נא להמתין...

צפון אמריקה הגדולה, עם הערים האדירות של ארה"ב והנופים הנפלאים של קנדה - אין טיול יותר מספק מזה. כל מה שאתם צריכים על טיול ביעד נמצא ממש כאן בפנים. מנהל: מוני
1.תכנון דרך כביש 1 למנוסים!
שלום לכל חברי הפורום!! אני אשמח לשמוע הערות על מסלול הטיול שתכננתי לאורך כביש 1. אני ועוד חבר (שנינו אחרי צבא) מתכננים לטוס בחודשי הקיץ לבערך חודשיים, רוב המסלול שלנו כבר דיי סגור, בעיקר החוף המזרחי. אנחנו מגיעים לסן פרנסיסקו בטיסה מאורלנדו,ולאחר כמה ימים בסן פרנסיסקו אנחנו רוצים לשכור רכב לכייון לוס אנגלס (כביש 1התכנון שלי הוא כזה: 1) לסוע מסן פרנסיסקו בבוקר לסקרמנטו (מרחק של בערך 150 ק``מ צפונית לסן פרנסיסקו). עכשיו, אני לא יודע עד כמה ``אטרקטיבית`` סקרמנטו עבורנו, אולי אפשר לוותר עליה (מה שימליצו לי כאן...) מסקרמנטו לסוע אחר הצהריים לאיזור יוסמיטי פארק, ולינה באיזור) 2) ביום השני טיול בפארק. השאלה שלי גם היא כמה זמן כדאי להקדיש לפארק? (ואני מודע לעובדה שגודלו שליש ממדינת ישראל...) 3) כנראה בבוקר יום שלישי יציאה לכיוון אוקלנד (בערך 200 ק``מ), המשך לסן חוזה, עלייה על כביש 1 , מונטריי, ופארק ביג סר.בערב התמקמות ללינה באחד המוטלים לאורך הדרך (עדין לא ביררתי,איפה ואיזה. המלצות יתקבלו בברכה.) 4) ביום הרביעי יציאה בבוקר לכיוון לוס אנגלס. בדרך לעצור בארמון הרסט, במפרץ מורו, ובסנטה ברברה. אני מאמין שההעגעה ללוס אנגלס תהיה לקראת הלילה. אוקי, אני אשמח להתיחסויות למסלול, ועל עוד עצות! תודה מראש!
2.כמה הערות לגבי המסלול תגובה ל - 1
1) ממש ממש אין לכם מה לחפש בסקרמנטו. סקרמנטו היא עיר יבשה ומשעממת, וממש אין מה לחפש בה (לא עבורכם ולא עבור אף אחד אחר). כך שאין לכם שום סיבה לסוע ליוסמיטי דרכה. 2) לא ציינת כמה זמן מתוכנן לכם בסך הכל במערב. בהנחה שאתם לא מוגבלים בזמן, מומלץ מאד להקדיש ליוסמיטי לפחות יומיים-שלושה, כך שתוכלו גם לעשות טרקים באזורים השונים שלו, חוץ מלדלג בעזרת הרכב מנקודה אחת לאחרת ולעשות תצפיות קצרות. 3) כמו סקרמנטו, גם אוקלנד מיותרת לחלוטין, ואין שום סיבה לסוע דרכה. למי שנמצא בסביבה בכל מקרה יש מה לראות ולעשות שם, אבל לא מוצדק לסוע אליה במיוחד. גם באיזור סן חוזה אין סיבה להתעכב (חוץ, אולי, מה-Winchester Mystery House, אבל לדעתי לא מוצדק רק בגללו לסוע דרך סן חוזה). ההמלצה שלי: בערב האחרון שלכם ביוסמיטי צאו דרך השער המערבי או הדרומי לכיוון מונטריי (כ-4-4.5 שעות נסיעה), ותשנו כבר בה. אם אתם לא רוצים לנהוג בחושך את הכביש המפותל שביציאה מהפארק, צאו כבר באיזור 5, כשעוד יש אור יום, וכך כשיורד החושך אתם כבר על כבישים פתוחים יותר. הלינה במונטריי תחסוך לכם זמן למחרת. בבוקר תוכלו לטייל במונטריי (כולל האקווריום הענק שלה), לצאת לכיוון ה-seventeen miles drive, להמשיך לעיירה כרמל (שלא ראיתי שציינת אותה בהודעה שלך, אבל לדעתי היא מומלצת מאד לכל גיל) ובערב להתמקם בסביבתה (בחודשי הקיץ אני ממליצה להזמין מראש מקום במוטל, כי עלול להיות מאד עמוס). למחרת בבוקר אפשר להמשיך לביג סר, לטייל בו חצי יום, ולהמשיך לכיוון טירת הרסט. גם את הסיור בטירה אני ממליצה להזמין מראש, ולא להתבסס על מקום פנוי בחודשי הקיץ. את הלילה תוכלו להעביר בסן סימיון או בסן לואיס אוביספו, ולמחרת להמשיך לכיוון לוס אנג`לס עם עצירות ב-MORRO BAY וסנטה ברברה.
הודעה סגורה
3.כמה הערות לגבי המסלול:Re תגובה ל - 2
אוקי, אם אתה אומר שסקרמנטו מיותרת אנחנו יכולים לוותר. ככה אנחנו נגיע ישירות לפארק יוסמיטי בצהריים בערך. אני מתכנן לבקר שם לילה אחד, ולצאת משם יום למוחרת אחר הצהריים כנראה, לכיוון כביש 1. דרך אגב, הנקודות שציינתי (אוקלנד, סנטה קרוז) הן בדרך לכביש 1, ככה שאנחנו לא ממש נוסעים במיוחד אליהן, אלא רק עוברים דרכם. ציינת גם את העיירה כרמל, איפה היא נמצאת? על כביש 1 עצמו?
הודעה סגורה
4.בא נתחיל מזה שאני ``את`` :-) תגובה ל - 3
אוקלנד ממש ממש לא נמצאת על הדרך בין היציאה מיוסמיטי לבין כביש 1, וכך גם סן חוזה (אם כי כשיוצאים מן היציאה הצפונית של יוסמיטי, דרך כביש 120, אפשר לסוע דרכה. מאחר ואין באמת יותר מדי מה לחפש בסן חוזה ובסביבתה הקרובה (אלא אם נמצאים באיזור בכל מקרה, וזה לא המצב במקרה שלך), הייתי ממליצה, שגם אם אתם יוצאים דרך היציאה הצפונית של הפארק, תעלו על כביש 5 דרומה, עד איזור LOS BANOS, ושם תעלו על כביש 152 מערבה עד לחיבור שלו לכביש מס` 1. אם תרצו לבקר בסנטה קרוז תצטרכו להצפין מעט מאד כדי להגיע אליה, ואם לא - מדרימים עד מונטריי. בצורה כזו תעקפו את הערים הגדולות (וכתוצאה מכך תמנעו מפקקים). בנוגע לכרמל, זוהי עיירה ציורית מדהימה (בעבר קלינט איסטווד היה ראש העיר שלה), שיושבת על מצוק מעל לאוקיינוס, ומלאה כולה בכל מיני גלריות וחנויות קטנות ומקסימות. היא קרובה מאד למונטריי (למעשה, כביש ה-17 מיילים מחבר בין מונטריי לכרמל דרך שמורת הטבע).
הודעה סגורה
5.בא נתחיל מזה שאני ``את`` :-):Re תגובה ל - 4
לגבי יוסמיטי, נורא תלוי כמה הליכה ברגל אתם מתכננים. הפארק עצום ויש בו המון מה לראות. כדאי לישון בכניסה המערבית או הדרומית ולהתחיל את הטיול בפארק כבר בבוקר. להגיע בצהריים, לטייל 3 שעות ולטייל עוד 3 שעות למחרת בבוקר, ממש לא שווה את הנסיעה עד לשם. על כרמל הייתי מוותר - במיוחד בלו``ז כל כך צפוף כמו שאתה מתאר. אומנם היא נחמדה אבל לטיול בסגנון שונה לחלוטין. לגבי פארק ביג סר - חצי יום זה יותר מדי. חבל על הזמן להכנס לפארק פייפר ביג סר, אם כבר ראית את עצי הרדווד במיור וודס ליד סן פרנסיסקו. מה שכן כדאי זה להכנס לפארק ג`וליה פייפר ברנז שיש בו מפל מהמם שנופל אל החוף. לא חייבים להכנס לפארק עצמו - אפשר לחנות לצד הכביש כמה מטרים לפני ורואים את המפל מלמעלה. אני חוזר על ההמלצה ליסוע מיוסמיטי ישר אל מונטריי - סיפור של כ-3.5 עד 4 שעות. וגם - אם אתם בקטע של קניות 40 מייל צפונית למונטריי על כביש מס` 101 יש את הפרימיום אאוטלטס של גילרוי.
הודעה סגורה
6.תכנון דרך כביש 1 למנוסים!:Re תגובה ל - 2

היי דרור, אנחנו גם עשינו את הטיול דרך כביש 1-חבורה של בני 21-22, והנה לך כמה הערות... באוקלנד-אין לכם מה לעשות..וזה ממש לא בדרך.. טירת הרסט-תכל`ס לא כ``כ שווה את הכסף..עיקר הקבוצה שעשו איתנו את הסיור היו זקנים אמריקאים שמתענינים באומנות.. ואני יצא מנקודת הנחה שאתם לא כאלה-אז אין לכם כ``כ מה לעשות שם.. אנחנו עצרנו גם ב``סנטה קרוז``-עיירה מגניבה ממך.. ירדנו ל-``Fishermen`s wharf``=שלה..והיה שם יריד מגניב ממש!כמו בסרטים..שווה לכם לעבור ליד... תהנו המון- והלוואי שיצא לכם מזג אויר חם..לנו היה קר!! טלי.
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | מזג אוויר למטיילים

About Lametayel ; דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני ; צור קשר

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו