג לעזור כאן המון בנושא. אשמח מאוד, אחרי שתחזרו מהטיול, ספרו לנו איך הסתדרתם בכל הנושאים שהעלתם, שכן, אנחנו תכננו טיול דומה לשלכם (אלא שחשבנו לשלב את סיגישווארה והאזור שכנראה יפייפיים), ובשלב זה, בגלל שהחברים עמם היינו אמורים ליסוע לא יכולים השנה, דחינו לשנה הבאה. תודה. רבקה
הודעה סגורה
5.טיול עצמאי לרומניה:Re תגובה ל - 4

אשמח לדווח בתום הטיול. האמת, שקצת ``מקרקרת לי הבטן`` שכן בלי לדעת מילה אחת ברומנית ועוד בטיול עצמאי - אינני חש בטוח כמו בכל יתר הטיולים שערכתי בעבר. אבדוק ביסודיות את ההודעות של דודו ואז אקבל החלטה. תודה.
הודעה סגורה
6.טיול עצמאי לרומניה:Re תגובה ל - 4

ולאד רדיאן מדבר עברית יותר טוב משנינו. הוא היה בארץ ואף שרת בצה``ל ויש לו אמא בבת ים. שמו ופרטיו מופיעים ב-1001 טיפים. כמו שאמרה גם רבקה ק. גם דודו הוא המומחה של הפורום לרומניה ממש אנציקלופדיה. אני יוצאת גם לרומניה לסוף שבוע קצר בסוף מאי לפויאנה ברשוב אבל מאורגן. חג שמח ותהנו
הודעה סגורה
7.טיול עצמאי לרומניה:Re תגובה ל - 6

נעמי, שלא באשמתך הניווט באתר ``למטייל`` הוא איטי ומייגע (ולא נראה לי שהבעיה במחשבי מאחר ובכל יתר האתרים אני גולש במהירות). בנוסף, הקשתי את השם, דניאל רדיאן, בחלון החיפוש וקיבלתי 0 תוצאות. מה אני עושה לא נכון !? אודה לך אם תדריכי אותי מאחר ואני מעוניין ליצור קשר במייל עם דניאל רדיאן ועם דורון (בעל יח` הדיור בבוקרשט). תודה על הסבלנות.
הודעה סגורה
8.טיול עצמאי לרומניה:Re תגובה ל - 2
שלום מיקי! אני וזוג חברים בשנתון שלכם עשינו טיול בקיץ שעבר ברומניה, אך אני דובר רומנית. פגשנו ברומניה שני זוגות משבדיה והם הסתדרו רק עם אנגלית וגם פגשנו משפחה מפולניה שהסתדרו עם אנגלית. בעל הדירה בבוקרשט הוא דורון (הנייד שלו 052-6525519) ודירתו ממש חמודה ובמרכז.לחברים שלו דירה בקרבת מקום כך שאתם יכולים להיות קרובים. לפני שנה קבלתי הצעת מחיר ממדריכה / נהגת רומניה שמדברת אנגלית והמלצתי אותה לגולש אחר : מהטיפ להלן לקחתי את הפרטים של הנהגת /מדריכת טיולים ברומניה. פניתי אליה כדי לדעת לתמחר את הטיול שלנו וגם חשבנו לצאת עם עוד חברים .בסוף יצאנו רק שני זוגות בנהיגה עצמית ברכב קטן דציה לוגן. בעקבות הטיפ הזה כתבתי לה שקבלה מחמאות ואם הייתה קוראת עברית הייתה מסמיקה . למטה תרגמתי לך את מכתבה של הלנה. שם: תמר דואר אלקטרוני: תאריך: 2006-05-14 מתוך: אירופה / רומניה - לינה ואירוח,תחבורה והתמצאות,ספקי שירותים תוכן הטיפ: לאחר שהתעדכנתי באתר זה ונעזרתי בטיפים ובפורום יצאנו בשעה טובה לרומניה. חזרנו מרומניה מאושרים על שנפל בחלקנו להכיר נהגת/מדריכה אקדמאית,אינטליגנטית,דוברת אנגלית שוטפת, מבינה מעט עברית וכמובן דוברת רומנית. שם הנהגת/מדריכה הוא - הלנה. היא שידרגה את הטיול להכרת רומניה,מעבר לכל מה שציפינו. בימים שהיינו איתה הכרנו את רומניה דרך סיפוריה המרתקים על ההסטוריה של המקום, הגאוגרפיה, האקלים,פוליטיקה, ועוד. היא דאגה לכל מחסורינו וקישרה בעת הצורך ביננו לבין נותני שירותים בדרך. נהגת זהירה ומיומנת בדרכים הכה משובשות והמפותלות של רומניה. מומלצת בחום! פרטים: ELENA LAZAR טל` 40723989145+ נייד טל` 40216363809+ מייל שלה: dragos.lazar@ercomtrans.ro התרגום מרומנית( של הצעתה) ) : קוראים לי הלנה לזר, גרה בבוקרסט ואני בעלת ניסיון רב בתיירות. לא הסמקתי אך נהניתי מאוד לקרוא מה שכתבת ( ציינתי לה את השבחים שבטיפ לעיל ) ואני ממהרת לענות. הטיול במסלול שבקשת יערך עם רכב רנו טרפיק ממוזג ושמונה + אחד מקומות ישיבה. המחיר לק``מ הוא 0.40 יורו כאשר המרחק המינימאלי ליום הוא 200 ק``מ ( משמע 80 יורו ליום לרכב ). המחיר למדריך נהג הינו 30 יורו ליום בתוספת 15 יורו לכלכלה. כיוון שאני הכתבתי לה את המסלול היא ציינה שאורכו 2300-2500 ק``מ וזה משעשינו בפועל. הוצאות נוספות שלכם הם מחירי הלינה והאוכל. אם אתם רוצים להזמין לינות בבתי מלון תשלחו לי את הדרישות לרמת המלון ואני אטפל בזה. ממתינה לתשובה. טיול מוצלח. אילן
הודעה סגורה
9.טיול עצמאי לרומניה:Re תגובה ל - 8
שלום מיקי א. בוודאי שקיימים צימרים לאורך המסלול שציינת, רומניה שופעת בצימרים באיזורי התיירות ואין שום בעיה עם כך. הנה מס` אופציות לחיפוש צימרים: 1.
http://www.ruraltourism.ro/indexen.html 2.
http://www.antrec.ro/en-antrec.html 3.
http://www.discoverromania.net 4.
http://www.pensiunituristice.ro/index.php?limba=3§iune=3 אין צורך לקבוע כפי שציינת, הרשימה פשוט ע``מ שיהיה לך מושג כלשהו לגבי הצימרים ברומניה. ב. ב``שפת הידיים`` ועם השפות שהזכרת, לעיל, תוכל להסתדר ברומניה ללא שום בעיה, בכל הערים הגדולות הצעירים שולטים באנגלית, ובעיירות והכפרים הקטנים תסתדר יותר בכיוון שפת הידיים, המבוגרים ברומניה יודעים גרמנית/רוסית. ולכן לא יהיה לך קשה להסתדר ברומניה עם רכב מושכר, השפה הרומנית כתובה כמו באנגלית, כך שמבחינת השילוט יחד עם מפה טובה לא תהיה לך בעית התמצאות. חברה להשכרת רכב ברומניה:
http://www.raider-srl.ro אם בכל זאת אתה שוקל אם לנהוג ברומניה יש את האפשרות של השכרת רכב פלוס נהג: CORNEL ARGHIR [קורנל] טלפונים: בית : 013-4-021-3359393 נייד1 : 013-4-0740032543 נייד2 : 013-4-0722603112 אימייל : hades1377@yahoo.com רצוי לציין כי הוא לא דובר עברית אלה אנגלית ורומנית ויש לו רכב פרטי , היתרון הגדול הוא שקורנל הוא מכונאי רכב במקצועו לא צריך טלפון לשרותי דרך [ממסי] במידת הצורך (-: ג. רומניה אינה מדינה מסוכנת כמו שכל מדינה במערב אירופה אינה מסוכנת! התייחס אליה באותו האופן שאתה מתייחס לכל מדינה במערב שאתה מבקר [מבחינת זהירות]. בבוקרשט בהחלט שאין צורך ברכב, אתם יכולים לקנות כרטיס חופשי יומי למטרו או לתחבורה ``העליונה`` אוטובוסים/אוטובוסים חשמליים/חשמלית . דודו davidlayba@hotmail.com 052-4429009
נהג מומלץ ברומניה

forum_getfile/id-5018/private-0
cornel.jpg
הודעה סגורה
10.אין סיבה לבטן מקרקרת... תגובה ל - 5
אתם שני זוגות, אני בפעם הראשונה שלי ברומניה 06/2002 הגעתי לבד בלי מילה אחת ברומנית, נחתתי בנמל התעופה ב- 22:00, הספקתי לקחת את האוטובוס האחרון למרכז בוקרשט ומשם מונית לאכסניה. אין לך סיבה לא לחוש בטוח בטיול עצמאי וכן בלי לדעת מילה ברומנית. אני חושב שכרגע מה שעליך לעשות הוא לקרא על רומניה ולשאוב מידע עודותיה לגבי לינה בבוקרשט הוספתי לך 2 לינקים. מידע רב נמצא באתר משרד התיירות הרומני: 1.
http://www.romaniatourism.com/index.html 2.
http://www.romaniatravel.com/index.php?tree=4&lng=en כמו כן תמצא את משרד התיירות ברחוב בן יהודה 135 בתל אביב ממש קרוב לצומת עם ארלוזרוב [הם מדברים עברית] ישלחו לך מידע במייל או בדואר אני ממליץ להגיע באופן אישי אם אתה גר במרכז: Israel 135 Ben Yehuda Street Tel Aviv Telephone: (972 3) 527.67.46 E-mail: rominfo@zahav.net.il דודו
השכרת דירות בבוקרשט 1

השכרת דירות בבוקרשט 2
הודעה סגורה
11.טיול עצמאי לרומניה:Re תגובה ל - 9
קיימים צימרים נהדרים לאורך הדרך שלכם בתקופה שאתם נוסעים לא תיהיה לכם בעיה למצוא בעיני הדרך הנוחה והמהנה ביותר ליסוע ברחבי רומניה גם אם לא הזולה ביותר הינה לשכור רכב עם נהג ואז אתם פטורים מהדאגות וחופשיים להנות הנהג ידע לכוון אתכם לאן כדאי ליסוע ומה לראות וידאג למקומות לינה ולארוחות ביתיות נפלאות בבתי הכפריים
הודעה סגורה
12.טיול עצמאי לרומניה:Re תגובה ל - 11
מה שאת מציעה זה לא טיול עצמאי אלא מאורגן ע``י הנהג. מי שאוהב לטייל לבד, בד``כ לא אוהב שמישהו אחר במקומו, יודע לאן צריך ליסוע. הפתרון של נהג טוב לדרכים מסויימות, קשות בהן עושה הנהג את עבודת ההגה בלבד. בכל אופן צריך לשכור רכב לשאר הטיול. רבקה
הודעה סגורה
13.טיול עצמאי לרומניה:Re תגובה ל - 12
זה ממש לא מה שהצעתי אני בניתי תוכנית של מקומות ואתרים לביקור והזמנתי חלק מהצימרים מהארץ (אלה שקבלתי עליהם המלצות) שכרתי נהג ויצאנו לדרך לעיתים במקומות מסויימים הנהג המליץ לי על מקומות שלא ידעתי או שמעתי עליהם והם מיוחדים ובמידה והם נראו לי נסענו אליהם, מהנסיון-אף פעם לא הצטערנו על כך במקומות שלא היתה לנו לינה הנהג ידע לכוון היכן כדאי לחפש ולעצור אבל כמובן שההחלטה היתה שלנו בלבד לדעתי הנהג לא מפריע כלל אבל זו דעתי האישית אני אוהבת להתרכז בלראות ולחוות את הטיול ולא בחיפוש במפות
הודעה סגורה
14.טיול עצמאי לרומניה:Re תגובה ל - 12

שולה, תודה, אבל לא ממש הבנתי אם כוונתך רק לנהג מלווה (כשהרכב הוא רכב שכור שלנו) או נהג עם רכב השייך לו. אנחנו 4 מובגרים ויחד עם נהג נהיה 5. למיטב ידיעתי הרכב, הממוצע, ברומניה איננו רכב מנהלים ולא הייתי רוצה להגיע למצב של ישיבת 3 מבוגרים מאחור. אם את או מישהו אחר מכירים נהג שהוא גם GUIDE ובעל רכב מיני-ואן או ואן - הייתי שמח לקבל כתובת מייל ו/או טלפון.
הודעה סגורה
15.טיול עצמאי לרומניה:Re תגובה ל - 14
אני לקחתי נהג עם רכב משלו ואן שיש בו 10 מקומות ושלמנו לו ע``פ ק``מ שנסענו + לינה ואוכל בזמנו זה היה 0.50$ לכל ק``מ +15$ ליום לינה ואוכל אני בטוחה שהיום התעריפים גבוהים יותר את צריכה לסרוק פה בפורום היו הרבה המלצות על נהגים+רכב ובהחלט ישנם רכבים למס. אנשים קטן יותר לדעתי כדאי לך לשכור נהג עם מיני ואן ל 7 על מנת שתשבו ברווחה ובנוחות ויהיה לכם מקום למזודות
הודעה סגורה
16.לדעתי המחיר ששילמת גבוה... תגובה ל - 15
שלום שולה המחיר ששילמת הינו גבוה אפילו מהשכרת ואן מחברת השכרת רכב, מחיר השכרה הינו כ- 0.39 יורו לק``מ לואן עם 8+1 מקומות, 0.43 יורו למיניבוס 14+1 מקומות , 0.45 יורו למיניבוס 16+1 מקומות , 0.50 יורו למיניבוס 16+1 מקומות. המחיר ע``פ החברה כולל את ההשכרה,מע``מ,דלק לכל משך הטיול,מיסי דרך,ביטוח לנוסעים ולמטען,נהג. המחיר ע``פ החברה אינו כולל לינה וכלכלת הנהג ותשלום על חניה במקום בו נדרש תשלום. רק ההפרש בין שהשכרת לחברת ההשכרה [0.11 יורו] מכסה בעצם פחות או יותר את תשלום הלינה והכלכלה של הנהג ליום ע``פ 200 ק``מ ליום [22 יורו]. ראי את המחירים המופיעים בלינק של חברת ההשכרה. דודו
מחירון להשכרת ואן/מיניבוס
הודעה סגורה
17.לדעתי המחיר ששילמת גבוה...:Re תגובה ל - 16
היי דודו שילמתי 0.50$ לקילומטר וזה כלל הכל כולל חניות לואן גדול אז למה זה יקר? אתה מדבר על יורו ואני על דולאר
הודעה סגורה
18.סליחה לא שמתי לב ... תגובה ל - 17
לפרט ``השולי`` (-: דולר/יורו ולכן המחיר טוב בהחלט חג שמח דודו
הודעה סגורה
19.טיול עצמאי לרומניה:Re תגובה ל - 9

היי מיקי וחג-שמח אנו 3 זוגות שנוסעים בע``ה ב-7.6.07 לרומניה עצמאית ובלי לדעת מילה ברומנית. שכרנו לפי המלצתו של דודו רכב בחברה להשכרה - ריידר בהמלצתו של דודו. חברה אמינה שפיקססה לנו אישור לתאריכים המבוקשים ולא גבתה באיתנו דמי רישום. אנו דוברי אנגלית, צרפתית, רוסית ונקווה שנסתדר עם השפות. המסלול שלנו הוא ל-11 יום ויכלול את המעברים:טרנספגרשן, ביקאז, המנזרים המצויירים, אזור סיביו, סיגישוארה, פיטרה-ניצץ, וכמובן כל אזור ברשוב(בראן סינייה ועוד) בסוף לינה בסנגוב במקום בבוקרשט. אני לא התמקדתי באזורים שלכם אבל אם תרשום מה המיוחד בהם אולי נחשוב לשנות. אם אתה רוצה עוד פרטים אשמח לענות. שושנית
הודעה סגורה
20.טיול עצמאי לרומניה:Re תגובה ל - 19

שלום, שושנית, לצערי אנחנו עדיין לא סגורים על מסלול אבל מאחר וניתן למצוא באתר למטייל כ``כ הרבה טיפים והמלצות לא תריכה להיות לך בעיה לתכנן. אם אכן ניסע ובע``ה, נחזור בשלום, לא אהסס להמציג כאן את החויות כולל המסלול ואולי עוד כמה טיפים שנכונים לאביב 2007. הייתי מודה לך אם היית מציגה את הקישור לחב` השכרת הרכב כי לא מצאתי חב` כזאת תחת השם Reider (ייתכן שאינני מאיית אותה נכון). למיטב ידיעתי, שכירת רכב בחב` ישראלית ותשלום בארץ תהיה ב-99% מהמקרים זולה יותר מאשר שכירת רכב ברומניה (את זה אני אומר לאחר מספר השוואות שערכתי). אנא, חזרי להציג קישור ישיר לחב` ההשכרה ריידר. חג שמח, מיכאל אבידן
הודעה סגורה
21.תגובה למיקי בקשר להשכרת רכב תגובה ל - 20
שלום מיקי הנה הלינק לחברת השכרת רכב ברומניה RAIDER חג שמח דודו
חברה להשכרת רכב ברומניה
הודעה סגורה
22.טיול עצמאי לרומניה:Re תגובה ל - 21

היי מיקי ראיתי שדודו העבירה לך את הלינק. בכל אופן ברר שוב השכרת רכב ברומניה יותר זולה מהארץ בדוק שוב. טיול מהנה שושנית
הודעה סגורה
23.דירה בבוקרשט תגובה ל - 10
דודו שלום נכנסתי ל2 הלינקים לגבי דירה בבוקרשט ולא הבנתי איך ניתן להזמין האםיש לשלם מקדמה האם הם שומרים על הדירה עבורי אולי כדאי ליצורקשרטלפוני בנוסף יצרתי קשר עם בחורבשםדורון שטוען שהוא יכול לעזור לי ולתווך מה דעתך??
הודעה סגורה
24.תגובה לבלנקו ... תגובה ל - 23
שלום לך לגבי הזמנה באתר:
http://www.cert-accommodation.ro ראשית את בוחרת איזו דירה את מעוניינת סטודיו/חדר אחד... נכנסת לדף ואז יש לך רשימת דירות בקטגוריה שבחרת,לאחר שבדקת מס` דירות ע``פ הפרטים שמופיעים ובחרת דירה מסויימת את לוחצת על RESERVE נפתח לך דף כאשר בצד שמאל של הדף ישנה מסגרת שכתוב בראשה בכחול Quick reservation לחצי עליו ויפתח לך דף הזמנה. בדף זה לא מצויין מקדמה מראש ולא פרטי כרטיס אשראי ולכן אני משאר כי אין צורך אלה רק לבצע את ההזמנה ואז הם שומרים לך אותה ככל הנראה לאחר שהם מוודאים ע``י יצירת קשר עימך במייל שהשארת בטופס ההזמנה ראי לינק. בוודאי שרצוי ומומלץ ליצור קשר טלפוני ע``מ לאשר סופית שהכל סגור לתאריכים שהזמנתם ראי לינק. לגבי ההזמנה באתר:
http://www.bucharest-apartments.ro פשוט הם מבקשים שתשלחי להם מייל לשם הזמנה - office@bucharest-apartments.ro או תטלפני אליהם: 0722657957 - 4 - 013 האתרים האלו שהצעתי מובאים מאתר משרד התיירות הרומני:
http://www.romaniatourism.com אני לא מכיר באופן אישי לא את האתרים האלו ולא את דורון ולכן אני ממליץ לך לעשות את שיקולייך האישיים בבחירת האפשרות. דודו
דף הזמנה לדוגמא

פרטי התקשרות
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | מזג אוויר למטיילים

About Lametayel ; דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני ; צור קשר

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו